Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο λόγος που μπήκατε φόρουμ και τι σας κρατάει εδώ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος VUCINIC, στις 16 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    αυτα τα τελευταια ενσημα ειναι τα δυσκολα χεχεχεχε
     
  2. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

      
     
  3. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Αλλά ας απαντήσω στο ερώτημα του νήματος.
    Μπήκα πριν σχεδόν δεκαπέντε χρόνια από περιέργεια για αυτό που πλέον συνειδητά είχα αποφασίσει να επιλέξω σαν ερωτική έκφραση. Συνάντησα δύο ανθρώπους που τους θεωρώ δασκάλους μου και με βοήθησαν πολύ με τις συμβουλές τους.
    Τώρα τα πράγματα είναι πολύ διαφορετικά από τότε ( αλλά και πάλι τι μπορεί να παραμείνει ίδιο στο πέρασμα του χρόνου; ) αλλά χαίρομαι που ο κόσμος ενδιαφέρεται και θέλεις να μάθει για το bdsm.
    Ο λόγος που ακόμα μπαίνω εδώ είναι η εμμονή μου να βλέπω αυτό το φόρουμ ως κάτι που μπορεί να μας ενώσει και να μας πάει μπροστά μέσα από την γνώση. Ίσως να το βλέπω λίγο γραφικά αλλά έτσι το βλέπω ακόμα και μετά από τόσα χρόνια.
    Να τονίζω ότι μέσα από εδώ εκτός ότι γνώρισα τους δασκάλους μου γνώρισα ανθρώπους που γίναμε φίλοι με φιλίες που διαρκούν χρόνια και γνώρισα υπέροχες κοπέλες που κάναμε σχέσεις.
     
  4. Εντάξει δεν χάρηκες και με όλες τις γνωριμίες (------> @Sejanus .)αλλά μου αρέσει που είσαι διακριτικός.
     
  5. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    μαγαπάει ο @Δίας..δεν ανησυχώ
     
  6. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Χρειάζεται πολύ αγάπη ο @Sejanus τόση όσα τα κιλά που έχει
     
  7. Dapom

    Dapom Contributor

    Μπήκα κάποτε απο την ανθρώπινη ανάγκη να συγχρωτίζομαι με αλλους ανθρώπους με κοινά ενδιαφέροντα στο συγκεκριμένο θέμα.
     
  8. Siawj

    Siawj New Member

    Έχω συνειδητοποιήσει κάποια πράγματα αργούτσικα στη ζωή μου και κάπως πρέπει να ξεκινήσω να τα ξεδιαλύνω. Το φόρουμ απ' ότι βλέπω δίνει αρκετές απαντήσεις και πληροφορίες.
     
  9. Crystal

    Crystal New Member

    Μπήκα πριν από 6 χρόνια σχεδόν,σαν παρατηρητής,είχα ήδη ξεκινήσει την διαδρομή μου μια 5ετια πίσω...

    Η ανάγκη να γνωρίσω άτομα σε φιλικό επίπεδο,που να έχουμε ένα κοινό κώδικα επικοινωνίας,που να μην χρειάζεται να εξηγώ ότι για μένα ήταν αυτονόητο.

    Δεν πέτυχε το εγχείρημα,έτσι τώρα απολαμβάνω συζητήσεις, ενημέρωση κτλ.
    Που και που συμμετέχω πλέον.

    Καλημέρες  
     
  10. Y13

    Y13 Regular Member

    ...γνώση.......και όχι συμμόρφωση !
     
  11. nadiaafkn

    nadiaafkn mindfuck me harder

    Από περιέργεια. Για να μάθω πράγματα αλλά και να δοκιμάσω
     
  12. Mr.StixVaria

    Mr.StixVaria New Member

    Καλώς η κακώς, πάντα βρίσκομαι ανάμεσα σε δύο εκδόσεις του ίδιου μου του εαυτού. Κοινό μυαλό, κοινές σκέψεις, κοινές ορέξεις.
    Πάντα υπάρχει όμως μία αναστολή στην εκτέλεση. Εκεί είναι που διαχωρίζομαι. Όπως βλέπαμε μικροί στα καρτούν, ένα αγγελάκι και ένα διαβολάκι δεξιά και αριστερά, δύο φωνές, η μία να λέει κάντο όπως θες εσύ, και το άλλο να λέει κάντο με τον απαραίτητο σεβασμό και μην το τραβήξεις παραπάνω από όσο πρέπει, και μη δείξεις πολλά από αυτή τη πλευρά του εαυτού σου.
    Μέχρι τώρα υπερισχύει το δεύτερο.
    Σκέψεις και ιδέες, αρκετές για να σε αποκαλέσουν περίεργο, η στη χειρότερη ανώμαλο.
    Απελευθερωμένα μυαλά έτοιμα για νέες και διαφορετικές εμπειρίες μέχρι να πάρεις το πάνω χέρι, και να δείξεις μια διαφορετική απόλαυση.
    Μέχρι εδώ, όλα καλά. Ο καιρός περνούσε, συμπιέζοντας πολλές φορές πράγματα.
    Ένα βράδυ, όπως αποχαιρετούσα τη παρέα, άκουσα ένα από τα παιδιά να με καλεί. Αφού απομακρυνθήκαμε από το μαγαζί που η παρέα συνέχιζε τη ψυχαγώγηση της, μου έκανε τη παρακάτω ερώτηση, με κάθε επιφύλαξη φυσικά.
    Σε ενδιαφέρει το BDSM?
    Να πω την αλήθεια, ο χρόνος πάγωσε για λίγο, μία σκέψη τριγύρισε για λίγο μέσα στο μυαλό μου, δε ξέρω αν ο φίλος μου παρατήρησε κάποιο lag εκείνη τη στιγμή από εμένα. Η σκέψη ήταν, τι με πρόδωσε? Μέχρι τώρα δεν υπάρχει κάτι που να υποδηλώνει κάτι τέτοιο σε εμένα, η τουλάχιστον έτσι νόμιζα.
    Η απάντηση μου ήταν ένα ξεκάθαρο ναι, χωρίς κομπασμούς χωρίς αναστολή. Εδώ πρέπει να πω πως το συγκεκριμένο άτομο, εμπνέει για εμένα μεγάλη εμπιστοσύνη.
    Χωρίς να χρειαστεί να τον ρωτήσω πως το κατάλαβε, μου περιέγραψε τα στοιχεία που το έδειχναν.
    Στο τέλος της μικρής αυτής συζήτησης, με παρότρυνε να μπω στο φόρουμ.
    Μία κοινότητα στην οποία τα στοιχεία μου ταιριάζουν!