Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΠΟΝΑΩ!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος amira, στις 15 Νοεμβρίου 2006.

Tags:
  1. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Κουκλίτσα μακάρι να ήμουν κοντά και θα ερχόμουν, να είσαι σίγουρη.
    Τώρα αυτό που λες για τον Κυρίαρχό σου ότι έτσι σε τιμωρεί επειδή ήσουν απρόσεκτη......
    ευχαρίστως να του έριχνα μερικά χαστούκια να συνερχόταν.
    Να σε βάζει τιμωρίες όταν πρέπει και όχι τώρα    
     
  2. amira

    amira Regular Member


    Καλή μου προς Θεού δεν λέω για Τον Κύριο μου… Καμιά σχέση απλά λέω ότι υπάρχουν τέτοιες περιπτώσεις ανθρώπων…
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    αμιρα μου επέτρεψέ μου να γίνω λίγο κακιά.
    Σου εύχομαι να είναι περαστικά και γρήγορα αλλά εγώ στην θέση σου θα την έκανα με ελαφρά πηδηματάκια όσο το δυνατόν γρηγορότερα.
    Υπάρχουν πολλοί και αξιόλογοι Κυρίαρχοι και είμαι σίγουρη ότι όλοι θα ήθελαν μία υποτακτική σαν εσένα καλό μου.
    Έχεις επιλογές και πολλές μάλιστα.
    Σου εύχομαι ολόψυχα να σκεφτείς σωστά
     
  4. amira

    amira Regular Member

    γλυκία μου παραληρείς.... 
    ΔΕΝ μιλάω για Τον Κυριαρχό μου... Αυτός είναι Αψογος....
    Επίσης σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια...
    Αλλά δεν θα πάρω....  
     
  5. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: ΠΟΝΑΩ!!!

    Περαστικά σου σνιφ σνιφ   ! και γρήγορα καλά. 
    Και βέβαια πρέπει να είναι κοντά μας και να μας προσέχουν όταν συμβεί κάτι τέτοιο άνθρωποι είμαστε και σύντροφοι πάνω από όλα.
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΠΟΝΑΩ!!!

    Αμιρακι περαστικα σου, εγω θα της εφερνα μια αλλη υποτακτικια, η σκλαβα να την προσεχη οσπου να αναρωση, θα ημουν ομως κοντα της και θα την στηριζα ψυχολογικα, ενω ταυτοχρονα δεν θα σταματουσα να την ελενχω, τωρα τα αλλα παπιες κ.λ.π. νομιζω οτι δεν ειναι δουλια ενος κυριαρχου. 
     
  7. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Προσωπικά πάντα μου αρέσει να σκέφτομαι και να φροντίζω τον άνθρωπο που έχω δίπλα μου. Όχι από υποχρέωση. Όχι επειδή είναι σε δύσκολη θέση. Όχι επειδή έχει χτυπήσει. Επειδή μου αρέσει που επέλεξε να είναι δίπλα μου και να προσπαθεί για εμένα.
    Πιστεύει κάποιος πως αναιρεί την Κυριαρχία η επιθυμία κάποιου να προσέχει την υποτακτική του;

    Υστερόγραφο: goofy την τιμωρία δεν την γλυτώνεις όμως   το κακό έχει παραγίνει
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Καθόλου, κάθε άλλο  
     
  9. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: ΠΟΝΑΩ!!!

    Όταν αγαπάμε κάτι που μας ανήκει, όταν το αξιολογούμε σα το πιο πολύτιμο αγαθό που κατέχουμε τότε θα είμαστε το λιγότερο αφελείς, αν το παραμελούμε, αν δε το φροντίζουμε με όποιον τρόπο μας ταιριάζει.
    Για παράδειγμα, έχω ένα δαχτυλίδι που χρειάζεται τακτικά καθάρισμα. Μπορεί να μου αρέσει να το καθαρίζω μόνη μου, μπορεί να μου αρέσει να το δίνω σε ειδικό να το καθαρίσει. Πάντα όμως το καθαρίζω για να μπορεί να λάμπει στο χέρι μου. Ειδάλλως δεν είμαι άξια να το φοράω και φυσικά δε του αξίζει να βρίσκεται κλεισμένο στο κουτί του πάνω στη συρταριέρα μου.
     
  10. latexduck

    latexduck Contributor

    Ενοείτε πρέπει να σε φροντίζει αν θέλει να ειπράξει απο σένα μετα την φροντίδα σου  
    Περαστικά ! Σιδερένια!
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Γλυκιά amira σιδερένια και να προσέχεις στο μέλλον.
    Ο Κύριος σου είναι άξιος να σε φροντίσει.
    Αν είναι αναγκασμένος να είναι μακριά σου αυτές τις δύσκολες ώρες,
    το σίγουρο είναι ότι η σκέψη του θα σε παρηγορεί μια που θα σε έχει στην έννοια του.
     
  12. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Δεν θα ενταξω την περιπετεια της υγείας ενος ατομου που βρίσκεται σε μια σαδομαζοχιστικη σχέση ως ενας τομέας στον οποίο μπορεί να εχει λογο ο επιθετικος προσδιορισμος της σχέσης (σαδομαζοχιστικος). Την στιγμή της φυσικης αδυναμίας του άλλου , ειναι απιστευτα μικροψυχο και μια ελεεινη ταπεινοτητα κατα τη γνώμη μου να συμπεριφερθείς σαδιστικα η κυριαρχικά.
    Διαβασα σε προηγουμενο ποστ πως το σώμα της υποτακτικής ανηκει ολοκληρωτικα στον Σαδιστη-Κυρίαρχο. Το σχολιο μου ειναι οτι αυτο μπορει εγκεφαλικά , σε εναν φανταστικο μικροκοσμο που δημιουργουν τα εμπλεκομενα ατομα να ισχύει αλλα στην πραγματικη ζωή κατι τετοιο ειναι νομικα μη αποδεκτο. Ο Σαδιστής-Κυριαρχος ειναι παντα νομικα εκτεθειμενος.
    Για το θέμα της τιμωρίας της μαζοχιστριας-υποτακτικής σε ενδεχομενο ατυχήματος μπορω να πω οτι ξαφνιαστικα. Δεν φανταστηκα ποτε οτι θα υπηρχε καν τετοιο θέμα. Την τελευταια φορα που ακουσα κατι τετοιο ηταν στον στρατο . Τιμωρία στελεχους γιατι ειχε ατυχημα και δεν προσεχε.
    Οχι οχι .... δεν θα επιχειρηματολογήσω καν για να αποκορυσω αυτην την αποψη.
    Δεν εχουν ακουστα αυτοι οι ανθρωποι την έννοια του τυχαίου, του απροβλεπτου και του χαοτικού που βασιλέυει στο συμπαν?Στο στενο μυαλουδακι τους μαλλον ολα ειναι σε τάξη η πρεπει να ειναι σε ταξη. Ο ψυχαναγκασμός, το εξουσιαστικο παραλήρημα και η μεγαλομανία σε ολο της το μεγαλέιο.
    Η εντροπια δηλ η ταση του σύμπαντος για τη αταξία θα τους διαψευσει πανυγηρικα. Ατυχημα= ατυχια= κακη τύχη. Αν η καραβανιστικη λογική αρχισει να διεπει αυτο το φορουμ τοτε καλυτερα να πουμε "τους ζυγους λυσατε"