Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 8 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. Απάντηση: Re: Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    Εχεις χωρισει απο γαμο; Ξερεις τι θα πει δικαστικος αγωνας,εξοδα,μετακομιση,ζωη με τα ντουβαρια,κρυες νυχτες μοναξιας,δυσκολη επιβιωση;

    Το οτι δεν μπορει να με καλυψει 100% στα ερωτικα μου γουστα η γυναικα μου ειναι αιτια να την χωρισω; Κι αφου δεν της αρεσει η βια που θελω επρεπε απο την αρχη να το θεσω ορο αλλιως οχι γαμος; Δηλαδη αλλα δεν μετρανε;
    Μαλλον με μπερδεψες,δεν ειμαι ο κλασσικος συζυγος που μπροστα παριστανει την κοτα κι απο πισω πηδαει μικρες 

    Παντως ολους που κερατωνουν τους βγαζεις "κακους" ,ευχομαι να μην το κανεις ποτε και να εισαι παντα πιστη και ευτυχισμενη.
     
  2. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    GRENADIEROS φυσικά και ξέρω τι εστί χωρισμός.
    Έχω χωρίσει έξι χρόνια τώρα και σε πληροφορώ ότι ποτέ δεν ήμουν μόνη μου.
    Πάντα είχα τα παιδιά μου δίπλα μου να με στηρίζουν και πατούσα γερά στα πόδια μου.
    Όσο για το εάν ήταν δύσκολη η επιβίωση...........ξέρω να πατάω γερά στα πόδια μου
    και τα κατάφερα μία χαρά  
    Όσο για δικαστικούς αγώνες.........είμαι πολύ Κυρία για να ασχοληθώ με τέτοια.
    Του τα πέταξα όλα στα μούτρα, άν και ήταν όλα δικά μου, ακόμα και το σπίτι, και έφυγα αξιοπρεπέστατα.
    Όλα αυτά για να κερδίσω την ζωή που μου στερούσε και την κέρδισα.
    Κυρίαρχος δεν είναι μόνο αυτός που δείχνει την δύναμή του μόνο στους υποτακτικούς αλλά σε όλους τους τομείς της ζωής  
     
  3. Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    Μοιαζω για απελπισμενος; Εχε υποψη σου οτι αλλοι/ες δεν ειχαν γονεις και παιδια να τις στηριζουν αλλα ηταν σαν τις καλαμιες στον καμπο,το γεγονος οτι ειχες υποστηριξη και δειχνεις οτι δεν εχεις αναγκη κανεναν δεν υποβιβαζει αυτοματα αυτους/ες ετσι;

    Τελικα αν καταλαβα κατακρινεις αυτους/αυτες που κανουν απιστια (δεν εξεταζεις το γιατι) και συστηνεις να χωρισουν και να ζουν μονοι ετσι για να λενε κερδισα στην ζωη...Αραγε αν περασουν τα χρονια και φυγουν τα παιδια πιστευεις οτι εντελως μονη θα τα καταφερεις; Θα εχεις την ιδια αποψη με τωρα;
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Πολύ καλός μου φίλος μου είναι ένα παντρεμένος Αφέντης που μαζί με την γυναίκα του έχει και στο σπίτι την σκλάβα του . Η γυναίκα του είναι κυριαρχικού ύφους χαρακτήρας . Περαιτέρω λεπτομέρειες δεν χρειάζονται , οπότε επαναφέρω το ερώτημα μου με την φράση που σκόπιμα παρέλειψα .
    Ένας παντρεμένος δε θα μπορούσε να έχει σκλάβα ξέχωρα από την γυναίκα του ενώ αυτή το γνωρίζει ;
     
  5. Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    ΗΛΙΑ λογω ζηλειας δεν το νομιζω,αντε να της εξηγησεις οτι δεν μπορεις αλλιως.Μα κι αν σου πει κι αυτη θελει να εχει εξωσυζυγικη Bdsm σχεση τι γινεται; μαλλον το σκορπαμε !
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Που βρίσκομαι?
    Τα έχω χαμένα... !!!
    Είναι ΒDSM forum να σας θυμίσω...
    Αν κάτι κάνει την διαφορά στις σχέσεις του ΒDSM από τις vanilla, είναι ότι αυτές είναι polyamorous relationships κατά βάση και κατά ένα μεγάλο ποσοστό.

    Αν ένας παντρεμένος/η έχει την επιθυμία να έχει και παράλληλα σκλάβα/ο με την/τον σύζυγο του θα είναι Κύριος/α μόνο αν της έχει αποκαλύψει την επιθυμία του αυτή. Επίσης εκτός από Κύριος/α θα είναι και καλύτερος/η (μάγκας) αν έχει καταφέρει η επιθυμία του αυτή να γίνει αποδεκτή.

