Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο λόγος που μπήκατε φόρουμ και τι σας κρατάει εδώ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος VUCINIC, στις 16 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. ο Δυνάστης μου με είχε (καθ)οδηγήσει
     
  2. α, και με κρατάει η ελπίδα, φυσικά.
     
  3. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    οπως η φιλη @lara[E-p] απο πανω ακολουθησα την μαζικη μεταφορα απο το IRC εδω και εκανα τις αναζητησεις μου μεχρι εκει που ηθελα να με βγαλουν.τωρα με κραταει η μουσικη(ξεθαψα αγαπημενα τραγουδια που ειχα χρονια να ακουσω)πεταω και καμια εξυπναδα να περναει η ωρα και αυτο ειναι ολο.αυτο που εμαθα ειναι να μην επηρεαζομαι απο καφριλες και εξυπναδες καποιων και να μην τις περνω προσωπικα.εχουμε και real life θεματα στην ζωη μας που θελουν αντιμετωπιση!!
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Τους λόγους που μπήκα δεν θεωρώ σκόπιμο να τους αναφέρω, δεν διαφοροποιούνται με των περισσοτέρων.
    Αυτό που με κρατάει -για όσο με κρατάει-, είναι το μικρόβιο της δημόσιας έκθεσης, τής ανταλλαγής απόψεων -όταν αυτό δεν προσκρούει στις γνωστές δυσλειτουργίες-, κάτι αδελφές ψυχές και κανα-δυό λατρεμένα νηματάκια. Αυτά αρκούν φαντάζομαι. 
     
  5. didina

    didina ☆☆☆ didina sokolata dina

    Σκεφτόμουν να κανω εγγραφή καθως ηθελα να έχω μια επιπλεον οπτική των πραγματων που θέλει ο Κ μου και να κατανοησω καποια πραγματα καλυτερα..οταν του το ανεφερα μου ειπε να κανω την εγγραφη και ετσι ναμαι και εγω εδω..
    Τα παλιοτερα νηματα με εχουν καλυψει σε μεγαλο βαθμό και καποια απο τα σημερινα..
    Απο εκει και περα παραμενω μάλλον απο συνηθεια και επειδη μου αρεσει να διαβαζω καποιες αποψεις που παντα μου δινουν κατι περισσοτερο απο οσα γνωριζω..
     
  6. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Κι εγώ θεωρώ πως χάρη στο ότι χρειάστηκε να περάσω από τέτοιες καταστάσεις, βοηθήθηκα να αναπτύξω αντοχές (αντοχη: αυτο που δεν μας φθειρει και δεν καταπονει) στο πως επιτρέπω πλέον να μην με επηρεάζουν οτιδήποτε λέει ή κάνει κάποιος και να μην το εκλαμβάνω προσωπικά. Από μας και μόνο από μας εξαρτάται πόση εξουσία παραχωρούμε στις πράξεις και τα λόγια των άλλων. Αν μας βγάλουν απ τις ισορροπίες δεν φταίνε εκείνοι, αλλά εμείς που δεν μάθαμε να το αντιμετωπίζουμε πιο αποτελεσματικά μέσα μας.
    Σχετικό αυτό που έγραψα ως σχολιασμό άποψης Του @Stalker σε παράλληλο νήμα
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Συμφωνώ, εν μέρει. Είμαστε υπεύθυνοι για το τι επιτρέπουμε να μας επηρεάζει σε προσωπικό επίπεδο.
    Ωστόσο, είναι χρήσιμο να στηλιτεύονται και να καυτηριάζονται οι κάθε λογής κόπανοι.

    Αυτό με τη μητέρα το κρίνω άκρως αντιπαιδαγωγικό. Στην σύγχρονη Παιδαγωγική Επιστήμη έχουν αναπτυχθεί πιο εμπεριστατωμένες θεωρίες κι έρευνες ψυχικής ανθεκτικότητας από την πρόκληση εικονικού κακοποιητικού περιβάλλοντος.
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Συμφωνώ.
     
