Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο μεγάλος ''εχθρός'' -Το συναίσθημα-

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 21 Ιουλίου 2015.

  1. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Προσθέτω.
    Συναισθηματική Νοημοσύνη, αγγλιστί E. Q. Ο Όρος empathy είναι η ικανότητα να αντιλαμβάνεται τα συναισθήματα των άλλων, δεν έχει καμία σχέση με την ελληνική λέξη '' εμπάθεια '', που σημαίνει σε ελεύθερη μετάφραση α μου τη λέει κάποιος επειδή δεν Τ αρέσει η φάτσα μου.   
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Η εξέλιξη δεν προϋποθέτει τίποτε γιατί δεν είναι τελολογική, κανείς και τίποτε δεν περιγράφει ή σχεδιάζει πώς θα "έπρεπε να ήμασταν".
    Ανθρωποκεντρικά, τώρα, ο καθένας και απάνω του.
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Νομιζω οτι η φιλοσοφική ιδέα ότι τα πράγματα έχουν σκοπούς ή αιτίες λεγεται Τελεολογια, αρα και τελεολογικη... πιο πανω. Νο ?
     
  4. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    χμ .Θα βρεθει μια επομενη αστεια αφορμη. Ειμαι σιγουρος.  
     
  6. Ωραίο το συναίσθημα.... αλλά μετά τον πόνο και την απόλαυση που θα σου κάνω
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αυτό...



    Έδιτ:
    Παρακαλώ εφεξής να προσέχετε τα λάικ σας, υπάρχει κίνδυνος να εκτεθείτε στον εαυτό σας...
     
    Last edited: 4 Απριλίου 2020
  8. tithon

    tithon Contributor

    ο εϊζενστάην έχει περιγράψει, έναν αιώνα ενωρίτερα, το διαλεκτικό μονταζ, που πολύ εύστοχα περιγράφει και η εισηγήτρια στο βιντεο, σαν λειτουργία.