Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος anasia, στις 8 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. female

    female Contributor

    Συμφωνώ απόλυτα!

    (Γενικά, το πόσο "ελεύθερα"αποφασίζουμε , και το πόσες αληθινές εναλλακτικές υπάρχουν είναι μια εντελώς άλλη συζήτηση -- χωρίς αυτό να αποκλείει και την προσωπική ευθύνη.)​
     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

     
  3. Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    Δικαιολογιες ορισμενων χωρισμενων γυναικων: "ηταν μαμακιας,δεν ηθελε κοσμο στο σπιτι,εβγαινε ολη μερα εξω,καλουσε τους φιλους στου στο σπιτι,ηταν σεξομανης,δεν με ικανοποιουσε,δεν μου εδειχνε ενδιαφερον,με ζηλευε,με παραμελουσε,με πιεζε υπερβολικα,δεν εφερνε πολλα λεφτα στο σπιτι,δουλευε ολη μερα και δεν ηταν στο σπιτι,δεν με εβγαζε εξω,το μυαλο του ηταν στο να βγαινει,δεν εκανε οικονομια,ηταν τσθγκουνης........" δηλαδη ΟΛΑ τα ασχημα τα ειχε ο συζυγος και φυσικα ΔΕΝ τα ειχε δειξει πριν τον γαμο της τα εβγαλε μετα (αχ τις κακομοιρες)

    Πορισμα: "του εδωσα τα παπουτσια στο χερι,τον εστειλα στην μανα του,τον πεταξα εξω,τον εστειλα πακετο απο εκει που ηρθε....." αντι του "με παρατησε για αλλη μικροτερη και ομορφοτερη,εμεινα ταπι και με ζουν οι δικοι μου,εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου,δεν ειχα που να παω και δεν ηξερα τι να κανω,με εδιωξε με μια βαλιτσα ρουχα....."

    Επιλογος: "τωρα χαιρομαι οσα μου στερησε,ειμαι απελευθερωμενη,βρηκα το νοημα της ζωης,ειμαι ανεξαρτητη,ειμαι Αφεντρα και ζητω υποτακτικους,κανω συνεδριες οπου εκπαιδευω" αντι του "ζω με την διατροφη που του τρωω συν το χαρτζιλικι του γκομενου που φυσικα εχω να με στηριζει οικονομικα,ημουν επιπολαιη και απιστη και ναι εφταιξα,βγαζω ολα μου τα απωθημενα στους αδυναμους με παιδικα τραυματα επειδη δεν με αντεχει κανεις για μονιμη σχεση,παρατησα τις βιζιτες και το εριξα στο show"

    Οταν περασουν τα χρονια και τα παιδια φυγουν μακρια,ερθει η κλιμακτηριος τοτε η Ζηνα γινεται κυρα-Κατινα,πανε τα δερματινα και η τσοπερ/μαστιγια και το μυαλο μας ειναι πως θα περασουμε μονες τα γειρατια - τοτε ο καραφλος χοντρος ιδιοκτητης μπαρ 'η παγκου λαχαναγορας γινεται το αποκουμπι να συντηρησει εν ειδει μεγαλης αγαπης την παλαι ποτε Θεα......παει η υπερηφανια χαραμι
    Εχουμε στην γειτονια μια πρωην Σταρ,απο την υπερφιαλη τακτικη της οχι μονο δεν την πλησιαζει κανεις αλλα καταντησε να γυρναει με εναν σκυλο που του μιλαει λες και ειναι σωφερ της,αφηστε τα "τα ζωα ειναι καλυτερα απο τους ανθρωπους" γιατι καποια κρυα νυχτα του χειμωνα θα την βρουν ανασκελα μετα απο 3 μερες τουμπανιασμενη και καλη η συντροφια του σκυλου (ενιοτε και επιβητορα) αλλα σχεση ΔΕΝ ειναι

    ΔΕΝ εχω τιποτα εναντιον των γυναικων που σωστα χωρισαν (υπαρχουν και πολυ κακοι συζυγοι) αλλα μολις χωρισει μια το συνηθες ειναι να αρχιζει τις εξυπναδες στον καθε παντρεμενο,ξερω ισως ειναι η ζηλεια και η κακια που αυτος ζει μια θαλπωρη που αυτην δεν εχει πια - οταν ηταν παντρεμενη ιδιως στην αρχη εκανε μοκο με το που χωρισε νομιζε οτι αυτη ειναι κι οχι αλλος που ξερει το νοημα της ζωης
    Απορια: αφου πλεον αυτες τα ξερουν ολα περι σχεσεων κι εχουν πιασει το νοημα γιατι στα site γνωριμιων βλεπεις "οικογενειακη κατασταση: χωρισμενη / ειδος σχεσης: σεξ" ισως για να καλυψουν πισω απο κατι εφημερο την ανασφαλεια τους και για να βγαλουν τα απωθημενα τους επειδη δεν τις θελει κανεις πια παριστανοντας τις μαστιγοφορες αμαζονες

    υγ 1: οι Γαμω-θεωριες μου ειναι απο αυτα που βλεπω και ζω εδω,αυτα που ζω με παντρεμενες και χωρισμενες - δεν τα εβγαλα απο το μυαλο μου ουτε δεν μου τα εμαθε κανενας νταβας στα cafe των Κατω Χωρων
    υγ 2: τι συμπτωση που οταν μεγαλωσουν οι κορες τετοιων "αμαζονων" τους ριχνουν ολο το φταιξιμο και τις στολιζουν συχνοτατα με καυστικα σχολια - Θεια Δικη (?)
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Κατάλαβα τρυφερή μου   , απλά το χύσιμο δεν μου λέει απολύτως τίποτα , ιδίως όταν χρησιμοποιείται ως μέθοδος κατευνασμού ...
     
