Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ο χειρισμός ενός κατοικιδίου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος petjohn, στις 29 Σεπτεμβρίου 2019.

  1. Raed

    Raed Dazed

    @blonde mermaid και @estelwen Είναι έτσι, αν έτσι πιστεύετε!  
    * Τις απαντήσεις στις ερωτήσεις σας μπορείτε να τις δώσετε μόνο εσείς.
     
  2. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Οι ισχυρισμοί που προκάλεσαν τις απορίες ήταν δικοί σας, οπότε χαριτωμένη αλλά άστοχη η προσπάθεια υπεκφυγής αντί για (τεκμηριωμένη; ) απάντηση.
     
    Last edited: 29 Σεπτεμβρίου 2019
  3. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    * Δεν θυμάμαι να έκανα κάποια ερώτηση .
     
  4. Raed

    Raed Dazed

    @estelwen έχω πάψει να δικαιολογώ εύστοχα τον κάθε ισχυρισμό μου σε όποιον διαφωνεί. Μιλώντας για υπεκφυγές περιμένω ακόμα εκείνα τα ποσοστά που λέγαμε, πάρτε το χρόνο σας! Πάντως αυτό το
    Εις το διηνεκές, το λες και τρόπο τιμωρίας!  

    @blonde mermaid για αυτό έβαλα τον αστερίσκο, γιατί πήγαινε στο μέλος που έκανε τις ερωτήσεις.  
     
  5. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Νομίζω ότι έχει σαφώς παραξηγηθει ο όρος του pet.

    Και έχουν μπερδευτεί από τον νηματοθετη οι εννοιες:
    Pet
    Slave
    Φαντασίωση.

    Και εξηγώ:
    Ενα ζωικο pet που η ιδιοκτήτρια του το αφήνει έξω στη βροχή και το δέρνει λέγεται κακοποιημενο pet και η ιδιοκτήτρια του λέγεται 'μ.....ου'.
    Ένας νορμάλ ιδιοκτήτης σέβεται το pet του, το φροντιζει, το πάει στο γιατρο, του έχει σπιτακι, κλπ.
    Αν τώρα στα πλαίσια της φαντασιωσης, θεωρούμε ότι το ανθρωπινο pet θα υφίσταται μια πολύ ποιο απάνθρωπη συμπεριφορά, τότε μάλλον το όλο θέμα δε χρήζει σχολιασμού, γιατί είναι φαντασίωση και τις φαντασιώσεις συνήθως δεν τις πολυσχολιαζουμε.
    Αν τώρα το pet το βουρδουλιαζουμε, τότε μάλλον ομιλούμε για μαζοχιστή σκλάβο που καραγουσταρει, και οχι για pet, οπότε η κουβέντα αναγεται σε άλλα θέματα.

    Οποτε, σε κάθε περιπτωση, η κακοποίηση του pet, για μενα, δείχνει ότι δεν αξίζει να εχουμε pet, αλλά και το pet μάλλον έχει κακοπεσει και καλό θα είναι να το σκασει και να πάει κάπου καλύτερα.
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Ο, τι καταλαβαίνει ο καθένας  
     
    Last edited: 30 Σεπτεμβρίου 2019
  7. zaratoustras

    zaratoustras Regular Member

    Δεν ξερω αν αυτα που θα πω ειναι σωστα , αλλα ειναι οπως ακριβως τα σκεφτομαι μιας και δεν εζησα μια τετοια υπεροχη σχεση, που νομιζω ειναι και απο τις πιο ισχυρες κατα την γνωμη μου.
    Καλο το s/m της μιας μερας το δοκιμασα ως σαδιστης εδωσα πονο, χειριστικα την υ σαν "κρεας", την εβρισα την εξευτελισα, αλλα μετα απο λιγο ενιωσα αδειος καλυψα την επιθυμια μου για λιγο , και οσες φορες και με οσες διαφορετικες γυναικες και αν πηγα για συναντησης τετοιου ειδους το συναισθημα ηταν πανω κατω το ιδιο.
    Ο χειρισμος ενος κατοικιδιου , για μενα ολα ξεκιναν απο τον ερωτα πρεπει να το αγαπας περισσοτερο απο οσο σε αγαπαει , ειναι μια βαθια σχεση επικοινωνιας εξουσιαστικη μεν αλλα σχεση πληρης και με αφοσιωση , και δεν νομιζω οτι η σωματικη κακοποιηση παιζει μεγαλο ρολο, ετσι και αλλιως αυτα ειναι βιτσια που τα ανακαλυπτεις σιγα σιγα με τον αλλον και βαζεις τα ορια σου .
    Καπως ετσι το σκεφτομαι, απο εκει και περα ο χειρισμος ενος κατοικιδιου? Χμ, οταν αποκτησω αυτο το δωρο (διοτι ως δωρο μπορω να το δω μονο) θα επανελθω  
     
  8. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Πως, αλήθεια, θα έπρεπε να χειρίζεται ένα κατοικίδιο ο ιδιοκτήτης του; Ποιά είναι η διαφορά του από ένα ζωάκι, όπως ένα σκυλί;

    Η εκπαίδευση ενός κατοικίδιου απαιτεί χρόνο και κόπο.
    Η εκπαίδευση ενός σκύλου πχ ξεκινά από τους πρώτους μήνες ζωής του και συνεχίζεται μέχρι και το τέλος αυτής.
    Ένας σκύλος είναι ένα τετράχρονο παιδί. Χρειάζεται επίβλεψη και φροντίδα.
    Σε καμία περίπτωση η εκπαίδευση του Δεν γίνεται με τιμωρίες και κακοποίηση.
    Η εκπαίδευση γίνεται με επιβράβευση και μη επιβράβευση.
    Σε πολύ συγκεκριμένες περιπτώσεις χρησιμοποιούμε έντονους θορύβους για να αποτρέψουμε διάφορες συμπεριφορές που όμως δεν σχετιζουμε ποτέ τον θόρυβο με τον ιδιοκτήτη.

    Αν αναλογιστούμε λοιπόν αυτά που αναφέρω στην άνωθεν απάντηση μου το κατοικίδιό ουδεμία σχέση έχει με το bdsmικο pet.

    Θα μπορούσαμε φυσικά να χρησιμοποιήσουμε κάποιες τεχνικές και βεβαίως "δανειζόμαστε" τις συνήθειες ενός κατοικίδιου στην καθημερινότητα όμως Μέχρι εκεί.
    Ο ανθρώπινος παράγοντας και η φύση της σχέσης καθιστούν διαφορετικό τον τρόπο συμπεριφοράς από τα μέλη.
     
  9. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Τελικα μαλλον πρεπει να παρω ενα τηλ το φιλαρακι μου " ο μοναδικος εκπαιδευτης σκυλων για τυφλους στην Ελλαδα "

    να μαθω και εγω τα μυστικα της εκπαιδευσης ενος κατοικιδιου

    θα γινω Μαστερ ... στη εκπαιδευση κατοικιδιου
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Προσωπικά μου είναι αδιανόητο το concept "human pet" αλλά όπως λένε περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
     
    Last edited: 10 Οκτωβρίου 2019
  11. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Δεν ξέρεις τι χάνεις!  
     
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ενα ανθρωπινο κατοικίδιο θέλει στοργή, αγάπη και προδέρμ. Στα πλαίσια αυτά χρειάζεται παρέα.
    Πάντα φροντίζουμε και για δευτερο ζωάκι στο σπιτι, να μην νιώθει μοναξιά.
    Μη πω και 3  

    Μας ταλαιπωρείτε, αλλά σας αγαπάμε. Αχ.