  9. Iagos

    Iagos Contributor

    Μπήκα στο φόρουμ πριν οχτώ χρόνια για να κατανοήσω τον εαυτό μου.

    Ομολογώ πως βρήκα μια όαση που μου ταίριαζε.

    Δυνατά ηδονικά μυαλά εκείνη την περίοδο με έντονη και άκρως ενδιαφέρουσα παρουσία.

    Αυτό με κράτησε.

    Και ευχαριστώ αυτούς τους ανθρώπους γιατί ο καθένας με τον τρόπο του με προχώρησε και βοήθησε στην αποvanilloποίηση μου..

    Όλα αυτά τα χρόνια έχω επικοινωνήσει μέσα από το φόρουμ αλλά και δια ζώσης με σημαντικά ηδονικά μυαλά.

    Μέσα από το φόρουμ και από αυτούς τους σημαντικούς ανθρώπους έμαθα να αναγνωρίζω καλύτερα τον εαυτό μου.

    Να αναγνωρίζω τα βαρίδια μου.

    Και να προσπαθώ να τα πετάξω.

    Το φόρουμ με βοήθησε να εφαρμόσω το M/s στην πράξη.

    Γιατί το M/s είναι το ζητούμενο μου.

    Από την αρχή για αυτό μπήκα.

    Τίποτε λιγότερο δεν με κάλυπτε πέρα από αυτό.

    Και σε σχέση με αυτό οι άνθρωποι του φόρουμ στάθηκαν πολύτιμοι.

    Το M/s είναι μια πραγματικότητα για εμένα εδώ και πολλά χρόνια πλέον.

    Υπάρχουν από τότε περίοδοι που χάνομαι για ένα διάστημα από το φόρουμ και περίοδοι που είμαι καθημερινά ενεργός.

    Το συγκεκριμένο φόρουμ είναι επίσης μια όαση από ποίηση, ζωγραφική, μουσική.

    Είναι μια τεράστια βιβλιοθήκη της τέχνης.

    Είναι απίστευτο τι μπορεί να ανακαλύψει κανείς εδώ μέσα.

    Σπάνια κείμενα, πίνακες, ποιήματα, μουσικές.

    Αυτό φυσικά οφείλεται στους χρήστες και στο επίπεδο πολλών εξ αυτών, το όποιο μετά από οχτώ χρόνια που είμαι εδώ παραμένει υψηλό.

    Οι χρήστες κρατούν την ποιότητα του φόρουμ σε ένα υψηλό επίπεδο.

    Εκείνο που με ενοχλεί σε αυτό το φόρουμ είναι πως η διαχείριση του, κάνει πλάτες εδώ και χρόνια σε φασιστοειδή.

    Mε το πρόσχημα πάντα της θεωρίας των δυο άκρων κλείνει το μάτι στον σεξισμό, τον ρατσισμό, την μισαλλοδοξία και λογοκρίνει απροκάλυπτα και χωρίς το «τακτ» που απαιτείται σε ό,τι ελευθεριακό προσπαθεί να αρθρώσει λόγο…

    Αυτοί είναι οι λόγοι που μπήκα στο φόρουμ και αυτή είναι η γνώμη μου για το φόρουμ και την διαχείριση του, την οποία την λέω δημόσια πλέον…

    Με κρατάνε εδώ κάποιες δυνατές πένες και κάποια δυνατά ελευθεριακά μυαλά που ακόμα δεν έχουν αποσυρθεί...

    Iagos

     
     
    Last edited: 17 Σεπτεμβρίου 2016
  10. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ο λογος που πρωτοαποφασισα να μπω στο παρον φορουμ ηταν η προοπτικη συναναστροφης με αλλα ατομα που μοιραζονται ερωτικες επιθυμιες συγγενεις με τις δικες μου.

    Εκτοτε, και απροσδοκητα, κερδισα πολλα περισσοτερα και σε πολλα περισσοτερα πεδια περαν του ερωτικου.

