Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 8 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. zinnia

    zinnia Contributor

    Ξερετε τι είναι στο μυαλο μερικων ενας Κυριαρχος?


    Ενας επιτυχημενος π α ν τ ο υ ανδρας, … Που δεν κανει λαθη. Που δεν εχει αδυναμιες. Που είναι κατι μεταξυ Θεου κι υπερανθρωπου..

    Που εχει μια γυναικα – σκλαβα συζυγο , που ζουν μαζι ας πουμε 10 χρονια,



    Κατά τον Γρεναδιερο λοιπον, αυτος ο Κυριαρχος


    παει το πρωι στο γραφειο, στο εργοστασιο, στο μαγαζι ,στο νοσοκομειο, στο δικαστηριο, στο στρατωνα, στο πανεπιστημιο η στη φαρμα

    δουλευει απειρες ωρες προσπαθωντας να επεκτεινει τη δουλεια του..\
    και γυριζει πτωμα το βραδυ σπιτι (κι εχει να δεσει και τη Ψ)

    αντιμετωπιζει τα χιλια προβληματα με συνεργατες, τραπεζες, πελατες , εχει να λογοδοτησει για τα ανοιγματα του ή τις θεσεις του

    (κι εχει να περασει χαλκαδες και να μαστιγωσει και τη Ψ)

    Που προετοιμαζει επαγγελματικα ταξιδια, μιλαει μ απροθυμους-αδιαφορους αντιπροσωπους (κι εχει να βασανισει και τη Ψ)

    Που από το ένα μητινγκ βγαινει, σ άλλο μπαινει (και το μυαλο του είναι στο πως θα βαλει τη Ψ να φαει από το μπολακι του σκυλου)

    Που εχει να παραδωσει ένα προγραμμα μ ημερομηνιες που τρεχουν , που παρολη τη σκληρη δουλεια που εκανε, τη δουλεια την πηρε άλλος, που εχασε τον πελατη, (και να χει και να κανει τη Ψ να πλεει σε *ρυακια αιματος*)



    Είναι δυνατον να φανταστει ποτέ ενας ανθρωπος πως όλα αυτά που φαντασιωνεται-ομαστε μπορουν να συμβαινουν συνεχεια, αδιαλειπτα, 24 ωρες επι 365 μερες επι τοσα χρονια?

    Μηπως αυτές είναι σκεψεις ανθρωπων που τα χουν μονο στο μυαλο τους (που τους ερεθιζουν και τα φαντασιωνονται μεχρι να χυσουν) αλλα όχι μονο δεν τα χουν ζησει αλλα θα παραμεινουν εσαει στη σφαιρα του φανταστικου ?
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δε θα ήθελα να απαντήσω πριν σιγουρευτώ τι πρεσβεύεις με αυτή σου την παρέμβαση ...
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    Φίλε μου για να μην διαφωνούμε αιώνια , θα σου πω το εξής . Πρώτα θα έπρεπε να σε πείσω να την αποδεχτείς εσύ την Bdsm σχέση . Από την λέξη σκληρή και μόνο καταλαβαίνω ότι έχεις μια λάθος εικόνα , την κατατάσσεις πιθανόν στις ανώμαλες καταστάσεις για εσένα (κάτι που δεν ισχύει για μένα) . Για εμένα σκληρά είναι τα χρώματα υποκρισίας που τα παιδιά πολύ εύκολα αντιλαμβάνονται μεταξύ δύο γονιών που δεν επικοινωνούν , από το κρεβάτι μέχρι την άποψη που έχουν για την ζωή . Σκληρό θεωρώ ένα διαζύγιο που έρχεται μέσω καυγάδων και απίστευτης ψυχολογικής φθοράς για όλους . Ανόητα σκληρή και κακή θεωρώ την επιλογή ενός ατόμου για να συνταξιδεύσω στην τρικυμία της ζωής , δίχως να έχω πλήρως συνειδητοποιήσει ότι αυτό είναι το άτομο που εκφράζει τα θέλω μου . Εγκληματική θεωρώ την απόφαση να φέρω στον κόσμο της οικείας μου παιδιά , όταν δεν έχω ακόμα θεμελιώσει την αρμονία και την ηρεμία στην όποια σχέση έχω .
     
