Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο υποτακτικός να σφαδάζει ή να βαριανασαίνει (το πολύ)?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος anima0, στις 3 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. anima0

    anima0 Regular Member

    Είχα 2 αφορμές να αναρωτηθώ:

    Την πρώτη φορά όταν ανάρτησα σε άλλο νήμα στο φόρουμ μας, ένα FemmDomme βίντεο.
    Μια φίλη λοιπόν σχολίασε πως ο υ παραγκρίνιαζε στη φάση που του έσταζε κερί η Κ του. Απάντησα τότε πως βρήκα όμορφο πως τον ακινητοποιεί και τον αναγκάζει να το δεχτεί.

    Δεύτερη αφορμή ήταν η εξομολόγηση μιας φίλης Κ ότι δεν της αρέσει οι υ να παραπονιούνται και να κλαίγονται.

    Αναλογίστηκα αρχικά γιατί δεν τον υποχρέωνε σε υποταγή, σκεφτόμουν ως υ, ως εκείνη τη στιγμή. Ύστερα σκέφτηκα πως αντιδρώ εγώ ως Κ στην περίπτωση.

    Με αποσπά η γκρίνια και η αντίσταση. Θέλω να βλέπω μεν τον πόνο και το ζόρισμα της/του συντρόφου - με ηδονίζει πιο πολύ από να υπομένει ανέκφραστα - αλλά όχι πολλές κινήσεις ή λόγια που να με αποσπούν.. Ενα συνοφρυωμένο πρόσωπο και βογκητά ή ξεφυσήματα (όχι τύπου φάλαινας.. ) με φτιάχνουν. Παρά φαντασιώσεις επιβολής σε "θύματα" που αντιστέκονται - για να μην εισακούσω (και να μην με αποσπάσουν) αντιδράσεις της/του υ πρέπει να την/τον ξέρω καλά και να ξέρω ότι θέλει τελικά να συνεχίσω. Οι λέξεις-κλειδία για διακοπή μιας συνεδρίας δεν θα ήταν λύση, αν ήδη έχεις ξενερώσει. Και ο αντίλογος.. με άτομο που ξέρω τι θέλει, θα με ευχαριστούσε να την/τον ζορίσω παρά τις αντιδράσεις του.

    Επανερχόμενος εντέλει στον υ ρόλο θα μου άρεσε να με ζορίζουν να υπομείνω ακόμη κι αν αντιδρώ - έχοντας εξασφαλίσει με λέξη-κλειδί τερματισμού , αν ξεπεραστούν τα όριά μου.

    Ακούω τις τοποθετήσεις σας  
     
  2. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Ο υ να σφαδάζει ή να βαριανασαίνει (το πολύ)?

    Υποθέτω ότι και τα δύο μπορούν να παίξουν σε διαφορετικές στιγμές στο ίδιο session.
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Ο υ να σφαδάζει ή να βαριανασαίνει (το πολύ)?

    Αν και έχω ελάχιστη πείρα ακόμα, πιστεύω ότι με υπομονή και με τρόπο μπορείς να καταφέρεις αρκετά.Άν όμως ο Κύριός μου δει ότι δεν αντέχω κάτι, λογικό δεν είναι να το σταματήσει? Τι θα κερδίσει αν αρχίσω να γκρινιάζω, κλαίω και παραπονιέμαι? Εξάλλου ποιός λέει ότι ένας/μία Υ πρέπει να υπομένει κάθε επιθυμία του/της Κ ? Τα όρια του καθένα μας διαφέρουν καθώς και τα γούστα μας. Και μην ξεχνάμε κάτι βασικό.Τουλάχιστον είναι το πρώτο που έμαθα εγώ εδώ. Σ υ ν α ί ν ε σ η!!!! 
     
  4. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Ο υ να σφαδάζει ή να βαριανασαίνει (το πολύ)?

    Αγαπητή varva, ως προς τη συναίνεση: μπορεί και η "γκρίνια" {το κλάμα, το παράπονο, οι φωνές} να είναι μέρος του παιχνιδιού. Και να θεωρείται ΟΚ και από τους δύο, ώσπου να αναφερθεί το safeword {εφόσον υπάρχει}.
     
