Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο Μ βγάζει βόλτα τη σκύλα του

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 21 Αυγούστου 2008.

  1. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Είμαι σαν γάντι...τραβηγμένο το μέσα έξω...φοράω την ψυχή μου ανάποδα...

    Καταλαβαίνω...
    δεν είναι για δάκρυα...αυτός είναι ο τρόπος μας...αυτός είναι ο εαυτός μας...
    Αυτοί που λυπάμαι είναι εκείνοι που δεν εκτίθενται ποτέ...
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Δεν είναι για δάκρυα. Δεν είναι έκθεση να πεις ότι πονάς.

    Θα σου πω ένα μυστικό. Όταν μιλάμε μεταξύ μας, εμείς που έχουμε παρόμοιες εμπειρίες, σχεδόν ποτέ δεν λέμε η μία στην άλλη ότι δεν είμαστε καλά. Το χειριζόμαστε μόνες μας. Μέχρι να γίνουμε καλά. Μετά γελάμε και λέμε, μαλάκα, χάλια ήμουνα, πέθαινα. Πέρασε όμως τώρα.

    Η προσωπική μου αντιμετώπιση είναι παρόμοια. Τί κάνεις; Καλά είμαι. Γερή και δυνατή. Πάντα.

    Όμως, μου αρέσει να δίνω feedback στο Καθίκι μου. Πρόκειται περί προσωπικού μας βίτσιου. Όσο μας ανέχεται το φόρουμ θα συνεχίσουμε να το κάνουμε (να το κάνω εν προκειμένω). Είναι απλά μία λεκτική απόδοση της φάσης, σε δημόσιο χώρο. Αν ήμουν ζωγράφος θα το ζωγράφιζα. Αν ήμουν μουσικός θα το τραγουδούσα. Αυτό είναι όλο.

    Όσο για εκείνους που δεν εκτίθενται ποτέ...baby, we have ways... 
     
  3. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

     

    "...I can't go on. I will go on".
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Με συγκινεί που σας αρέσει ο Beckett. Τον λατρεύω.

    Όμως, προς αποφυγή παρεξηγήσεων, το "we will have ways" να διαβαστεί με γερμανική προφορά. Κατά προτίμηση καθώς θα διερευνείτε την έννοια του "gift of the gab".
     
  5. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    Το γυφτ οφ δε γαβ το υπέστην αρκετά γι' απόψε.
     
  6. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Αααα...τόχεις κι εσύ... 
     
  7. tinkerbelle

    tinkerbelle Regular Member

    τί νόμιζες; δεν θα υπήρχε δέκτης να αναγνωρίσει το σήμα;
     
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    Σκληρή απ' έξω, μαλακή από μέσα - την ψυχή του ανάποδα, σωστά.
    Εξαιρετικό κείμενο D.

     
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Ήταν ρητορική η ερώτηση, DRS. Η μνήμη μου είναι εξαιρετική. 
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Ο Μ βγάζει βόλτα τη σκύλα του

    Aίσχος!!!!Δε σκέφτηκε αυτός ο Μ τις αθώες παιδικές ψυχούλες που θα κατακερμάτιζε βλέποντας αυτό το θέαμα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Κάποτε το φοβόμουν αυτό. Τώρα ξέρω ότι ακούγομαι. Loud and clear. 

    Μάλλον του διέφυγε εκείνη τη στιγμή. 

    Στην επόμενη ιστορία θα σας διηγηθώ πώς με κατούρησε μαζί με κάτι φορτηγατζήδες στην εθνική οδό, μέρα μεσημέρι. 
     
    Last edited: 7 Οκτωβρίου 2008
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Ίσως επειδή είναι τόσο τραγικός...όσο θέλεις να γίνεσαι και συ...Και ας καμώνεσαι το αντίθετο!
    Καλύπτεσαι καλά, αλλά όχι τόσο όσο χρειάζεται για να μην το αντιλαμβάνονται οι ελάχιστοι κάποιοι.