    Last edited by a moderator: 10 Σεπτεμβρίου 2006
  4. Απάντηση: Re: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    "Δεν ακουσα; πως ειπατε; οριστε; " που λεει και το σκυλοτραγουδο.
    Μπορεις να μου βρεις ενα (1) post που να υποστηριζω περι μαστιγιων,αιματος,μπολ και τετοια; εσυ ετσι εχεις καταλαβει οτι θελω την γυναικα ή την εκαστοτε συντροφια μου;
    Αν αυτο εχεις συμπερανει και νομιζεις τοτε δικαιωμα σου ! Με το ζορι να σε πεισω;
    Ονειρωξεις τετοιες δεν ειχα και ουτε προκειται εν ζωη να αποκτησω,αυτα μπορεις να τα πεις σε οσους/οσες ζουν ακομη στην σκεψη του Μεσαιωνα και βγαζουν ετσι ολα τους τα παιδικα τραυματα κανοντας κηρυγμα περι γαμου χωρις ισως καν να ειναι παντρεμενοι/ες.

    Απορια: δευτερα πρωι 11 στα ξενοδοχεια εκτος απο αντρες που κερατωνουν βρισκεις και γυναικες και ω τι συμπτωση αυτες που κατηγορουν τους αντρες για αυτες δεν λενε κουβεντα,μαλλον τις δικαιολογουν σιωπηρα.Ειλικρινα δεν ηξερα οτι ολες οι Πιστες ειναι μαζεμενες εδω και ο μονος Κακος ειμαι εγω,τωρα το γιατι εχει γεμισει ο τοπος χωρισμενες που το σπορ τους ειναι το "ξεσκι" μαλλον θα απαντηθει οτι για ολα εφταιγε ο συζυγος ε;
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Πολύ ενδιαφέρων το θέμα.
    Την άποψη μου την είχα καταθέσει στο Ds με παντρεμένο και η οποία ήταν:
    Για μένα το μόνο απαράδεκτο είναι το ψέμα, σε οποιαδήποτε μορφή και με οποιαδήποτε δικαιολογία, εκείνοι που δηλώνουν Αφέντες εδώ και σπίτι τρέμουν την γυναίκα τους και σκύβουν το κεφάλι σε κάθε της λέξη και υπακούνε τις εντολές της.

    Από κει και πέρα ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του όπως και για τις όποιες συνέπειες τους.

    Όσο για το bdsm με παιδιά, υπάρχουν ειδικά νήματα όπου συζητιέται αυτό, δεν το έχω πρόχειρο όμως.
     
  6. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    Τσαντίζομαι πολύ να ξυπνάω το πρωί η το μεσημέρι ,
    μετά από ένα υπέροχο ύπνο με όμορφα όνειρα και να πρέπει να σκεφτώ ....
    Το πρωί μου αρέσει να κάθομαι στο κρεβάτι ,
    να πίνω καφέ και να χαζολογάω στο νετ με ανοιχτή τηλεόραση αλλά χωρίς ήχο.
    Μου αρέσει η σιωπή στο σπίτι μου γιατί περνάει και μέσα μου ,
    και αισθάνομαι γαλήνη ..............

    Αυτός ο πρόλογος είναι για να μην με ξαναβάλει κανείς να πρέπει να αλλάξω κάτι από αυτό που τόσο απολαμβάνω ....  

    SadalMelik

    Θα σου απαντήσω λίγο διαφορετικά αλλά πιστεύω θα καταλάβεις ....
    ελπιζω αυτη την φορα τουλαχιστον !


    Πριν λίγες μέρες διάβασα το βιβλίο του Εντουαρντ Ροζενταλ ,
    ‘’ Στους λαβυρίνθους της συνείδησης ‘’ .
    Για την ακρίβεια , το ξαναδιάβασα .
    Έχει πολλά και ενδιαφέροντα να διαβάσει και να προβληματιστεί ο αναγνώστης ,
    και θα βρει αν όχι τον ίδιο μέσα σε αυτό , πολλά από αυτόν οπωσδήποτε ....

