Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πέρα από την καύλα, τι άλλο;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 4 Δεκεμβρίου 2017.

  1. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    -Ορίστε και κάτι που δεν ήξερα !

    Ε, αυτό το ήξερα. Περισσότερα από τα μισά γεννιούνται κορίτσια !
     
  2. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Η παιδική εκμετάλλευση όμως είναι μη συναινετική.

    Ή τουλάχιστον τα παιδιά που την υφίσταντε ή το παθαίνουν παρά τη θέλησή τους, ή ως προιόν καταπίεσης των ονείρων τους και των κυρίαρχων μέσα τους επιδιώξεων με χίλιους δυο ευφάνταστους σωματικούς ή ψυχοσυναισθηματικούς καταναγκασμούς και περισπάσεις από τις επιθυμίες τους.

    Θύματα ανωτέρας βίας και όχι άβουλης ή μη κυριαρχικής στις επιθυμίες τους ιδιοσυγκρασίας, ή κατά ελεύθερη βούληση επιλογής ατομικής καταπίεσης.
     
  3. Με λιγα λογια δεν το κανουν για να λιανισουν τους γονείς οπως αναφερεις..

    Κ επειδή εχω μεχρι το πρωι να βγαλω 20 σελ χημεία.. Δεν μπορω ν ασχοληθώ με κανενα υφακι κ στυλακι... κ δεν μιλησα για το φυλο του μωρου.. καλο σ βραδυ.
     
  4. elfcat

    elfcat . Contributor

    Είναι ότι στην φυσική γονεϊκή σχέση υπάρχει σχέση κυριαρχίας και υποταγής. Και αν υπάρχει εκεί, τότε μπορεί να υπάρχει και στην ερωτική ζωή, αν δύο τουλάχιστον άνθρωποι με χαλί την ερωτική επιθυμία σχετίζονται ασύμμετρα, δεν βρίσκονται εκτός φύσης. Χωρίς να λέω ότι διαφωνώ μαζί σας, έχω την άποψη ότι υπάρχουν άνθρωποι, οι οποίο για κάποιους δικούς τους λόγους, μπορούν να απολαύσουν ερωτικά μόνο μέσα από σχέσεις κυριαρχίας και υποταγής. Δεν κάνουν καλά, δεν κάνουν κακά. Μια πετριά έχουν κι αυτοί όπως όλοι. Δεν κυριαρχούν ή υποτάσσονται στην καύλα τους αλλά κυριαρχούν ή υποτάσσονται σε π ρ ό σ ω π ο. Αν κάτι με λυπεί σε πολλές συζητήσεις εδώ μέσα, είναι ότι πολλοί μιλάνε για καύλα, μιλάνε για σχέσεις και ουσιαστικά μιλάνε τελείως αυνανιστικά. Δεν μπορούν να δουν τον εαυτό τους πραγματικά συνδεδεμένο με ένα άλλο πρόσωπο, να διαδράνε ουσιαστικά. Καυλώνουν με την καύλα τους, ερωτεύονται με τον έρωτά τους, προβάλουν ότι να ναι σε όποιον να ναι και μετά θυμώνουν και ουρλιάζουν για το κόσμο τον κακό. Προσωπικά δεν καυλώνω με την καύλα μου, ούτε με την ιδέα της υποταγής, Καυλώνω με το κορμί του Άλλου, καυλώνω με τους τρόπους του Άλλου, τις πράξεις του Άλλου, κοινώς καυλώνω με τον Άλλον, όχι με τις ιδεοληψίες μου.
     
    Last edited: 6 Δεκεμβρίου 2017
  5. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Αφοσιωθείτε στη Χημεία και δεν θα χάσετε, πιστέψτε με.
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Οι έχουσες αιδοίο, θα έπρεπε να έχετε καταλάβει μέχρι τώρα, πως δικαιούνται εκ του φόρουμ να έχουν καύλα (ή γκαύλα), αλλά όχι διαφορετική άποψη. Εσείς Κυρία @Gloriana Majestica είστε σαν την Σάρον Στόουν, θανάσιμος συνδυασμός, ντροπή Σας.
     
  7. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Τιιι???

    Ξεσηκούθ'καν οι γ'ναίκ'ς???

    Στα όπλα!!!!

     
     
  8. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    Εν μέρει συμφωνώ μαζί σας, @elfcat. Δεν αλλάζω όμως γνώμη ότι ο άνθρωπος, ο κάθε άνθρωπος, γεννιέται ανυπότακτος και σ΄αυτή τη βάση επιχειρηματολογώ. Κυριολεκτικά, δεν πιστεύω ότι η γονεϊκή σχέση, έστω και με τα όποια γνωρίσματα κυριαρχικότητας, μπορεί να είναι συγκρίσιμη με την ερωτική. Θα τα πουμε και αύριο, ελπίζω.
     
