Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΠΟΝΑΩ!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος amira, στις 15 Νοεμβρίου 2006.

Tags:
  1. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Δεν είμαι αναίσθητη, καθόλου θα έλεγα, οπότε θα κρίνω πιστεύω σωστά πότε πρέπει να τον σουτάρω.
    Ηλία αν κάποτε συναντηθούν οι δρόμοι μας, θα καταλάβεις τι εννοώ  
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Άρα μπορεί ένας κυρίαρχος να έχει λόγο να αδιαφορήσει . Πολύ αβίαστα νιώθω ότι οι περισσότεροι είστε έτοιμοι να σταυρώσετε τον "κακό" κυρίαρχο , αναρωτιέμαι το γιατί ...
     
  3. zinnia

    zinnia Contributor


    και σ αυτη την ακραια περιπτωση, πρεπει να σκυψεις απο πανω της.. Πως; θα σου πω.. Επειδη φυσικα δεν εισαι ειδικος (και δεν οφειλεις κιολας) περι των ψυχολογικων τραυματων του καθενος, η μονη λυση (που δειχνει κι αληθινο νοιαξιμο και φροντιδα) ειναι να την βουτηξεις και να την πας σ εναν ειδικο. Να καταλαβει τους λογους που την κανουν ν αντιδρα ετσι.

    Βεβαια θα μου πεις πως αν πραγματικα καποιος δεν θελει να σωθει..εμεις ελαχιστα μπορουμε να παρεμβουμε σ αυτο και θα χεις και δικιο. Ομως Εσυ θα χεις δειξει στον εαυτο σου πρωτα πως την νοιαζεσαι και την φροντιζεις..
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και αν η απάντηση από τον ειδικό είναι μην την/τον καλομαθαίνεις ;
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    Ε τοτε μην την καλομαθαινεις. Αυτο ομως δεν σημαινει πως δεν τη φροντισες..Το αντιθετο μαλιστα.
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Φυσικά και την φρόντισες και την πρώτη και την δεύτερη και την πολλοστή φορά . Και σαν το αντικείμενο του Παυλώφ παρατήρησε ότι όταν σε θέλει Τώρα ! δίπλα της , το μόνο που χρειάζετε να κάνει είναι ένας μικροτραυματισμός . Και δεν μιλώ μόνο για τις Bdsm σχέσεις ...

    Το φαινόμενο του αυτοτραυματισμού το έχω συναντήσει και τελικά σταμάτησε όταν την τελευταία φορά "αδιαφόρησα" και ξεκαθάρισα ότι την επόμενη φορά θα υπάρξει λύσιμο της σχέσης .
     
  7. zinnia

    zinnia Contributor

    Ετσι ακριβως ειναι..Πολλες φορες ανθρωποι μας "χρησιμοποιουν" μ αυτον τον ιδιοτυπο εκβιασμο.. Η σταση που πρεπει εμεις να κρατησουμε (πρωτα για να προφυλαξουμε το ιδιο το ατομο και φυσικα και τους εαυτους μας) ειναι να μη ενδωσουμε σε τετοια τερτιπια..Να μην επιτρεψουμε να χωθουμε σε μια τετοια κατασταση που ειναι ενας φαυλος κυκλος.

    Αυτο ομως δεν σημαινει πως δεν την φροντισες, πως δεν τη νοιαζεσαι..Αυτο προσπαθω να σου δωσω να καταλαβεις.
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δε διαφώνησα μαζί σου ομορφιά μου . Απλώς με την πρόχειρη κρίση ενός τέτοιου έργου από την τελευταία σκηνή και μόνο .
     
  9. zinnia

    zinnia Contributor

    Η προχειρη κριση οφειλεται σ ελλειπη στοιχεια Ηλια.. Που να ξερουμε τι εννοουσες εσυ;
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Δεν υπήρχε ιδιαίτερος λόγος SadalMelik.
    Απλά έβαλα εισαγωγικά για να δώσω έμφαση στην λέξη "σχέση".
    Τα έβγαλα για να μην υπάρξει άλλη παρεξήγηση.

    Σκάλωμα = κόλλημα.
    Είναι γνωστόν της πάσης για τα παιχνίδια που παίζει το μυαλό.
    Έτσι όταν κάποιος μας λείπει γίνεται εμμονή και τρελή επιθυμία.
    Δεν περνά ο χρόνος και τα λεπτά φαντάζουν αιώνια, μέχρι την ώρα και η στιγμή που θα τον δούμε.
    Με τον ερχομό του, πιστεύουμε ότι θα αναπληρώσει όλο τον χρόνο που μας έλειψε.
    Το διάστημα που τον βλέπουμε, που τον χαιρόμαστε, που μοιραζόμαστε μαζί πράγματα και μέχρι πάλι να φύγει κυλάει γρήγορα.
    Έρχεται ξανά και πάλι η ώρα του αποχαιρετισμού …
    …και πάλι ξανά όλα από την αρχή.

    Y.Γ. Για να μην υπάρξει παρεξήγηση από μέρους μου, θα διευκρινίσω ότι δεν μέμφομαι τις σχέσεις εξ αποστάσεως. Αντίθετα θαυμάζω τους πρωταγωνιστές τους.
    Για το μόνο που λυπάμαι είναι η στέρηση της χαράς του να είναι σε όλες τις στιγμές τους μαζί.
    Οι ίδιοι οι πρωταγωνιστές των σχέσεων αυτών αν αγαπιούνται γνωρίζουν καλά το πώς να ξεπερνούν τα "προβλήματα" και τέτοιου είδους "λεπτομέρειες"



    SadalMelik - amira...

    Αγάπη είναι Εγώ και αγάπη είναι εσύ.
    Αγάπη είν΄ ελευθερία και αγάπη φυλακή.
    Αγάπη είναι αυτό που μένει,
    Όταν μακριά φεύγεις E/εσύ.
    Δυο που αγαπηθήκαν και τώρα χωριστήκαν μακριά,
    ενωμένοι από δεσμούς αγάπης,
    πάντα μαζί είναι στην καρδιά.
     
  11. amira

    amira Regular Member

    Καλημέρα..
    Σας ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον για την υγειά μου…
    Σχετικά με τις απορίες μου, έχουν λυθεί και με έχουν κάνει να νιώσω λίγο καλυτέρα σε αυτό το βαρύ κρεβάτι, που αποκαλείτε στην συγκεκριμένη κατάσταση το «κρεβάτι του πόνου»…

    Σχετικά τώρα με το θέμα που άνοιξε για τις σχέσεις εξ αποστάσεως, επιφυλάσσομαι ένα καινούργιο θέμα και να μοιραστώ μαζί σας πως βιώνουμε Ε/εμείς μια τέτοια κατάσταση…
     
  12. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: ΠΟΝΑΩ!!!


    Υπάρχει θέμα γι αυτό …

    https://www.greekbdsmcommunity.com/...5%E9%F2+%E5%EE+%E1%F0%EF%F3%F4%E1%F3%E5%F9%F2

    περαστικά και από μένα !