Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παντρεμένες ψάχνουν

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Kentavros, στις 29 Οκτωβρίου 2023.

  1. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    «Αυτές οι 50 αποχρώσεις μας έχουν καταστρέψει»

    Ώστε είσαι παντρεμένη και έχεις δει τις «50 αποχρώσεις του γκρι»;
    Έχεις διαβάσει το «Στα χέρια Του»; Έχεις φαντασιώσεις κι απωθημένα που δεν τολμάς να συζητήσεις με το συμβίο σου;

    Σου έχω νέα: δεν είσαι υπό, ούτε το D/s είναι για σένα. Αυτό που ψάχνεις είναι λίγο αλατοπίπερο που θα σε βγάλει από τη μίζερη καθημερινότητά σου.

    Δε γίνεται να ψάχνεις μονογαμικό Αφέντη με αποκλειστικότητα, όταν εσύ δεν μπορείς να τα προσφέρεις. Όταν εσύ κοιμάσαι κάθε βράδυ με το σύζυγό σου, κάνεις σεξ μαζί του, όταν δεν μπορεί να σε καλέσει όποτε θέλει, όταν τα μηνύματά Του μένουν στο «διαβάστηκε» ή όταν το μόνο που μπορείς να προσφέρεις είναι ένα ΣΚ το μήνα ή άντε, μερικά απογεύματα όταν τα παιδιά είναι στο ΚΔΑΠ.

    Δεν ψάχνεις Αφέντη, ψάχνεις κάποιον να παίξεις, έναν Top να καλύψει τις ανάγκες σου: Service Top λέγεται.
    Και αυτό δεν είναι κακό, αρκεί να το συνειδητοποιήσεις και να πάψεις να κοροϊδεύεις τους άλλους, αλλά κυρίως τον εαυτό σου.

    Τώρα, αν μετά από τα παραπάνω δεν έχεις ρίξει καντίλια βγαίνοντας και συνεχίζεις το διάβασμα, τα υπόλοιπα είναι για σένα:

    Είσαι παντρεμένη και θέλεις να ζήσεις το D/s.
    Αρχικά το χρωστάς στον εαυτό σου να ξεκαθαρίσεις το λόγο που θέλεις να το ζήσεις (αυτό το βήμα θα σε βοηθήσει στις επόμενες κινήσεις σου)
    • Αν ο λόγος είναι το προαναφερθέν αλατοπίπερο, τότε όπως έχω ήδη γράψει ψάχνεις για Service Top και τέτοιοι υπάρχουν άφθονοι. Βρες αυτόν που σου ταιριάζει και have fun.
    • Αν ο λόγος είναι κάτι πιο βαθύ και ουσιώδες:
    α) Συζήτα το πρώτα με το σύζυγό σου. Μπορεί να εκπλαγείς από την αντίδρασή του και η σχέση σας να πάει σε άλλο επίπεδο.
    β) Δε θέλεις/μπορείς να κάνεις αυτή τη συζήτηση με το συμβίο σου και έχεις ξεκινήσει αναζήτηση Κ.

    Υπάρχουν 2 περιπτώσεις:

    1. Να πέσεις σε wannabe K που το μόνο που προσφέρουν είναι πούτσα και ξύλο. Αν εσύ είσαι εντάξει με αυτό, εμένα μου περισσεύει.
    2. Να πέσεις σε πραγματικό Κ, που κάτι είδε σε σένα και αποφάσισε να ασχοληθεί μαζί σου. Σε αυτή την περίπτωση, έχει υπόψη πως είσαι σε αυτή τη θέση για να προσφέρεις, όχι το αντίθετο. Αν έχεις στομάχι και αντοχές, go for it, εμπιστεύσου Τον και αφέσου. Αλλά μη ζητάς κάτι που δεν μπορείς εκ των πραγμάτων να προσφέρεις όπερ σημαίνει πως δε δικαιούσαι να ζητάς αποκλειστικότητα και μονογαμία.
      Ο Κ γνωρίζει πως είσαι εκ περιτροπής διαθέσιμη και έτσι θα σε χρησιμοποιήσει.
    Αντέχεις; Σκέψου πριν απαντήσεις και δράσε ανάλογα.

    Δεν αντέχεις; Ξάπλωσε αναπαυτικά στο κρεβάτι σου, πάρε τον δονητή σου, βάλε στο κινητό την αγαπημένη σου τσόντα και ζήσε το ταξίδι!
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    It takes two to tango...

