Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΠΡΕΠEI

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 7 Οκτωβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Παρολο που με οσα διαβαζω διασκεδαζω σας προκαλω να επανελθετε σε ταξη και το θεμα της ορθρογραφιας να ληξει εδω. Ουτε και η γιαγια μου ξερει ορθρογραφια αλλα και την σεβομαι και την εκτιμω.
    Οι ανθρωποι κρινονται απο τα εργα τους. Μηπως σας ειπε οτι ειναι επιστημονας? Τα εσωψυχα του καταθετει oπως μπορει. Χθες επιασε το pc στα χερια του. Θα βελτιωθεi.

    Αλλωστε ο ανθρωπος ειπε οτι ειναι βιτσιο του.
    Σεβαστητε το
    Ελεος πια
     
  2. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: ΠΡΕΠEI

    Ειναι ηλιθιο να κοροιδεύεις τις ατέλειες καποιου απο την στιγμή που και εσυ
    δεν γεννήθηκες τέλειος.
    (Εγώ εξαιρούμαι γιατι γεννήθηκα !)
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    zoyzoy εγώ γέλασα με το πόστ της tender_lilly .
    Δεν νομίζω να ήταν προσβλητική, απλά έκανε humor, κάτι που οι περισσότεροι από εμάς, έχουμε χάσει  
     
  4. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Mavrobasilis μόνος σου τα λες, μόνος σου τα καταλαβαίνεις.
    Ούτε εσύ με ξέρεις οπότε ΄δεν μπορείς να με χαρακτηρίσεις, απλά θα σεβαστώ το μικρόν της ηλικίας σου και θα σε δικαιολογήσω.
    Ένας φίλος λέει ότι μερικοί άντρες δεν μεγαλώνουν ποτέ , παραμένουν παιδιά και εγώ έχω μία αδυναμία στα παιδιά  
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: ΠΡΕΠEI

    Μάστερ Πέρρυ σε ευχαριστώ που έβαλες στην θέση της την αγαπημένη μου Αστάρτη με τα όσα σοφά είπες, αντικρούοντας τις παρατηρήσεις της περί ορθογραφίας. Περί της σωστής (ορθής) χρήσης της γραφής δηλαδή. Του μοναδικού τρόπου που έχουμε να επικοινωνούμε σε αυτήν εδώ την κοινότητα.

    Δυστυχώς η ενασχόληση μου με την μαγειρική δεν μου επέτρεψε τόσες ημέρες να σχολιάσω την θέση σου.

    Τελευταία περνώ αρκετές ώρες μπροστά στην κουζίνα μου προσπαθώντας να μάθω να μαγειρεύω.

    Έχω πολλά βοηθήματα. Ένα από όλα είναι ένα μικρό βιβλιαράκι της Ρέας. Της Ρέας του Mπίγκ Μπράδερ. Το οποίο έχει τίτλο «Γεύσεις Ρέας» και υπέρτιτλο «νυστήσιμες απολαύσεις».

    Αν αναρωτιέσαι τι είναι οι «νυστήσιμες απολαύσεις» πιθανολογώ πως είναι αυτές που φέρνουν νύστα!

    Δεν είναι κακό να θέλει κανείς να μοιάσει της Ρέας του Μπιγκ Μπράδερ. Το μόνο που θα παρατηρούσα στην τάση σου αυτή είναι ότι προσπαθώντας να μιλήσεις για «νυστήσιμες απολαύσεις» οι άνθρωποι στους οποίους απευθύνεσαι να σου απαντήσουν «Κάνουμε διαίτα... »

    Και πάλι σε ευχαριστώ θερμά για την τοποθέτηση σου απέναντι στην αγαπημένη μου και εύχομαι ολόθερμα το επόμενο στάδιο να είναι ο Τσάκας.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Το φορουμ φιλοξενει πολλες γραφες .... απο ειδημονες σαν και του λογου μου με ανυπαρκτη εμπειρια , εως διαλεκτους που συναντας (φανταζομαι) μονο στον Ψηλορειτη , μεχρι και εκεινα που εχουν παρει διαζυγιο με την ορθογραφια ..
    Δεδομενα
    1) ειναι δειγμα σεβασμου και φιλιας η προσπαθεια για βελτιωση
    2) καποια στιγμη θα φας και το δουλεμα (κανονας) .... αν δικαιολογημενα στην ειπαν αντεξε το με χιουμορ ή διορθωσε το
    3) οποιος νιωθει προσβεβλημενος με καποιο συγκεκριμενο χαρακτηρα γραφης , ας μην το διαβαζει ... κλικ στο επομενο ποστ και ουαλα το προβλημα του λυνεται ... καποια στιγμη θα καταλαβει και ο αλλος οτι για να διαβαζονται τα κειμενα του και να συμμετεχει κανονικα , κατι θα πρεπει να κανει ....
     
  7. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    masterperris θα σε παρακαλέσω να μην ξαναβρίσεις η να ξαναπροσβάλλεις άλλα άτομα για τον ίδιο που δεν θα ήθελες να το κάνουν και για σένα, αν ομως επαναληφθεί θα απενεργοποιήσουμε για λίγο το account και την τρίτη φορά θα μας αναγκάσεις να το μπλοκάρουμε μόνιμα. Δεν πειράζει που δεν έχεις καλή ορθογραφία και ούτε θα σου βάλει κανείς κάτω από τη βάση και κακώς σχολιάστηκε. από εκεί και περά σε ένα public forum δεν είναι αποδεκτες οι προσβολές κτλ. όσον αφορά την ορθογραφία ξαναλέω κακώς σχολιάστηκε !!!
     