    Ας μη γελιόμαστε και ας μην ονειροβατούμε.
    Χρόνια τώρα υπάρχει αυτό το ερώτημα "Οι παντρεμένοι έχουν ψυχή" ?
    Ναι, και φυσικά έχουν ψυχή αλλά έχουν και κορμί.
    Η ψυχή αγαπά, το κορμί ερωτεύεται...Θέλει την αλλαγή για την αλλαγή και θέλει και θέλει...
    Ακόρεστο το κορμί ....εκτεθειμένο στους πειρασμούς και τις ηδονές που σήμερα του προσφέρονται απλόχερα.

    Το θέμα είναι κάποιος/α παντρεμένος να μη το θέλει,
    Αν όμως το αποζητήσει τότε θα το κάνει ....είτε το επικροτούμε είτε όχι.
    Ας μη το κρίνουμε λοιπόν...Εγώ προσωπικά δεν νιώθω άξια να το κάνω.
    Άλλωστε σε ένα σπίτι κανείς δεν ξέρει πόσα κρύβει πίσω της μια πόρτα που κλίνει ......

    Το να ζεις ελεύθερος και ειλικρινής μέσα στο γάμο σου είναι σημαντική Νίκη.
    Τότε θα έχεις καταφέρει να αγγίξεις την ευτυχία....

    .....Και φυσικά εννοώ να ζουν ελεύθεροι μέσα στο γάμο και οι δυο μαζί και όχι μόνο ο ένας (και βέβαια και αυτό εξαρτάτε από άλλους παράγοντες)
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    Αν είναι του αντίθετου πόλου με εσένα τότε θα ήταν καλό μαντάτο για εσάς , αν είναι του ίδιου πόλου , εσένα που θα σε πείραζε ;
     
  8. Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    Αν το θελει εκ φυσεως τοτε καλως,δηλαδη γινεται εκτος σπιτιου εκτονωση του καθενος και γυρναμε ηρεμοι πισω....αν το κανει απο ζηλεια τοτε χανει καθε νοημα - μονο που δεν θα παντρευομουν ποτε μια που θελει Bdsm ουτε θα τις το μαθαινα στην πορεια για λογους που εχω πει στα πρωτα post,δεν νοειται για μενα υγιης γαμος με παιδια ετσι (το αν το κανουν αλλοι δικο τους θεμα)
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    Γιατί θα ήταν άρρωστος ο γάμος με παιδιά , αν το ζευγάρι ζούσε με τα χρώματα του Bdsm ;
     
  10. G_E

    G_E Contributor

    Η πλειοψηφία των γάμων είναι συμβατικοί γιατί γίνονται μεταξύ συμβατικών ανθρώπων. Δεν έχει νόημα να συζητάμε γι αυτούς και μ' αυτούς γιατί ότι έχουν να μας πουν το έχουμε ήδη διαβάσει σε περιοδικά μαζικής κυκλοφορίας, σε συμβουλές αστρολόγων, σε βιβλία τσέπης και μας τα έχουν πει αναλυτικά οι γείτονες, οι συνάδελφοι και όσοι πήγαμε στρατό, οι άλλοι φαντάροι.

    Το BDSM πρωταρχικά, δίνει αξία στην επιθυμία. Όποιος δίνει αξία στην επιθυμία θα πρέπει να έχει τα κότσια και την εγκεφαλική ουσία να την υπερασπιστεί. Σ’ όλες τις πτυχές της ζωής του. Αυτό είναι το δύσκολο και όχι η κομποδετική.
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Η "κομποδετικη" και το "ραβε ξηλωνε" θα συμπληρωνα εγω KyriosG!!
    Συμφωνω απολυτα μαζι σου για αλλη μια φορα!
     
  12. Απάντηση: Re: Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    HΛΙΑ (απαντω σε σενα μονο) θεωρεις υγιη εναν γαμο που τα παιδια θα βλεπουν την μητερα τους με μωλωπες και τρυπηματα,δεμενη σε κανενα κρεββατι,να της φερονται σαν ενα τιποτα; Εισαι σιγουρος οτι θα καταλαβουν; ΠΟΣΑ παιδια ξερεις που να εχουν δεχθει την μητερα τους σαν σκλαβα του πατερα τους;
    Αν ειναι ετσι που το κακο να ειναι και χρηστης,να σνιφαρει και να τρυπιεται εν γνωση των παιδιων
    Αν παρατηρησες μιλαω για τα παιδια κι οχι αν ειναι σωστο το Bdsm σε εναν γαμο 
    * Ντουλκολαξ για τα προβληματα δυσκοιλιοτητας,μην σφιγγεστε/κρατιεστε