Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος G_E, στις 19 Οκτωβρίου 2005.

  1. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    Μα που το ξέθαψες μέρες πούναι?
     
  2. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    Τι μέρες είναι δηλαδή;

    Και μια που πέτυχα περβ κυριαρχικών τάσεων, τι έχεις να πεις για το ερώτημά μου; Βγάζεις κόκκινη κάρτα στη σκλάβα λέγοντας "αυτό δεν είναι σωστό να το λέει μια σκλάβα - δεν παίζω" ή ξαναγυρνάς στα θρανία;
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    Ως perv κυριαρχικών τάσεων, και όχι ως pure κυρίαρχος με ονομασία προελεύσεως, σου απαντώ πως το παραφρασμένο τραγουδάκι του Γούναρη υπάρχει μόνο ως ρομαντική φαντασίωση. Πιστεύω πως η πλειοψηφία θα έδινε κόκκινη κάρτα και ελάχιστοι θα εκτιμούσαν μια τέτοια στάση.
     
  4. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    Δεν γνωρίζω αν είναι ρομαντική φαντασίωση. Δεν μου φαίνεται όμως και ιδιαίτερα απίθανο να συμβεί. Η εκτίμηση σε αυτό το στάδιο όμως της σχέσης, δεν είναι προ πολλού χαμένη; Τι σημασία έχει αν ο άλλος σου βγάζει κόκκινη κάρτα, όταν εσύ αισθάνεσαι πως δεν έτυχε αλλά πέτυχε;
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    Συμφωνώ μαζί σου. Παρεννόησα το ερώτημά σου στο οποίο δεν έχω απάντηση.
     
    Last edited: 4 Ιουλίου 2008
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    Η μόνη ανεκτή απάντηση στο ερώτημα 'πώς νιώθω', του νήματος, είναι, από την πλευρά της υποτακτικής: 'Υπέροχα'.
    Κάθε άλλη αντιμετώπιση πρέπει να οδηγεί σε άμεση απόλυση της.
     
  7. Συστατική επιστολή παίρνει, άμα τη απολύσει της, ως ένδειξη μεγαλοψυχίας εκ μέρους της διοίκησης;

    Για αποζημίωση δεν το συζητώ... Άλλωστε, πώς αλλιώς θα είχαμε ολοκληρώσει τα ολυμπιακά έργα;
     
    Last edited by a moderator: 4 Ιουλίου 2008
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Re: Απάντηση: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    Συμφωνώ απολύτως!

    Υπάρχει βέβαια και η επιλογή η σκλάβα να αποχωρήσει και να κάνει release... (μα τι λέω τώρα )
     
  9. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Κατα την γνωμη μου εξαρταται!
    Εαν εισαι απλα μια αφοσοιωμενη υποτακτικη σιγουρα του αναγνωριζεις το δικαιωμα να κανει ο,τι τον ευχαριστει.
    Εαν παραλληλα εισαι και ερωτευμενη μαζι του απο την μια πονας ψυχικα, αλλα παραλληλα σε διεγειρει αυτος ο ψυχικος πονος.
     
  10. kiss_me

    kiss_me Regular Member

    σαφώς εξαρτάται.
    βέβαια δεν νομίζω καμία να θέλει να "μοιράζεται" τον Κυριό της.
    Η ζήλεια απο την άλλη είναι πολύ ψυχοφθόρο συναίσθημα, κ σε μια τέτοια περίπτωση μιλάμε για pure & original ζήλεια. Θέλει πολύ κόπο. Και απο την πλευρά του Κυρίαρχου.



    Και φυσικά μόνο ως ανέκδοτο θα εκλαμβανόταν αν τολμούσα να ρωτήσω πως
    θα φαινόταν σε Κυρίαρχους η σκλάβα τους να ήθελε να έχει πάνω απο έναν Κύριο...
    έτσι για να...εκπαιδευτεί καλύτερα λέέέέμε... 
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    Αν εβλεπε τον Κυριαρχο της, σαν μια ψωλη που την πηδαει, ικανοποιοντας τα βιτσια της, τοτε οντως θα ηθελε πανω απο εναν Κυριαρχο... αλλιως δεν πιστευω καμια να θελει 2ο 'Κ', αλλα και να ηθελε θεωρω αδυνατο να τα εβγαζε περα ειδικα οταν ο Ενας ελεγε ασπρο και ο Αλλος μαυρο!
     
  12. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Re: Ο Κύριός μου ασχολείται και με άλλη σκλάβα - πως νιώθω?

    Μοιράζομαι ή δε μοιράζομαι κάτι που κατέχω. Η κατοχή του Κυρίου της δε συνάδει με όσα λέμε εδώ περί υποταγής. Από την άλλη, δε μπορεί κανείς να αμφισβητήσει τη φράση της kiss_me (πλην ελαχίστων ίσως εξαιρέσεων).

    Συμπέρασμα: Οι περισσότερες εδώ μέσα, όταν μιλάνε για υποταγή, λένε μπούρδες.
     
    Last edited: 5 Ιουλίου 2008