    Μέσα στα πολλά λοιπόν ,
    έχει και μια σφυγμομέτρηση που την έκανε το Ινστιτούτο Κοινής Γνώμης της Γαλλίας ,
    και έγινε σε ένα πολύ μεγάλο αριθμό ευρωπαίων .
    Οι ερωτήσεις ήταν 76 και δόθηκαν σε άντρες και γυναίκες όλων των επιπέδων .
    Η κεντρική ερώτηση ήταν .... ‘’ Τι σημαίνει για σας η έννοια – αληθινή ζωή ? ‘’ ,
    και γύρω της περιστρέφονταν και όλες οι άλλες .
    ( Έχουν γίνει πολλές σφυγμομετρήσεις πάνω σε αυτό κατά καιρούς ,
    αλλά αυτή θεωρείτε μια από της πιο έγκυρες ) .
    Οι απαντήσεις ήταν πολλές και διαφορετικές φυσικά ,
    όμως το γενικό φόντο για την συντριπτική πλειονότητα των απαντήσεων ,
    άσχετα από το περιεχόμενο τους ,
    ήταν το αίσθημα του ανικανοποίητου από την ζωή τους όπως ήταν .
    Αυτό κυρίως προερχόταν από τις λάθος επιλογές τους , παρά από συγκυρίες .
    Οι λάθος επιλογές προέρχονται είτε από άγνοια γνώσης του εαυτού μας ,
    είτε από λανθασμένες φαντασιώσεις κλπ .

    Και συγκεκριμένα ...

    (Αυτό που δεν κατάλαβα μικρή είναι πως αποφασίζεις τι είναι fake όπως λες και τι είναι real για κάποιο άλλο άνθρωπο. Έτσι λοιπόν σου λέω πως πριν αποφασίσεις να χαρακτηρίσεις κάποιον άνθρωπο καλό είναι να κατανοήσεις τι είναι αυτό που των σπρώχνει σε αυτό.)

    (Ποιο είναι το fake και ποιο το real;
    Και στο κάτω κάτω τι σε κάνει να ψάχνεις το fake και το real σε κάποια κατάσταση που δεν μπορείς να κατανοήσεις.)


    Καταρχήν να κατανοήσω η να μην κατανοήσω τελικά ?
    Πρέπει να αποφασίσεις , με διχάζεις !  

    Εγώ να κατανοήσω θέλω πάντως !

    Κόλλησες στο fake και στο real αν και στο εξήγησα αλλά τελικά δεν το κατάλαβες .
    Θα το κάνω ξανά, γιατί άλλη διάσταση του δίνω εγώ και άλλη εσύ .

    Real σε αυτή την περίπτωση εννοώ την ζωή που ζει και γνωρίζει ο περίγυρος του ,
    όποιος και να είναι αυτός σε όλα τα επίπεδα , και fake αυτή την ζωή μέσα στην real .
    Eγω δεν είμαι σίγουρα αυτή που αποφασίζει πια είναι η αληθινή ή η ψεύτικη ,
    αυτό φαίνεται από την ζωή του καθένα , και οπωσδήποτε δεν χαρακτηρίζω εγώ κανέναν , δεν χρειάζεται εξάλλου , τον χαρακτηρίζουν οι επιλογές του και οι πράξεις του .

    Όπως Εσένα για παράδειγμα .
    Είχες το σθένος να δεις μέσα σου και να προχωρήσεις !
    Μεγάλη δουλειά και σε τιμά !

    Κλείνω με την παράγραφο της laras ….

    ( Απλά πιστεύω πως ποτέ δεν θα Παντρευόταν vanilla, και αυτό υποθέτω πως ισχύει σε Ό/οσους Έ/εχουν συνειδητοποιήσει πως το bdsm statous τους δεν είναι ένας ρόλος, αλλά το ποιοι είναι, η ουσία της ύπαρξης τους.
    Κι υποθέτω, όταν έχεις αντιληφθεί κάτι τέτοιο δεν μπορείς να συμβιβάζεσαι μέσα σε vanilla σχέσεις για τον απλό λόγο πως δεν μπορείς να λειτουργήσεις έτσι. ) .