  8. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Τον τελευταίο καιρό πιστεύω πως D/s και καψούρα δεν μπορούν να συνυπάρξουν. Νομίζω σε μια D/s σχέση οι δόσεις συναισθήματος πρέπει να είναι πολύ καλά προσεγμένες και να δίνονται προσεχτικά. Είναι στο χέρι του κάθε Dom να ελέγξει πότε είναι έτοιμη η sub να λάβει την δόση της. Τις περισσότερες φόρες επέλεγα να κρατάω σφιχτά τα λουριά.

    Υστερ(ι)όγραφο: Πριν από χρόνια σε μια δράση θεατρικού παιχνιδιού σε κάποιο δημοτικό σχολείο μου είχε κάνει εντύπωση πως τα παιδάκια όποτε λάμβαναν το ερέθισμα πως ο εμψυχωτής ήταν ένα λαβωμένο πουλάκι που ήταν στο έδαφος και ήθελε βοήθεια έπεφταν όλα πάνω του να το πατήσουν. Μήπως κάτι παρόμοιο ισχύει και αυτή τη φορά εδώ;
    Κάποιος δεν γνωρίζει ορθογραφία (όπως και εγώ) και ταυτόχρονα δεν γνωρίζει την χρήση του Word. Δεν πρέπει να γράψει; Κάθε άλλο. Θα γράψει και όσοι δεν τον ανέχονται να σταματήσουν την γκρίνια. tender lilly όπως έχεις κάνει και άλλες φορές σε άσχετα posts μπορείς να το διορθώσεις αν έχεις χρόνο την ορθογραφία του. Προτιμώ να μένουμε στην ουσία.
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΠΡΕΠEI

    Konstantine ,δεν απολογουμε , και δεν βαζω νερο στο κρασι μου, για κανεναν λογο και για τιποτε, εαν δεν κρηνω εγω οτι πρεπει να το κανω, δικο σου δημιουργημα εινε το ολλο σκυνικο εδω , και εχης το δικαιομα, να διοχνης και να δεχεσαι οπιον θελης . Αλλα επιδη σε θεορω ενα απο τα πιο σοβαρα ατομα εδω μεσα, θα σου πω δυο πραγματα .Κατ' αρχη το θεμα της ορθωγραφιας μου, το σχωλιαζουν 1-2 ατομα εδω μεσα , που λενε οτι ανηκουν στο χωρο αυτο, ο χωρος αυτος ομος παρουσιαζη πολλες ιδιετεροτητες που ομως εινε αποδεκτες απο ολλους μας νομιζω. Αυτα τα ατομα λοιπον που υποτηθετε οτι εχουν ξεπεραση τα ορια τον συνιθυσμενων [βανιλα] ατομων ,και εχουν φταση σε κατι πιο δυνατο και αφανταστα ωραιο,[ κατ΄εμε] πηστεβω και για τους περισοτερους απο εσας εδω μεσα. Αυτα λοιπον τα ατομα, τους εβαζα ενα θεμα σχετικα με το BDSM και αντι να ασχοληθουν με το θεμα μου ασχολιοντουσαν, με την ορθωγραφια μου . Προσπαθησα λοιπον να τα ξεκολησω, ισος υβριστηκα μερικες φορες [εινε βλεπης και Ο ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ χαρακτηρας μου, που δεν μπορω με τηποτα να τον τηθασευσω.] αλλα παντα με μια δοση χιουμορ. ασχετος αν δεν το καταλαβεναν τα ατομα αυτα. Και το εκανα για το δικο τους καλλο , γιατι οταν τα αλλα ατομα εδω μεσα θα εχουν φταση στο [Ω] αλοστε αυτος εινε και ο σκοπος ολλων μας εδω μεσα νομιζω, αυτες θα εινε ακομα στο [Α] και δεν θα το ηθελαν πηστεβω. Αλοστε υπαρχη και το πριβε αν ηθελαν να αχοληθουν με την ορθωγραφια μου, και να αφησουν τους υπολοιπους ,να ασχωληθουν με το θεμα,αυτα ειχα να πω και οσοι καταλαβαν καλος, οσοι δεν καταλαβαν παλη καλος. Και κατι δηκο μου ασχετο με τα ανοθεν γραφωμενα ['' ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΤΟΝ ΕΦΙΑΛΤΗ''] αυτο για ολλες τοις πραγματικες θυλικες ΥΠΟ και ΣΚΛΑΒΕΣ αυτες και μονο αυτες ξερουν τι θελω να πω . Αν εθηξα καπιον κοσταντινε μπορης να με παραγραψης δικο σου το [ΚΑΡΠΟΥΖΙ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΧΑΙΡΙ] φιλια σε ολλες αντε και σε ολλους.........     
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αναρωτιέμαι για την κρίση αυτών που βασίζονται στα επιφανειακά ερεθίσματα ...
    Αναρωτιέμαι για αυτούς που έπλασαν τον γραπτό λόγο...
    Αναρωτιέμαι για αυτούς που πρόσβαλλαν τον λόγο , χρησιμοποιώντας τον ίδιο το λόγο...
    Αναρωτιέμαι για αυτούς που δεν σέβονται την επικοινωνία εξαθλιώνοντάς την...
    Αναρωτιέμαι για την εικόνα που γεννιέται από τα ψίχουλα για να θρέψει την ψυχούλα μας...
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Μετα λύπης μου παρατηρώ όλα τα πιο πάνω και οφείλω να συνυπογράψω στα πιο πάνω.
     
  12. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Δεν είσαι η μόνη αγαπητή Μου φίλη... νομίζω οι περισσότεροι εδώ μέσα συμφωνούνε με αυτό το πράγμα.