    Εμαθα πραγματα που δεν ηξερα και ηθελα να μαθω,

    εμαθα πραγματα που ουτε φανταζομουν οτι υπηρχαν ουτε μπορουσα να προβλεψω ποσο θα με ωφελουσε να μαθω,

    εκτεθηκα σε τροπους σκεψης και αντιληψεις πρωτογνωρες που πλουτισαν ανεκτιμητα το πνευμα μου,

    γνωρισα και μοιραστηκα με αναπαντεχα ενδιαφεροντες ανθρωπους πολλες και ποικιλες απο τις ανησυχιες, τις αναγκες και τις επιθυμιες μου.

    Με λιγα λογια ωφεληθηκα πολλαπλα σε κατευθυνσεις και πολυ σε ευρος και βαθος, μεσα στον εναμιση σχεδον, οχι περιπου, χρονο που ειμαι μελος.

    Κι επειδη αυτο συνεχιζεται σαν διαδικασια και ορθολογικη πλεον εμπειρικα προσδοκια να συμβαινει ως και σημερα,

    αυτοι ειναι οι λογοι που συνεχιζω μεχρι και τωρα να μπαινω εδω μεσα με την ιδια αδημονια οπως στην αρχη.

    Κι επειδη η ανανεωση των μελων ειναι συνεχης και σταθερη σε ποικιλια ιδιοσυγκρασιων,
    αλλα και σε ποιοτητα οσο εκεινη της παρουσιας παλαιοτερων μελων που γνωρισα,
    κατι που μαλλον προκυπτει απο τον χαρακτηρα και τη δομη του παροντος φορουμ,
    προβλεπω οτι θα συνεχισει για αγνωστο χρονο στο μελλον να με κανει να θελω να μπαινω.

    Αυτα.
     
  11. καλησπερα.ειμαι καινουριος εδω αν και ειχα ξανα μπει παλιοτερα, δεν βρηκα αυτο που ψαχνω.η αληθεια ειναι οτι μπηκα για να δω τι παιζει εδω και μηπως μου λυθουν καποιες απορειες σχετικα με το bdsm ...
     
  12. sigh

    sigh .

    Ήταν εκείνη η εποχή των μεγάλων ανακαλύψεων. Οι κοριτσίστικες φαντασιώσεις μου, μάθαινα πως έχουν συγκεκριμένα ονόματα. ορολογίες. τυπικά. μελέτες. ιστοσελίδες. φαντασιώσεις. βιώματα. αρτικόλεξα.
    Ένα άβαταρ, φτερωτό όπως η φαντασία μου τότε, στάθηκε η αφορμή για το log in. Κάθε log out και ένα βήμα πιο κοντά στην "προσγείωση", κάθε log in και μια ακόμη "πτήση" στην φαντασία. Ένιωθα ανέτοιμη να με αντιμετωπίσω και έκοβα αντιδραστικά παιχνιδιάρικες βόλτες ως ήχος απόμακρος, κάπως παράταιρος, μέχρι να καταφέρω να απομυθοποιήσω πράγματα τόσο φυσικά, που δεν επέλεξα ποτέ μου.
    Πέρασα από την φαντασία στο βίωμα, με ζόρικο τιμόνι. Συνειδητοποίησα πράγματα και καταστάσεις που ακόμη με σμιλεύουν. Κοίταξα στα μάτια έναν άνθρωπο που κάθισε κοντά μου κι είδα το καστανό σαν χώμα που χρόνια ως αιθέρια, απωθούσα.
    Επισκέφθηκα νήματα όπου ταυτίστηκα, απόρησα, θαύμασα, ξενέρωσα, γέλασα, φρίκαρα. Έμεινε κάτι λιγότερο από συνήθεια και περισσότερο σαν έκφραση πολύ μακριά απ το "σπίτι". Σαν να οδηγώ προς ένα γνώριμο γκρίζο φόντο με λευκή γραμματοσειρά, και να απελευθερώνω όλα εκείνα που τόσο πρόσφατα βγήκανε μετά από χρόνια μια πρώτη βόλτα, σαν εμπειρία.