Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΠΟΝΑΩ!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος amira, στις 15 Νοεμβρίου 2006.

Tags:
  1. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Θα συμφωνήσω σε οτι είπες Desade. Εκτός απο την τελευταία παράγραφο. Ακόμα δεν έχω καταλάβει ακόμα αν ο Θεός παίζει ζάρια ή όχι στην πλάτη μας.  
     
  2. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    τα ζαρια ειναι του σατανα πραμματα...
    περαστικα κι απο μενα.
     
  3. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: ΠΟΝΑΩ!!!

    Περαστικα..οσο για το ερωτημα που εθεσες συμφωνω με τους προλαλησαντες..δεν τιθεται θεμα..
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    Με τα λογια χτιζω ανωγια και κατωγια.. Ωραια τα λογια τα μεγαλα, μονο που πολυ ευκολα σε μια τετοια ειδικη περιπτωση, μπορουν να αποδειχτουν φουμαρα.. "Τσαι και συμπαθεια" απο αποσταση ειναι ευκολο κι ανωδυνο (σε κοστος) Λιλη   να δοθει..Απο κοντα σε θελω..τι να σε κανω απο μακρυα;

    ΥΓ. Ποτέ μου δεν μπορεσα να καταλαβω την επομενη ατακα: Σε κουβαλαω μεσα μου..Παντα θα σε εχω μεσα μου.. Τι να το κανω εγω βρε μαλακα αυτο; Τι μου προσφερει; Μου γαληνευει τη ψυχη μου; Μου γιατρευει το κορμι μου; Με εξελισσει σαν γυναικα; σαν ανθρωπο;


    Αμιρα μου αυτα που εγραψα δεν εχει να κανει με εσενα..Απλα χρησιμοποιησα το threads σου για να βγαλω τις δικες μου σκεψεις.. Συγχωρα με αν στο χαλασα..
    ζ
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Περαστικά σου.

    Όταν χρειάστηκε να κάνω κάποια επέμβαση Ο Κύριος Electro-pain ήταν δίπλα μου, κρατούσε την κούπα που έκανα εμετό, με βοηθούσε με κάθε μου βήμα, με έπλενε και μου έφερνε φαγητό που ο Ίδιος μαγείρευε στο κρεββάτι.

    Δεν βλέπω πως αυτό με οποιοδήποτε τρόπο θα μπορούσε να αναιρέσει το Ποιός Είναι.
     
  6. Nightheal

    Nightheal New Member

    Απάντηση: ΠΟΝΑΩ!!!

    Καλη ανάρωση και από μένα....!

    Όσο για το θέμα μας, νομίζω οτι οφείλει ο Κυρίαρχος να σε φροντήσει, για 2 λόγους:
    1. Ειναι θέμα ανθρωπιάς και απόδειξης πραγματικού ενδιαφεροντος.
    2. Πρεπει να κρατά την υποτακτική του σε καλή κατάσταση για να συνεχίσει να την έχει....

    Όσο για την τιμωρία που την περιμένει όταν αναρώσει ειναι άλλο θέμα....
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    zinnia καλή μου φίλη,
    Τα λόγια τα μεγάλα τα λένε μεταξύ τους ενήλικα άτομα με πλήρη συνείδηση και γνώση. Έτσι κάποιος/α τα λέει από μακριά αλλά και κάποιος/α τα αποδέχεται με καλή καρδιά.
    Σε μια τέτοια περίπτωση γνωρίζουν και οι Δ/δυο πολύ καλά ότι σε δεδομένη στιγμή που θα υπάρξει ανάγκη της παρουσίας του άλλου και θα πει ο καθένας το δικό του "σε χρειάζομαι" η το "θα’θελα να’σουν εδω"....δεν θα είναι εφικτό να συμβεί.
    Θα συμβεί σε μια άλλη στιγμή που η ανάγκη θα έχει περάσει και η όποια πληγή θα έχει επουλωθεί.

    Καλλιεργούν θα έλεγα τα του "ανήκω" η το "μου ανήκεις".
    Ψευδαίσθηση και ουτοπία για Μ/μας τους υπόλοιπους μα γι Α/αυτούς που το ζουν είναι ολόκληρη η ζωή τους.

    Έτσι διατηρούνται τέτοιες σχέσεις και ναι, κουβαλάνε τον/την Α/άλλο μέσα τους.
    Ναι ο άλλος είναι γι αυτούς νοερά παντού...
    Γίνετε ο Θεός τους η προσευχή τους, γίνεται όλα....τα πάντα.
    Στην ουσία όμως είναι απόντες...Απόντες από τις χαρές, απόντες από τις λύπες, από τα πάντα.
    Μην απορείς όμως γι αυτές τις σχέσεις. Σε πολλούς προσφέρουν, πολλούς γιατρεύουν, τους εξελίσσει σαν άτομα.
    Ζουν τις στιγμές τους, ετεροχρονισμένα ίσως, αλλά τις ζουν και αρκούνται σε αυτές.
    Σκάλωμα είναι και μάλιστα σκάλωμα δυνατό.
    Ας είναι ευτυχισμένοι όσοι τις επιλέγουν.

    Αφιερωμένο από εμένα σε Ο/όσους-ες μπορούν να ακούσουν τον απόηχο του στίχου αυτού:

     

    "Βιώνω τον κόσμο πιο έντονα, γιατί τρυγώ τις μέρες για Σ/σένα.
    Παράδοξα, θαύματα - κάτι όμορφο, κάτι παράξενο.
    Τα μαζεύω για Σ/σένα.
    Και καθώς τα μοιράζομαι, ανακαλύπτω απτήν αρχή".


     
    Last edited: 16 Νοεμβρίου 2006
  8. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Eύγε στον Κύριό σου lara[E-p]  
    Φυσικά και η ανθρώπινη του πλευρά δεν αναιρεί την Κυριαρχική του φύση.
    Εύγε ακόμα μία φορά, τέτοιους ανθρώπους χρειαζόμαστε δίπλα μας και να είσαι χαρούμενη που τον έχεις  
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Στην ερώτηση μου απαντήσατε ότι όχι δεν γίνετε ένας κυρίαρχος να αδιαφορήσει ηθελημένα . Φυσικά και δεν μιλώ για την γλυκιά amira . Σας έχει τύχει ποτέ υπό που αυτοτραυματίζεται ή που απειλεί ότι θα το κάνει για να σας τραβάει συνεχώς την προσοχή ;
     
  10. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Όχι Ηλία μου και εάν μου τύχαινε θα τον μάλωνα την πρώτη φορά και μετά θα αδιαφορούσα
    μέχρι να καταλάβει ότι αυτό που κάνει είναι λάθος.
    Εάν συνέχιζε....πάσα παρακοή θάνατος και στην προκειμένη σουτάρισμα δίχως αναβολή  
     
  11. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Δύο διευκρινήσεις SM Art Lady
    Γιατί έβαλες σε εισαγωγικά την λέξη «σχέση» ;
    Τι εννοείς με την λέξη σκάλωμα;
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και αν Φιόνα μου κάποιος σου έλεγε ότι είσαι σκληρή γιατί ο υπό πονάει και εσύ τον σουτάρεις , τι θα έλεγες ;