Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παιχνίδια ρόλων

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Vakhos, στις 22 Ιανουαρίου 2018.

  1. iolanda

    iolanda Contributor

    Τα βρίσκω πολύ διασκεδαστικά, παρόλη την αμηχανία της στιγμής.
    Στην περίπτωση του σούπερ μάρκετ που αναφέρεται , θα πήγαινα στον πρώτο πελάτη που περιμένει στο ταμείο και θα του έλεγα "Τον βλέπετε αυτόν εκεί που με κοιτάει? Έχουμε βάλει στοίχημα πως αν εξυπηρετηθω πρώτη θα κερδίσω 200 ευρώ, αφήστε να περάσω και τα κέρδη μισά-μισά" , ή " Είμαστε από το καντιντ κάμερα ,αφήστε να περάσω πρώτη παρακαλώ και χαμογελάστε στην έξοδο που έχουμε μια κρυφή κάμερα" . Μέχρι να το επεξεργαστεί ο εγκέφαλος τους θα είχα γίνει καπνός  
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Είναι πολλοί που αρέσκονται σε παιχνίδια ρόλων και περνάνε ωραία με αυτά.
    Μέχρι στιγμής αυτά που αναφέρθηκαν είναι δοκιμασίες (task)
    Προτιμώ η υποτακτική να είναι υποτακτική, να εκτελεί τις εντολές μου και να μην χρειάζεται να εντάσσουμε τον ερωτισμό μας σε ιστορία πλαίσιο.
    Πολύ συχνά κυριαρχικοί άνδρες δυσκολεύονται να δώσουν εντολές ή να διατυπώσουν επακριβώς αυτό που θέλουν. Καταφεύγουν στην χρήση μιας ιδιαίτερης ιστορίας που πλαισιώνει το παιχνίδι τους για μια συνάντηση ή μια ορισμένη χρονική περίοδο που περιλαμβάνει παραπάνω του ενός sessions. Μέσα από αυτό το παιχνίδι ρόλων, ζητάνε ή σκηνοθετούν αυτά που θέλουν να κάνουν στην υποτακτική τους.
    Είναι πιο σύνηθες σε σχέσεις T/b
    Το D/s δεν είναι παιχνίδι, είναι τρόπος ζωής.
     
  3. iolanda

    iolanda Contributor

    Κι εγώ σαν τασκ θα τα όριζα τα συγκεκριμένα  
     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Συμφωνω επι της ουσιας, ομως διαπιστωσα οτι οι διαφορες στην νοοτροπια και τον χαρακτηρα των γυναικων που ειχα ως υ και σ αφηνε διαφορετικα πλαισια να διαδραματιστει το Ds-Ms.
    Σε καποιες περιπτωσεις οι ρολοι κοντα σε θεατρικο παιχνιδι ηταν ακομα πιο πικαντικοι. Αλλες φορες εφτανε ενα απλο "κοστουμι" γι αυτο. Θεωρω οτι ειναι και τα δυο αποδεκτα.
    Ολως περιεργως τα T/b δεν περιελαμβανε τιποτα τετοιο, ηταν πολυ αντικειμενοστραφη και απλουστευμενα στην διαδραση τους.

    Αποψη με βαση βιωματα και εμπειριες μου.
     
  5. MrsBorealis

    MrsBorealis Me before you

    Διαβάζοντας ξανά,μετά από έναν χρόνο κ κάτι αυτο το νήμα,εχοντας πλέον ψυχολογία υ, οφείλω να ομολογήσω ότι αυτά που έγραψα ήταν επιπόλαιες σκεψεις.
     
     
  6. espimain

    espimain Contributor


    Τα πάντα είναι αποδεκτά εφόσον μας ευχαριστούν.
    Βιωματικά κι εγώ λέω, ότι για να την κρεμάσω και να την μαστιγώσω δεν μου χρειάζεται να ντυθώ Βεδουίνος.
    Είμαι εγώ κι αυτή.
    Είναι δική μου και την κάνω ότι θέλω.
     
  7. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.


    Προσοχη στα task και τα 200ρια !