Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΠΟΝΑΩ!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος amira, στις 15 Νοεμβρίου 2006.

Tags:
  1. amira

    amira Regular Member

    Προσωρινή αναπηρία..
    Είμαι ξαπλωμένη στο κρεβάτι μου, πεινάω αλλά λόγω του ατυχήματος μου στο πόδι μου, δεν μπορώ να κάνω βήμα…. Να φάω, να πιω, να πιάσω το κιουμπιουτερ της τηλεόρασης βρε παιδί μου, μονή μου ούτε λόγος…. Άντε μέχρι την τουαλέτα να πάω αλλά και αυτό με τις πατερίτσες μου και με πολλή αργά βήματα….

    Κύριε μου, τι λέτε θα με βοηθήσετε; Θα με περιποιηθείτε για τις μέρες που ο γιατρός μου υπέδειξε ότι πρέπει να είμαι ακίνητη; Θα μου φέρετε το φαγάκι μου στο κρεβάτι;
    Θα με βοηθήσετε να κάνω τις ασκήσεις μου για το πόδι έτσι ώστε να μην πιάνετε; Θα μου το τρίψετε αν χρειαστεί; Η θα αδιαφορήσετε μέχρι να γίνω καλά και μετά θα υποστώ τιμωρία επειδή είχα αυτό το ατύχημα;
    Η απορίες μου τόσες πολλές για αυτό το θέμα….

    Υ.Γ. Μια απορία δικιά μου και μιας γλυκύτατης ύπαρξης «Θα μου φέρεται την παπιά αν δεν μπορώ καν να σηκωθώ;»

    Κυρίαρχοι τι λέτε?
    Υποτακτικές τι θα επιθυμούσατε ?
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    αμιρα καλή μου αυτό δεν θέλει καν συζήτηση.
    Φυσικά και θα σε φρόντιζα και εσένα και τον εκάστοτε άνθρωπο που θα χρειαζόταν την βοήθειά μου, άσχετα αν ήταν υποτακτικός, Κυρίαρχος ή οτιδήποτε άλλο.
    Πρέπει πάνω από όλα να είμαστε άνθρωποι και μετά όλα τα άλλα
     
  3. amira

    amira Regular Member

    Σε ευχαριστώ καλή μου... τι λες θες να περάσεις μια βόλτα απο το σπίτι που είμαι μόνη; και ούτε το xbox δεν μπορώ να βάλω να δω λιγο sex and the city...
    O Κύριος μου βλέπεις είναι μακριά, θελωντάς και μη...
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Περαστικά σου ανεμάκι...
     
  5. amira

    amira Regular Member

    Γιατί να αδιαφορήσει; Να σου πω δεν ξερώ γιατί το σκέφτηκα αλλά είμαι σίγουρη ότι υπάρχει και το είδος των ανθρώπων που δεν πολλή νοιάζονται για την ιδιοκτησία τους,

    Τώρα σχετικά με την τιμωρία, επειδή ήμουν απρόσεκτη έπεσα χτύπησα και τώρα δεν μπορώ να Τον ικανοποιήσω όπως θα ήθελε.
     
  6. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Amiraki μου γλυκό, θα σου πω κι εγώ πως πάνω απ'όλα είμαστε άνθρωποι και πως για να λαμβάνεις τη φροντίδα δεν χρειάζεται καν να είσαι άρρωστη. (πόσο μάλλον σε αυτήν την περίπτωση). Ένας σωστός Κυρίαρχος πάντα φροντίζει και νοιάζεται την υποτακτική του σαν ό,τι πιο πολυτιμότερο έχει  
    φιλάκια!
     
  7. konman

    konman Regular Member

    Απάντηση: ΠΟΝΑΩ!!!

    Αν αδιαφορήσει και δεν σε φροντίσει μάλλον έχεις πέσεις σε κακή περίπτωση.
    Δεν είσαι res..
    Οι πατερίτσες έγιναν αιτία να μάθεις να περπατάς με μικρα πηδηματάκια 
    Αν δεν σε φροντίζει, πρέπει να την κάνεις με το τρόπο αυτό...
    Με ελαφρά πηδηματάκια
    Περαστικά σου
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: ΠΟΝΑΩ!!!

    Αν κάποιος κυρίαρχος αδιαφορήσει επειδή έχει λόγω να το κάνει αυτό ;
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Στην ουσία δεν αλλάζει τίποτα κατά τη γνώμη μου amira. Συνεχίζεις να είσαι η σκλάβα Του και συνεχίζει να είναι ο Κύριός σου.

    Λίγο χάδι, κάποια φροντίδα που θα χρειαστείς από Αυτόν πιστεύω θα την έχεις, θα κάνει τις αναγκαίες αλλαγές στα καθήκοντά σου και στα πρωτόκολλα που τηρείς, αν τηρείς για να μπορείς και έτσι, θα σε παρηγορήσει (ελπίζω) στην λύπη σου που δεν μπορείς να Του προσφέρεις όσα μπορούσες - καημός αυτός όχι αστεία!, θα σε ενθαρρύνει και θα σε τονώσει για να σταθείς συναισθηματικά και να προσφέρεις αυτά που μπορείς και όλα θα πάνε λίγο σε αργή κίνηση μέχρι να γίνεις καλά. Ελπίζω να μην πάψει να σε ελέγχει, αν βρεθείς να νιώθεις έστω και λίγο λιγότερο σκλάβα μπορεί να στενοχωρεθείς πολύ πιστεύω και η ευχαρίστηση από την αρχική χαλάρωση της στάσης του μπορεί να γίνει κενό και έλλειψη (ελέγχου).

    Την πρώτη φορά που έπεσες δε νομίζω να σε τιμωρήσει, ίσως και να μη σε επιτιμήσει καν, μάλλον θα σου πει να προσέχεις από δω και στο εξής να μην πέφτεις. Το σώμα σου δεν είναι πιά δικό σου και δεν μπορεί να υφίσταται τυχαίες παραβιάσεις. Τις επόμενες φορές ίσως να συμβεί κάτι τέτοιο, μακάρι να μην υπάρξουν επόμενες φορές!

    Σιδερένια!
     
  10. konman

    konman Regular Member

    Απάντηση: ΠΟΝΑΩ!!!

    Ηλία τι λές; Οποιο λόγο και να έχει δεν δικαιούται να αδιαφορήσει.
     
  11. savra

    savra Guest

    Kαλή ανάρωση και από μένα  
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: ΠΟΝΑΩ!!!

    Ηλία μου δεν υπάρχει αδιαφορία και ούτε λόγος για να μην ενδιαφερθεί όταν η υποτακτική του έχει πρόβλημα.
    Δεν είναι ανθρώπινο, συγγνώμη κιόλας εάν σκεφτομαι σαν άνθρωπος.