Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΠΟΛΕΜΙΚΟ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Lost Hours, στις 2 Νοεμβρίου 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Erato Corsi

    Erato Corsi New Member

    Ελάχιστοι διαβαζουν τα μικρά γράμματα και ακόμη λιγότεροι τα καταλαβαίνουν!
     
  2. Erato Corsi

    Erato Corsi New Member

    Οπως επίσης οτι δηλώνω ξεκάθαρα Μαζοχίστρια, κάτι που δεν έχει καμία σχέση με sub ή slave!
     
  3. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Ωραία ιστορία!
    Θα μπορούσε άνετα να γίνει ταινία..
    Και να καθηλώσει το κοινό.
    Τα γράφεις ωραία πάντως, πρέπει να σου δώσω ένα point για αυτό!

    Όλοι έχουμε φαντασίωσεις.
    Απλά αυτά που έχει ο καθένας κρυμμένα μέσα στο μυαλό του, καθρεφτίζουν πολλές φορές τον δρόμο πού μπορεί να επιλέξει στην πραγματικότητα...

    Την διαβάζω απλά σαν μια ιστορία και τίποτα άλλο!
    Εάν είναι κάτι πέρα από ιστορία και μόνο
    Τότε θα συμφωνήσω με τον Λύκο σε αυτό που σού επισημάνει!
    Γιατί έχει τεράστια διαφορά το λάμδα με το πι..
    Άλλο Λούτσα, άλλο π@υτσα!
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Το πιασες το νοημα. Φυσικα αλλο Λύκος και αλλο... Πύκος.  

    Θυμαμαι, μια φορα κι εναν καιρο, που ημουν νεος, ειχε γινει μεγαλο θεμα με τα παιχνιδια που απεικονιζουν ρεαλιστικα βια.
    Ego shooters και ξερω γω πως τα λενε αυτα.
    Εβαλαν οριο ηλικιας 18 και τα κατηγορουν ακομα και σημερα για εθισμο σε βιαιη συμπεριφορα και για αλλοιωση προσωπικοητητας.
    Καποιοι ειπαν μαλιστα οτι ευθυνονται για καταστασεις οπως το Columbine. Δεν το λεω εγω, ενας Michael Moore το ειπε.

    Ποσο μπορουμε να διαχωρισουμε την λεκτικη, εστω την φαντασιακη βια απο την υπαρκτη ?
    Μηπως το οριο αυτο μπορει να κατεβει ανεπανορθωτα και με μια απλη αφορμη να γινει πραγματικοτητα ?
    Αυτο ειπα. Τιποτε παραπανω αλλα και τιποτε λιγοτερο.
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  6. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Η βία είναι βία από όπου και αν προέρχεται και οποιονδήποτε τρόπο, εφ όσον δεν υπάρχει ΣΥΝΑΊΝΕΣΗ!
    Μερικές φορές όμως η συναίνεση είναι αποτέλεσμα ηλιθιότητας, άγνοιας, καύλας..
    Υπάρχει και αυτό το σενάριο και μάλιστα πολύ υπαρκτό!
    Κάποιος ο οποίος έχει πόλεμο μέσα στο μυαλό του, έχει πολλές πιθανότητες να συμμετέχει σε αυτόν..
    Και ακόμα πιο πιθανό να τον ξεκινήσει!
    Το μόνο πού χρειάζεται είναι απλα ένα όπλο στα χέρια του και ας μην έχει σφαίρες  
    Η βία δεν έχει πρόσωπα..
    Έχει άρρωστα μυαλά πού δεν μπορούνε να ελέγξουν την ίδια τους την φύση!
    Και αυτοί οι άνθρωποι σαφώς δεν ανήκουν στην κατηγορία του λογικού..
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    μετά τα 17 κατορθώνεις άνετα να διαχωρίζεις πράγματα, να μην μπερδεύεσαι. και πολύ πριν, οι περισσότεροι. βέβαια, το 17, δεν αφορά σε φυσική ηλικία.
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Πολυ αισιοδοξο σε βλεπω. Μην πεσεις απο τιποτε συννεφα! Ποναει.
     
  9. Lost Hours

    Lost Hours Premium Member

    Από τι στιγμή που ήδη έχω πει τι είναι, εσύ ακόμα αναρωτιέσαι αν είναι απλή ιστορία!

     
    Last edited: 22 Ιουλίου 2019
  10. Gaijin

    Gaijin Μην μου τον κύκλο τάραττε.

    Η αλήθεια ειναι πως όχι δεν με κάλυψες.Το γιατί δεν αφορά τον λόγο που εγραψες αυτή την ιστορία.Σε ελευθερο κόσμο ζούμε ο καθένας όπως την βρίσκει.Γιατί προτίμησαν να ασχοληθούν με την κοπέλα και όχι με τον ήρωα που σίγουρα κάποιον συμπολεμιστή τους θα σκότωσε πανω στην μαχη , οπότε η λογική λέει οτι θα θέλαν να ασχοληθουν μαζι του.Επίσης πως διάολο μετά απο όλο αυτό ο αξιωματικός επιστρέφει στην γη και δηλώνει στον ηρωα ότι θα πρέπει να δώσει ότι πληροφορίες έχει.Και πολλά άλλα γιατί που δυστυχώς δεν έχω τον χρόνο να ρωτήσω.

    Θα σου βάλω 9.5 για την προσπάθεια και 4.2 για το αποτέλέσμα  
     
  11. Lost Hours

    Lost Hours Premium Member

    Ε τότε έπρεπε να κάνεις τις απορίες σου εξαρχής, ένα απλό γιατί ε δε δίνει και πολλά στοιχεία.
    Το γιατί τα πράματα στην ιστόρια δεν έγιναν όπως θα ήθελες εσύ, δεν μπορώ να στο απαντήσω
    Ο βαθμός περιττός, δεν πήρα μέρος σε κάποιο διαγωνισμό  
     
  12. Gaijin

    Gaijin Μην μου τον κύκλο τάραττε.

    Εδω είναι που διαφωνουμε. Δεν είπα τι θα ηθελα εγώ να γίνει.Αν ηταν στο χερι μου να γράψω εγώ την ιστορία θα ήταν διαφορετική.Στο θέμα τις βαθμολογίας, αν το κείμενο ήταν απλά προς ενημέρωση του κοινού τότε θα επρεπε να το βάλεις και να ζητήσεις απο κάποιον admin να κλειδώσει το νήμα.
     
Thread Status:
Not open for further replies.