  9. zaratoustras

    zaratoustras Regular Member

    Δεν θα σε βοηθησω στο ερωτημα σου γιατι εχουμε ιδια αποψη πανω στο θεμα "θελω να νιωθεις οτι μου ανηκεις να σε κανω οτι θελω και με αυτο ερεθιζομαι" μονο για το παιχνιδι της στιγμης.
    Δεν μπορω να καταλαβω αν υπαρχει μια αντιφαση ομως σε αυτο που ειπες " Όσο πιο πολύ έλεγχο έχει επάνω μου ο άλλος τόσο πιο πολύ τον βλέπω και συνδέομαι μαζί του ερωτικά"
     
  10. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Σκόρπια...

    Σαν μετάλαξη του Master που τού άρεσαν οι πέπωνες, μυρίζει...
    Μετά έγινε καρτούν με όνομα πολεμικό και μετά κινέζος φιλόσοφος...
    Τού άρεσε και το τζατζίκι κι έκανε και ζαβολιές...
    ____________________________
    Με αφορμή τα μωρά, βγαίνουν πολλά, εμένα μ' αρέζει πιο πολύ η φάση που το πριν γίνεται μετά και εκ του (εύκολου και επιδερμικού) μετά, επιχειρείται η δικαίωση του συλλογισμού, κάνοντας την παροιμία "τα βόδια μπαίνουν μπροστά από το κάρο" πιο επίκαιρη παρά ποτέ...
    Είναι η συλλογιστική που στην μεταπολεμική Ελλάδα γεννήθηκε η θεωρία των δύο άκρων, αυτό που για άλλους λόγους, μού φαίνεται, κάπου αναφέρθηκε ο, εξαιρετικός -δεν λέω- όρος, ισαποστασίτης, και μένω εδώ.
    ____________________________
    Χαρά στο κουράγιο σας ρε... Ειλικρινώς..!
    ____________________________
    Κάντε ένα πείραμα:
    Διαβάστε μια ανάρτηση σε έναν διάλογο, που συμφωνείτε με το περιεχόμενό της.
    Μετά κάντε πως διαφωνείτε και ξαναδιαβάστε την.
    Από 2 έως 6 περιπτώσεις (ανάλογα με τον καθένα μας) θα δείτε πως με την οπτική των διαφωνούντων, θα μπορούσατε και πάλι να συμφωνήσετε.
    Λέω, δηλαδή, πως μεγάλο ποσοστό αναρτήσεων γίνονται αντιληπτά ως δίσημα, ενίοτε και πολύσημα.
    Γι' αυτό και βλέπετε "λάικ", που πολλές φορές δεν "κολλάνε"...
    Είναι από τα ιδιάζοντα χαρακτηριστικά που αποδίδονται στον γραπτό λόγο.
    Δεν θα το ξεχειλώσω, θα μας κάτσει βαρύ.
    _____________________________
    Οι δικοί μας κάτι έλεγαν για την αλεπού και τα σταφύλια, ένας άλλος έλεγε κάτι για φασαριόζικα χαλκώματα, το ίδιο κάνει...
     
  11. Είναι μια απλή προτίμηση μου που το αναζητώ και το κάνω ή δεν το κάνω ανάλογα
    με το άτομο
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Τα μωρά πάντως, είναι τέλεια, καθόλου ατελή, απλά ευάλωτα, οπότε ας μην συγχέουμε τις περιγραφές και ας μην αποδίδουμε λάθος επίθετα για χάρη μιας ανούσιας θεωρητικής κατίσχυσης.
    Εν πάσει περιπτώσει η μεταφορά από κάποιους έγινε κατανοητή κι άλλοι την τράβηξαν από τα μαλλιά.
    Εγώ δεν ξέρω αν το Μωρό είναι Κυρίαρχος και ούτε που με νοιάζει κιόλας, το point όμως, έγινε απόλυτα σαφές.
    Δεν θα το ξεχείλωνα με περαιτέρω ανάλυση, για την ανάλυση.
    Άλλωστε πιστεύω πως οι άνθρωποι σε άλλα πράγματα είναι Κυριαρχικοί και σε άλλα υποτακτικοί, εκ φύσεως, όπως πιστεύω πως είμαστε όλοι αμφιφιλόφυλοι σε κάποιο ποσοστό, άρα είμαστε όλοι δυνητικά bi switches που παίζουμε ρόλους στην ζωή μας, άλλους για λίγο, άλλους για πολύ. Όπως μάς (γ)καυλώσει στην τελική.