  5. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Ο υ να σφαδάζει ή να βαριανασαίνει (το πολύ)?

    Υποψιάζομαι ότι εγώ είμαι η φίλη σου η Κ που γκρινιάζει για... την γκρίνια  
    Η αλήθεια είναι ότι έχει να κάνει με προσωπικά θέλω και βιώματα αυτό το πράγμα. Δεν μπορώ να έχω κάποιον να σκούζει και να ωρύεται σαν γουρούνι στη σφαγή ενώ εγώ πρακτικά δεν έχω καν ξεκινήσει. Πιστεύω ότι κάνω πολύ αισθησιακά ό,τι κάνω και δεν επικεντρώνομαι μόνο στον πόνο για να δικαιολογούνται τέτοιες αντιδράσεις. Αν είχα να διαλέξω, προτιμώ να με παρακαλάνε να συνεχίσω παρά να σταματήσω.
    Όσον αφορά αυτή την περιβόητη συναίνεση που έχει γίνει καραμελίτσα αυτές τις μέρες, δεν θεωρώ προσωπικά ότι οφείλω να κάτσω να μπω σε διαπραγμάτευση για το τι θα κάνω και τι όχι. Εννοείται ότι έχουν προηγηθεί συζητήσεις, εννοείται ότι δεν είμαι ψυχοπαθής δολοφόνος - ακρωτηριάστρια, εννοείται ότι θα βγούμε όλοι με σώας τας φρένας και θα 'χουμε περάσει καλά. ΑΝ, δεν έχει πει το safeword στις πρώτες 3 που θα φάει(!) ή να μην αρχίσει διαλέξεις περί συναινέσεως επί τόπου. Service topping δεν κάνουμε. Άλλος;
     
  6. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Ο υ να σφαδάζει ή να βαριανασαίνει (το πολύ)?

    Η συνάδελφος με κάλυψε απόλυτα.  
     
  7. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Ο υ να σφαδάζει ή να βαριανασαίνει (το πολύ)?

    Και η "αντίσταση" (αλλά όχι η γκρίνια) είναι πολύ καλή...
     
  8. ForFemFeet

    ForFemFeet New Member

    Απάντηση: Ο υ να σφαδάζει ή να βαριανασαίνει (το πολύ)?

    συμφωνω πως εφοσον εχουν συζητηθει τα "ορια" του παιχνιδιου, δε θα ρωτας καθε λιγο κ λιγακι "να συνεχισω;;"

    αλλωστε πιστευω οτι καποιες φορες ορτισμενοι ενω πονανε και γκρινιαζουν, κατα βαθος το γουσταρουν και θελουν κι αλλο..
     
  9. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Ο υ να σφαδάζει ή να βαριανασαίνει (το πολύ)?

    Εξαρτάται, άμα απλώς τον ακουμπάς και σκούζει είναι αντιαισθητικό και εκνευριστικό. Θα πρέπει η αντίδραση να είναι ανάλογη του ερεθίσματος.
     
  10. αχ οχ ααααααααααααααααα μηηηηηηηη ααρρρκκκκκκ γκκιιιιιιιιιχχχχχχχχχχχοοοοοοοοοοοοοοοοο
    μαμααααααααααααα
    τι τραβαμε κι εμεις οι σαδομαζοχιστεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςςς
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Ο υ να σφαδάζει ή να βαριανασαίνει (το πολύ)?

    πιστεύω ότι θα έχει ενδιαφέρων να προσπαθεί να σφαδάζει ...  

    και ναι του πούστη ας υπάρχουν και οι βασικές αντοχές , ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΟΥΣΩ ΑΠΟ ΓΥΝΑΙΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΙΔΡΩΝΕΙ .
     
    Last edited: 8 Σεπτεμβρίου 2010
  12. kali crow

    kali crow Guest

    να σφαδαζει οχι,αντε να βαριανασαινει και να εκφραζει λιγο τον πονο....