Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παλούκωμα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Konstantinos, στις 24 Ιουλίου 2009.

  1. Vicnone

    Vicnone New Member

    Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι σε κάποιον συγκεκριμένο, ωστόσο εγώ πιο πάνω μίλησα για μια φαντασίωση και μόνο, όπως καταλαβαίνεις αυτή η φαντασίωση δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί, τουλάχιστον όχι χωρίς να έχει τραγικη κατάληξη. Όπως προαναφέρθηκε από τον @Master Electro-pain κάποια πράγματα είναι για να παραμένουν μόνο στη φαντασία και αν είχαμε τη δυνατότητα να γυρίσουμε τον χρόνο πίσω έτσι ώστε να μην συνέβαιναν πότε θα το κάναμε.
    Ωστόσο οτιδήποτε με ανάβει και μπορώ να το δοκιμάσω χωρίς κίνδυνο, με ένα άτομο που εμπιστεύομαι απόλυτα θα το έκανα με μεγάλη μου χαρά, σ αυτά τα πράγματα νομίζω πως δεν χωράει συζήτηση για ταμπού.

    Οι δύο σταθερές που εγω θα λάμβανα υπόψη είναι η ασφάλεια και η εμπιστοσύνη, τίποτε αλλο, οποίος/οποία λέει ότι φτιάχνετε με κάτι αλλά δεν θα το δοκίμαζε για άλλους λόγους δεν νομίζω ότι είναι και τόσο ειλικρινής.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

  3. Vicnone

    Vicnone New Member

    Θα ήθελα να γράψω ότι μετά από πολλά χρόνια που είχα αυτή την φαντασίωση κατάφερα να την πραγματοποιήσω κατά κάποιον τρόπο μέσω ενός παιχνιδιού ρόλων. Ευχαριστώ κάποια συγκεκριμένα άτομα εδώ μέσα που με βοήθησαν να ανοιχτώ καθώς και την καραντίνα που με βοήθησε να έρθω πιο κοντά με τον σύντροφό μου και η πλήξη που μας έδωσε το έναυσμα να δοκιμάσουμε καινούργια πράγματα  
     
  4. Tiberius

    Tiberius Regular Member

    Διάβασα το νήμα από την αρχή εν συντομία και πραγματικά χαίρομαι που πραγματοποίησες με ασφάλεια και ηδονή μια χρόνια φαντασίωσή σου. Τώρα που βρήκατε τη "μέθοδο" μπορείτε να επαναλάβετε μια σειρά 5-6 συνεδριών (νέος κύκλος παιχν.-ρόλων) αλλά σε νέο κόσεπτ, π.χ. ότι είσαι φυλακισμένη (με την αντίστοιχη μεταχείρηση) που οδηγείται σε αντίστοιχο κορύφωμα. Έτσι από την αρχή του σεναρίου θα δημιουργείς (δημιουργείτε) νέες φαντασιώσεις που ξέρεις ότι θα υλοποιηθούν.. Η αναμονή και το αλατοπίπερο.

    Σε αυτή τη περίπτωση δεν υπάρχει η κοινότυπη μορφή σχέσης Κ/Υ αλλά εντάσεται στα BDSM (ίσως και οριακού εφόσον ξέρεις να προσέχεις / διαλέγεις), λίγο που "σεναριογράφησα" 3-4 συνεδρίες θεωρώ θα ξετρελαθείς/θειτε από το στήσημο ακόμα.

    Ξεκίνα το ... ακόμα έχουμε καραντίνα  
     
  5. Vicnone

    Vicnone New Member

    Ευχαριστώ!
    Θα μ' ενδιέφερε πάρα πολύ να ακούσω και για το τι έχεις στο μυαλό σου και για αυτές που σενάριογραφησες είδη!

    Μπορείς να μου πεις και σε ιδιωτικό μήνυμα ή και εδω στο νήμα (αν δεν έχουν αντίρρηση οι υπόλοιποι που το διαβάζουν φυσικά)
     
  6. Tiberius

    Tiberius Regular Member

    Θα σου/σας στείλω προσωπικό μήνυμα τις επόμενες μέρες με τις τότε σκέψεις μου (ίσως και λίγο εμπλουτισμένες αλλά χρειάζομαι χρόνο). Φυσικά θα σχετίζονται με προβολή προσωπικών μου επιλογών εφόσον δε γνωρίζω τι σου/σας αρέσει.
    Αν τελικά βελτιώσουμε το σενάριο και θέλεις / θέλετε, τότε μπορείτε εσείς να το δημοσιεύσετε.

    Καλή σας/σου συνέχεια.