    Y.Γ

    ( Είσαι fake (αστείο) )

    Είμαι fake , δεν έχω κανένα πρόβλημα να το πω .
    Δεν είμαι τέλεια και δεν θα γίνω , δεν μου φτάνει αυτή η ζωή σίγουρα !
    Οπότε φυσικά και είμαι !
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    Αγαπητέ Grenadieros.
    Μήπως είσαι εσύ ο επιθετικός και όχι όλοι οι άλλοι?
    Μήπως είσαι εσύ αυτός που έχει παιδικά τραύματα??????
    Εγώ απλά ρωτάω γιατί διακρίνω επιθετικότητα προς όλους και αυτό κάτι μου λέει για απωθημένα.
    Είναι προτιμότερο είτε άντρας είτε γυναίκα να χωρίζει την στιγμή που νοιώθει ότι η σχέση ή ο γάμος του δεν τον καλύπτει.
    Όταν μιλάμε για γάμο ή σχέση σωστή και όχι όταν μιλάμε για συμβατικούς γάμους ή σχέσεις.
    Το έχω πει πάλι και θα το πω ακόμα μία φορά.
    Τα παιδιά είναι πανέξυπνα και αντιλαμβάνονται τα πάντα και μπορούν να καταλάβουν όταν κάτι δεν πάει σωστά μεταξύ των γονέων τους.
    Στο φινάλε κάνε ρε φίλε αυτό που εσύ νομίζεις σωστό αλλά μην λες ότι όλες οι γυναίκες ξεσκι.
    Έξ ιδίων κρίνομεν τα αλλότρια?
    Α και να ξέρεις....... ο κερατάς το μαθαίνει πάντα τελευταιος   ( αυτό για να μην λες για όλες τις άλλες, ενώ δεν ξέρεις τι κάνει η δική σου )
     
  8. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    Πολλά μπορεί να μην καταλαβαίνω αλλά αυτό που ίσος δεν κατάφερα να σου δώσω να καταλάβεις είναι πως είτε στο fake κομμάτι είτε στο real όπως καλά τα ονομάζεις εσύ συνεχίζει και είναι η ζωή που ζει. Με τις τύψεις αν υπάρχουν, τις επιλογές του, κτλ κτλ..
    Η διαφορά κατά εμένα είναι άλλη. Το ποσό Dominant είναι ένας άνθρωπος δεν εκφράζετε από το πόσες υποτακτικές μπορεί να έχει ή ποσό καλός και έμπειρος είναι πάνω στο παιχνίδι αλλά από τις επιλογές που θα πρέπει να κάνει.
    Είσαι παντρεμένος και σου αρέσει να έχεις σκλάβα;
    Καλά κάνεις.
    Ποιος ο λόγος να μην υπερασπιστείς αυτή την απόφαση στην γυναίκα σου;
    Τι λόγω έχει ένας Dominant να αρκείτε σε ψέματα;
    Dominant σημαίνει αποφάσεις.
    Τι σε κάνει να κρύβεσαι και να λες ψέματα στον άνθρωπο που επέλεξες να είσαι μαζί του; (είτε επειδή ήταν μια βιαστική απόφαση, είτε επειδή ξαφνικά ανακάλυψες το BDSM ή την γειτόνισσα).
    Δεν θέλει;
    Βρείτε δρόμο.
    Δεν βρίσκετε δρόμο;
    Ας ακολουθήσει ο καθένας τον δικό του.
    Και αν αργήσει σαν Dom να βρει αυτό που θέλει;
    Φυσικά θα μείνει στην μοναρχία του. Χωρίς όμως να έχει να δώσει αναφορά σε κάποιον για το τι είναι και τι όχι.
    Είναι Dom και πείρε τις αποφάσεις του.
    Είναι Dom και ακολούθησε αυτό που ήθελε.