    Both
     
  3. ArtLover

    ArtLover Eleotris Margaritacea

    The same goes for the married "wannabes K" also!..
     
  4. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Εκτός απ το ότι οι καλοί λογαριασμοί(εξαρχής) κάνουν τους καλούς φίλους, η ειλικρίνεια πρωτίστως με τον εαυτό μας, βοηθάει τα μάλλα:
    κυρίως γλιτώνει χρόνο και ενέργεια για όλους.
     
  5. George driver

    George driver New Member

    Πόσο δίκιο έχεις.
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Γενικά φαντάζομαι πως είναι δύσκολο να είσαι παντρεμένη/ος και ο/η σύζυγος να μην γουστάρει καθόλου τέτοια πράγματα αλλά εσύ να τον αγαπάς, να μην θέλεις να χωρίσεις, και παράλληλα να ανακαλύψεις κάποια στιγμή στη ζωή σου οτι ένα κομμάτι σου θέλει πάρα πολυ να ζήσει το D/s. Αν και καθόλου δεν μου αρέσουν τα ψέματα και οι διπλές ζωές κατανοώ ότι είναι μια πραγματικά δύσκολη κατάσταση.
     
  7. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    "άδικο είναι να τη ζητάς (την αποκλειστικοτητα) και προσβλητικό να την απαιτείς. Δικαιούσαι μόνο να την εκτιμάς, αν σου δοθεί"

    Κλεμμένο από αλλού, αλλά ότι πιο εύστοχο!
     
  8. rea..

    rea.. Contributor

    Δεν βλέπω να υπάρχει γενικά "δικαίωμα" αποκλειστικότητας και μονογαμίας του άλλου. Επιθυμία και ανάγκη, το καταλαβαίνω, ως δικαίωμα όμως .. μόνο σε συγκεκριμένη θέση μπορώ να το δω να παραχωρείται ως δικαίωμα.
    Επίσης, καταλαβαίνω απόλυτα τι λέτε, αλλά αν μια παντρεμένη θέλει μονογαμικό Κ, εμείς και η λογική μας στα γούστα της, κάπως περισσεύουμε. Δικαιούται να θέλει ό,τι θέλει.

    Ξέρω ότι υπάρχουν άνθρωποι παντρεμένοι που ζουν ή έζησαν με τον τρόπο τους, μακροχρόνιο Κ/υ στην ουσία του,
    όπως ξέρω και για τις περιπτώσεις παντρεμένων που αναφέρετε.

    Όταν επιλέγει κανείς, από όποια θέση, να ξεκινήσει με έναν παντρεμένο άνθρωπο Κ/υ ( και όποιο άλλο είδους σχέσης) παίρνει και το ρίσκο της ευθύνης της επιλογής του. Όπως και σε κάθε επιλογή.

    Για μένα αυτό είναι μεγάλη κουβέντα για κάθε άνθρωπο.
    Δεν ξέρω κανέναν που να μην έχει πατήσει την αυτοπαραμύθα. Νομίζω τελικά ότι ο χειρότερος απατεώνας που συναντούμε στην ζωή μας είναι ο εαυτός μας. Και πάλι δεν μπορούμε να του κακιώσουμε γιατί ο σκοπός είναι πάντα να κάνουμε το καλύτερο που μπορούμε. Αλλά συχνά δεν ξέρουμε τον τρόπο και μέχρι να τον βρούμε, θα ταλαιπωρήσουμε και θα ταλαιπωρηθούμε, στο ίδιο μοτίβο, ξανά και ξανά.
    Φάπα τη φάπα, όπως λεν και στα μέρη μου.. μέχρι να δούμε / αναγνωρίσουμε την αυταπάτη μας.
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Την ντρετοσύνη μην την κλαις, πάει εξανεμίσθη.
     
  10. rea..

    rea.. Contributor

    Διαφωνώ.
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αδιάφορο.
     
  12. Old submissive

    Old submissive Υποτακτικά φετιχιστής

    Η μονογαμία είναι ένας συντηρητικός αστικός κυρίαρχος μύθος που βολεύει κάποιες και κάποιους. Ο έρωτας και το bdsm ζητούν ανταλλαγές, ποικιλία και συναντήσεις που δημιουργοπυν δεσμούς ανθρπωπινους όχι δεσμά μονογαμικα