Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΠΡΕΠEI

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 7 Οκτωβρίου 2006.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Αν ενας ΜΑΣΤΕΡ η μια ΜΙΣΤΡΕΣ αγαπιση η ερωτευτη την/ον σκλαβα/ο του [οι περισοτεροι/ες νομιζω απο τους κυριαρχους / ες αγαπανε η ειναι ερωτευμενοι με τοις υποτακτικες /ους τους] αν το δυχνουν οι το λενε συχνα στην /ον υποτακτικη / ο τους οπος στην βανηλα σχεση ασχετος του BDSM που περιλαμβανη η σχεσι αυτη χανη την μαγεια και το δεος που εχη μια υποτακτικια / ος προς τον ΜΑΣΤΕΡ της η ΜΙΣΤΡΕΣ του
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: ΠΡΕΠΗ

    Φυσικά και δεν χαλάει η σχέση.
    Είναι πολύ όμορφο να λες στον υποτακτικό/ή σου τα αισθήματά σου και το αντίθετο.
    Εκτός από ορισμένες περιπτώσεις που πολλοί το παίρνουν διαφορετικά και κοιτούν να εκμεταλλευτούν την "αδυναμία" αυτή.
    Διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο  
     
  3. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: ΠΡΕΠΗ

    Προσωπική μου άποψη για το θέμα( όπως άλλωστε και όλα όσα γράφω) είναι πως όχι δεν θα ήθελα να μου το δείχνει με τον ίδιο τρόπο που το δείχνει κάποιος σε μια βανίλια σχέση.
    Δλδ δεν θα μου άρεσε να είναι το ίδιο διαχυτικός και να λέει λέξεις έτσι όλη την ώρα και μεγάλα λόγια.
    Πιστεύω πως τα συναισθήματα είναι πολύ έντονα σε αυτές τις σχέσεις ….
    Και το να εκφράζονται με διαχυτικότητα δεν είναι ότι καλύτερο…
    Φαίνεται όμως και ο έρωτας και η αγάπη, ξεχειλίζει από παντού, από το βλέμμα από τις πράξεις από όλα.
    Τι γλυκό και όμορφο να περιμένεις μια γλυκιά λέξη να σου την Δίνει σαν Δώρο και σπάνια,
    Αλλά κάθε στιγμή να την βλέπεις στο πρόσωπο Του… 
     
  4. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Re: ΠΡΕΠΗ

    Φυσικά και είναι καλό να το δείχνουν οι κυρίαρχοι προς τους υποτακτικούς τους και το αντίθετο μπορώ να πω... η αγάπη, ο έρωτας και το πάθος είναι όλα συστατικά μιας σοβαρής ερωτικής σχέσης μεταξύ δύο ατόμων, ασχέτως με το αν είναι στο στερέωμα του BDSM.
     
  5. ann73

    ann73 Guest

    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας Master-Spiler το πάθος και ο έρωτας κάνουν την σχέση ιδανική.... 
     
  6. συμφωνώ με τον Master_Spiler.
    Φυσικά και δεν χαλάει σχέση (προσοχή σχέση μακρόχρονη όχι session 1 ώρας) εκτός αν ο ένας από τους συμμετάσχοντες είναι αυτό που λέμε συναισθηματικά ανάπηρος (υπάρχουνε και τέτοια κουμάσια παντού). Σαφώς άλλο έρως και άλλο αγάπη (το ένα είναι ενθουσιώδες και περνάει γρήγορα - πολλές φορές ένας ενθουσιασμός παρεξηγήτε σαν έρως ενώ δεν είναι - η αγάπη όταν προκύψει δεν έχει τέλος - μόνο μίσος μπορεί να προκύψει δηλ αντιστραμένη αγάπη- , αλλά πέρνει χρόνο)
     
  7. το Μόνο που δεν καταλαβαίνω είναι το ΠΡΕΠΗ ΠΡΕΠΕΙ του τίτλου
     
  8. sklava_epi8ymiwn

    sklava_epi8ymiwn Regular Member

    Όταν το πρέπει στέκεται δίπλα στα συναισθήματα, προσωπικά με ξενίζει. Δεν μπορώ να φανταστώ συνειδητοποιημένο άτομο που υποβάλει τον εαυτό του στην ψυχοφθόρα διαδικασία και το άγχος του τι και πόσο θα δείξει/δώσει στον άλλο.

    Μπορώ πάντως να καταλάβω εκείνους και εκείνες που δεν τους αρέσει, δεν τους βγαίνει να εκφράζουν τα συναισθήματα τους, ή όπως έγραψε η soft crystal, δεν τους αρέσουν οι άνθρωποι που εκφράζονται συναισθηματικά.