    Υστερ(ι)όγραφο
    Στην λέξη Dom μπορείτε να βάλετε την λέξη sub, αν και θα προτιμούσα την λέξη άνθρωπος.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Κακα απωθημενα Grenadieros?
    Μη φοαβασαι δεν εισαι μονος και ουτε και ο μοναδικος....
    Απειρους συναντω Grenadierous στην καθημερινοτητα μου.
    Τους βλεπω ακομα και στα reality show

    Το να ζεις τον τροπο της ζωης που σε γεμιζει, σε εκφραζει
    και σε ολοκληρωνει ειναι θεαρεστο.
    Δεν σε κανει δυστυχισμενο και το σιγουρο ειναι οτι δεν θα σε εφερνε σε αυτο το forum να μας λες για την αλλη σου πλευρα, την μαυρη και σκοτεινη που την κρατας μυστικη και επτασφραγιστο μυστικο μακρια απο το καθε αγαπημενο σου προσωπο και ιδιαιτερα απο την νομιμη συντροφο σου.

    Δεν ειμαι παντρεμενη με τον σκλαβο μου. Ειχα και ισως να ξαναεχω σχεση D/s.
    Τα παιδια μου γνωριζουν ολα οσα ΠΡΕΠΕΙ να γνωριζουν για το D/s και δεν θα πω για το S/m, αν και αυτο το γνωριζουν αλλα φροντιζω επιμελως να το κρατω μακρυα τους.
    Τα γνωριζουν απο εμενα διοτι φροντισα να τα πληροφορησω οτι υπαρχει και αυτος ο τροπος ζωης και εκφρασης. Ισως καποτε να χρειαστει να εφαρμοσουν αυτα που ξερουν (δικο τους θεμα) Επισης αυτο που δεν τα αφορα ειναι αν το S/m το εξασκω στις προσωπικες μου στιγμες. Οπως δεν θα τα αφορουσε σε αλλη περιπτωση αν εκανα μεσα στην κρεβατοκαμαρα μου τις 69 στασεις του kama sutra.

    Θεωρω λοιπον οτι ειναι και νιωθουν καλα και μαλιστα πολυ καλα εχοντας υποψιν και κατανοωντας ετσι τις συμπεριφορες και των δυο μας αντιστοιχα (δικη μου και του σκλαβου). Ο λογος ειναι οτι μας βλεπουν καλα μεσα απο αυτο που ζουμε και ειναι το μονο που τα νοιαζει. Αλλωστε ειναι αξιοπρεπεστατο αυτο που ζω μια και με τον εκαστοτε σκλαβο μου το κραταμε σε υψηλα επιπεδα

    Εχεις λοιπον λαθος αντιληψη για το D/s το οποιο μπορει και να υφισταται σε μια σχεση παντρεμενων χωρις την ακραια μορφη του (S/M). Δεν θα τιμωρησω λοιπον τον σκλαβο μου μπροστα στα παιδια μου, Το ιδιο θα εκανα και σε vanilla σχεση. Δεν θα τσακωνόμουν με τον αντρα μου μπροστα τους. Δεν θα τον δεσω στην προκειμενη δεν θα τον μαστιγωσω δεν ...δεν.... ΑΛΙΜΟΝΟ.

    Εχεις παρει λαθος δρομο και το συμπερασμα βγαινει απο οσα γραφεις και αναφερεις για το τι πιστευεις για τα ζευγαρια που ζουν το D/s.

    ΘΑ σε παρακαλεσω λοιπον να σταματησεις να μας θεωρεις "καπως" ολους Ε/εμας και να κοιταξεις πρωτα να τα βρεις με τον εαυτο σου, μετα με το να δεις αν ο γαμος σου ειναι ευτυχισμενος και μετα μπορεις να ερθεις να ασχοληθεις με το αγαπημενο σου σπορ SEX και ΒΙΑ και να τιμωρησεις "οικτρα", οποια σκλαβα σου "κατσει" ....

    Δεν θα μπορουσα και να μη σχολιασω αυτο που επανειλημενος εγραψες, αναφερομενος στις Κυριες που βγαινουν απο τα ξενοδοχεια απατώντας τους συζυγους τους.....
    Το ιδιο θα κανεις και συ (αν δεν το εχεις κανει) σε μια δεδομενη στιγμη.
    Αν σου "κατσει" καποια σκλαβα (αχ) για ξεσκι και βια....που θα την πας δηλαδη?
    Θα την πας μηπως στο σπιτι σου η σε καποιο φτηνιαρικο ξενοδοχειο?

