Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο Συναισθηματικός Μαζοχισμός "Προνόμιο" όλων ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 2 Μαρτίου 2006.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @brenda no troll at all, be my guest.
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Με την αρχική παραδοχή ότι όλοι οι άνθρωποι μπορεί να διαβούν κάποια στιγμή της ζωής του (ίσως και περισσότερες...) το κατώφλι της κατάθλιψης, και σύμφωνα με προσωπικές εμπειρίες δικές μου και στο περιβάλλον μου, έχοντας βιώσει μέσα σε σχέση την κατάθλιψη και την δική μου και του συντρόφου μου (όχι στην ίδια σχέση ευτυχώς) αυτό που μπορώ να πω πάνω στο θέμα είναι ότι ναι, σε πολύ μεγάλο βαθμό πιστεύω ότι η κατάθλιψη είναι συναισθηματικός μαζοχισμός, που δυστυχώς όμως δεν τον επιλέγεις, σε επιλέγει....(και αυτό δεν είναι θέμα προς διαπραγμάτευση σε μία συζήτηση για μένα...)
    Δεν πιστεύω ότι συνδέεται με ρόλους και στάτους...όλοι μπορεί να τον βιώσουν για πολυάριθμους λόγους...
    Η αυτολύπηση και ο συναισθηματικός πόνος είναι πλήρως διαχωρισμένα με το bsdm όταν μιλάμε για συνειδητοποίηση...
     
  3. Για να σε επιλέξει η κατάθλιψη όμως κάποιος λόγος θα υπάρχει. Μπορεί, ας πούμε, να την προσκάλεσες, ή να ξέχασες ανοιχτή την πόρτα.
     
  4. ή απλώς επικοινώνησες τον ήχο της υπαρξιακής σου απελπισίας
     
  5. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    ή να τελείωσε το τσίπουρο!!
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Τα τσίπουρα δεν τελειώνουνε ποτέ.... 
     
  7. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    απλά βάζεις στην θέση του τσίπουρου οτιδήποτε σε κάνει να ξεφεύγεις..
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Κουμπώνει εξευτελιστικά σε ένα session το τσίπουρο, μετά έχει παρενέργειες..snif/xik!..