    Αποφεύγω να κάνω διαχωρισμό Bdsm - vanilla γιατί πιστεύω πως η συναισθηματική έκφραση ή μη είναι κομμάτι του χαρακτήρα του καθενός.
    Κάποιοι, και έχω την αίσθηση οτι πρέπει να είναι και η πλειοψηφία , εκφράζουν τα συναισθήματα τους γιατί το έχουν ανάγκη για να λειτουργήσουν μέσα σε μια σχέση ουσίας. Κάποιοι άλλοι πάλι μπορούν και χωρίς αυτό.

    Προσωπικά, η όποια έκφραση συναισθημάτων απο τον Κύριό μου δεν έχει γίνει η αιτία να «χαθεί η μαγεία και το δέος». Ακριβώς το αντίθετο......
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΠΡΕΠEI

    Ευχαριστω για την ορθωγραφικη διορθωση Sweet Distress [ειπαμε θα την μαστηγοσω την ορθωγραφια και θα στρωση] 4-1 προς το παρον το αποτελεσμα του [ΠΡΕΠΗ]υπερ
     
  10. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: ΠΡΕΠEI

    Δεν είπα κάτι τέτοιο καλή pleasing[Str]
    Υπάρχουν πολλοί τρόποι έκφρασης των συναισθημάτων, και από τα λόγια προτιμώ πολύ περισσότερο τις πράξεις.
    Έκφραση έρωτα και αγάπης μπορεί να είναι και ένα βλέμμα ή ένα τραγούδι.
    Χιλιάδες πράγματα.
    Τι να το κάνω να μου πει Κάποιος ΅ ναι είμαι ερωτευμένος μαζί σου!!!!΅
    Με πάθος και αυτό να είναι μια σαπουνόφουσκα που μόλις αγγίξει το χώμα να σπάσει.
    Προτιμώ να πει ¨¨σαγαπώ΅΅ και αυτό το ¨¨σαγαπώ¨¨ να είναι μια λέξη που δεν την χαρίζει εύκολα αλλά σπάνια, τότε έχει αξία για μένα.
    Όσο για μένα είμαι πολύ χαδιάρα και μου αρέσει να εκφράζομαι με τέτοιους χαρακτηρισμούς, αντίθεση; και μη συμβατό αυτό;
    Δεν πειράζει, Όπως λέει και μια ψυχή μικρή… 
     
  11. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Θα συμφωνησω κι εγω με τα λεγομενα του Master_Spiler. Οταν η αγαπη και ο ερωτας ειναι συναισθηματα αληθινα δεν υπαρχει κανενας λογος να μην εκφραζονται. Η εξεφραση συναισθηματων και κυριως απο τους Κυριαρχους κατα την προσωπικη μου αποψη καθε αλλο παρα αδυναμια δηλωνει.( ειναι δυναμη εσωτερικη και χαρακτηριζει ανθρωπους χωρις ανασφαλειες).
    Να τονισω βεβαια οτι μιλαω για ανθρωπους που πραγματικα νιωθουν την αγαπη και τον ερωτα και οχι για ανθρωπους που χρησιμοποιουν τα συναισθηματα αυτα ως μεσο καποιου αλλου σκοπου. Στην δευτερη περιπτωση θα προτιμουσα ευθεις εξαρχης καθαρες εξηγησεις... ("χωρις φρου φρου και αρωματα με αγαπες και λουλουδια" οπως λεει κι ενας πολυ καλος μου φιλος του χωρου)...
    Εν κατακλειδι..... ας το ζει ο καθενας οπως θελει, αρκει να ειναι ειλικρινεις με τον εαυτο του και με τους ανθρωπους που επιλεγει να εχει διπλα του!
    φιλακιαααααααα... 
     
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΠΡΕΠEI

    Συμφονω και επαυξανω soft crystal [δικια μου γνομη οχι οτι τον αλλων δεν μπορη να εινε σοστη] αγαπη διχνη και αυτο το καταλαβενη μια /ας υποτακτικια / ος οταν π.χ την /ον μαστυγονης και την ωρα που καταλαβενη ο /η κυριαρχος οτι ο πονος εχη ξεπεραση την υδονη σταματαη για λιγο ερχεται κοντα στην /ον υποτακτικια /ο του χαηδευη τον /ην υποτακτικια /ο του μπορη να της /του δοσηκαι ενα φηλι στο στομα[ κυριος αυτο το κανουν οι ΜΑΣΤΕΡ και σπανια οι ΜΙΣΤΡΕΣ για το φηλι λεω ]και βλεπης μετα την /ον υποτατικια /ο να επηζητα να γινη ακομα σκληροτερος ο /η κυριαρχος της /ου ξεπερνοντας τα ορια της /ου