    Γι αυτο και για εκει σε εχω να την πηγαινεις με αυτες τις αποψεις σου για τις σκλαβες.
    Αλλα υπαρχει και το αυτοκινητο και τα παρκα για τους "βιαστες"
    Τις θεωρεις κατι βρωμικο, ποταπο, και τελευταιας διαλογης ατομα και αυτο φαινεται απο τα γραφομενα σου.

    Ασε μας λοιπον ΚΑΗΜΕΝΕ με τις γαμο(ώ)- θεωριες σου!!!!!
    Αν μη τι αλλο ....δεν ειναι για εδω μεσα!
     
    Last edited: 10 Σεπτεμβρίου 2006
  10. DarkSide

    DarkSide Regular Member

    Originally Posted by lara[E-p]


    Απλά πιστεύω πως ποτέ δεν θα Παντρευόταν vanilla, και αυτό υποθέτω πως ισχύει σε Ό/οσους Έ/εχουν συνειδητοποιήσει πως το bdsm statous τους δεν είναι ένας ρόλος, αλλά το ποίοι είναι, η ουσία της ύπαρξης τους.
    Κι υποθέτω, όταν έχεις αντιληφθεί κάτι τέτοιο δεν μπορείς να συμβιβάζεσαι μέσα σε vanilla σχέσεις για τον απλό λόγο πως δεν μπορείς να λειτουργήσεις έτσι.



    Διαβαζω το θέμα ,και μεσα στην απλότητα της φρασης αυτης ειναι ολο το ζουμι !


    Grenadieros
    εχεις μπερδέψει πολλά πραγματα και τα εχεις κανει αχταρμά , επίσης προσβάλεις τις Κυριες και τις κυριες , δεν ειναι ομορφο αυτό !
    Αν δεν καταλαβαινεις , ρωτα με σωστό τρόπο και θα πάρεις απαντήσεις . Δεν χρειάζεται εγωισμός οταν δεν γνωρίζουμε το αντικείμενο.
     
  11. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    Προς αποκατάσταση της ιστορικής αλήθειας  

    ορίστε

    Αυτό, για να είμαστε ακριβείς, είπες οτι κάνουν "οι άλλοι" όχι εσύ, εσύ απλά το έχεις δει με τα μάτια σου. Και λες, ακρες μέσες, ότι δεν μπορείς να κάνεις "τέτοια πράγματα" με τη γυναίκα σου, "γιατί υπάρχουν και τα παιδιά". Πολύ σωστά. Μην κάνεις.

    Βέβαια, δεν πάει έτσι ακριβώς το θέμα όπως νομίζεις, συνήθως δηλαδή. Γιατί όταν φτάνει "ως εκεί" και μάλιστα χωρίς να είναι αποδεκτό και από την αποκατινή ότι θα φτάσει "ως εκεί", τότε φτάνεις εσύ στον "χώρο του εγκλήματος" και "βλέπεις με τα μάτια σου" ότι βλέπεις.
     
    Last edited by a moderator: 10 Σεπτεμβρίου 2006
  12. nastyhabits

    nastyhabits New Member

    Η προσωπική μου εμπειρία από μια τέτοια κατάσταση ήταν ένας διαλυμένος γάμος μετά από 7 χρόνια +1 χρόνο σχέσης.Είναι δύσκολο να γνωρίσεις κάποιον και να αρχίσεις να του λες ποιος είσαι και τι θέλεις.Στη πορεία σου αρέσει και ερωτεύεσαι αλλά δυσκολεύεσαι να μιλήσεις για τα μικρά σου μυστικά γιατί βλέπεις ότι δεν είναι κοινωνκός αποδεκτά.Στη πορεία των χρόνων αρχίζεις να βαριέσαι να κουράζεις και να κουράζεσαι.Στο τέλος το σεξ μεταξύ μας ήταν άγνωστη λέξη λες και ήμασταν υπερήλικες.Ευτυχώς δεν είχαμε παιδιά.Ειναι πολύ πιθανό να μου ξανασυμβεί.Δε ξέρω πως είναι δυνατό να γνωρίσω μια γυναίκα έτσι και στα καλά καθούμενα να αρχίσω να της λέω ότι είμαι αμφί κλπ κλπ.Είναι πάνω από τις δυνάμεις μου.