  5. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Θα συμφωνήσω με όλους τους παραπάνω (συγχρόνως, παρά τη μεταξύ τους διαφωνία!) και φυσικά με όλους αυτούς που θα γράψουν παρακάτω. Απ΄ότι θυμάμαι μου είχε συμβεί και στο νήμα "D/s με παντρεμένο".

    Αυτό μου συμβαίνει κι εδώ, επειδή υπάρχουν μιλιούνια διαφορετικοί λόγοι για τους οποίους παντρεύονται οι άνθρωποι και μιλιούνια διαφορετικοί λόγοι για τους οποίους χωρίζουν ή δεν χωρίζουν.

    Δεν μπορώ να φανταστώ κάποια "ομοιογένεια" για να βγούν συμπεράσματα. Αν κάποιος αρχίσει να με ρωτάει για το Μήτσο, το Γιάννη, τον Παύλο, τη Βίκυ, τη Λένα και άλλους που τους ξέρω καλά, ίσως να μπορώ να απαντήσω. Είτε στο γιατί χώρισαν, είτε στο γιατί δεν χωρίζουν. Αλλά ατομικό ψυχογράφημα, χωρίς "άτομο" δεν μπορώ να κάνω!

    Από την άλλη, δεν μπορώ να κάνω ούτε κοινωνικό ψυχογράφημα, γιατί μου φάνηκε και πολύ "κλειστό" το θέμα όπως το αντιμετωπίζετε όσοι απαντήσατε:

    "Αντρας, σε βανίλα γάμο, κυριαρχικός (πού το λέει αλήθεια αυτό το αρχικό ποστ; ) διατηρεί το γάμο του και κάνει εξωσυζυγικές BDSM σχέσεις."

    Αν είναι sub ο βανίλα παντρεμένος άντρας, αλλάζει; Αν δεν είναι παντρεμένος, αλλά συζεί; Αν ο παντρεμένος άντρας απλώς περιστασιακά πηγαίνει με τραβεστί - σε βανίλα ή BDSM επαφές, αλλά δεν έχει άλλες ομοφυλόφιλες σχέσεις; Αν ο άνδρας έχει μόνο μία, σοβαρή, ομοφυλόφιλη εξωσυζυγική σχέση BDSM;

    Για να μην πιάσω το θέμα γυναικεία μοιχεία, για την οποία (μοιχεία) έχω ξαναγράψει ότι είναι το άλλο μεγάλο μυστικό που μοιράζονται τα δύο φύλα, μετά τον αυνανισμό...

    Σαν να μου φαίνεται ότι το νήμα αυτό είναι ιδανικό για να γράψει ο καθένας τις προκαταλήψεις του για την απιστία.. Να κυνηγήσει τους δικούς του δαίμονες... "Bring your own demon" έπρεπε να λέγεται!

    Και να σκεφτείς, λέει, ότι είμαστε το πιο ανοιχτόμυαλο φόρουμ στην Ελλάδα σε σεξουαλικά θέματα και ανθρώπινες σχέσεις...

    Ομως, γλυκειά anasia{L-G}, αυτό ήταν το θέμα σου; Ο σε βανίλα γάμο άντρας που κάνει εξωσυζυγικό BDSM ή το πώς αντέχει κανείς μια "διπλή" ή και "πολλαπλή" ζωή;

    Γιατί, αν πρόκειται για το δεύτερο, ετούτη εδώ είναι μια πολύ σκληρή απάντηση:

    Σου δείχνει τη θολή γραμμή μεταξύ του real και του fake, όπως λέει και ο SadalMelik. Και αξίζει να συζητηθεί. Εδώ έχουμε την περίπτωση ενός καλού ανθρώπου που δεν μπορεί να επικοινωνήσει την επιθυμία του. Τί να κάνει; Να πάει να πεθάνει; Ή να θάψει την επιθυμία του;

    Μήπως να ζήσει στην εθελούσια αγαμία, ως ουτοπιστής 18χρονος μέχρι τα βαθιά γεράματα και να ξεψυχίσει ψελλίζοντας "Ολα ή τίποτα";

    Αργά ή γρήγορα, κάποια κρυφή στρατηγική επιβίωσης θα ακολουθήσει, κάποιο συμβιβασμό θα κάνει (ένθεν κακείθεν), για να μην του στρίψει... Ρίχτε του εσείς (οι άνω των 30) την πρώτη πέτρα, και ακολουθώ...

    Στο μεταξύ, ας εργαστούμε για έναν κόσμο που οι επιθυμίες και θα αρθρώνονται και θα επικοινωνούνται πιο εύκολα και θα γίνονται αποδεκτές.

    Τέλος, μην ξεχνάς ότι και η αφαίρεση της ικανότητας προσαρμογής στην πραγματικότητα, λοβοτομή χρειάζεται. Εστω και υπό μορφή νεύρωσης.

    Dream

    ΥΓ. zinnia, εξαίρετη η εικονογράφησή σου με το ψυγείο, έχω μόνο να αντιπαραθέσω το fridge googling, να γυρνάς δλδ. σπίτι και να χτυπάς στο google όλα τα (λιγοστά και ετερόκλητα) υλικά που έχει το ψυγείο σου μπας και βρεις καμμιά συνταγή μ΄αυτά! (ΒΗΜΑgazino 10/09/06)
     
  6. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    Αγαπημένε μου Dream ...


    λες ...

    '' Αντρας, σε βανίλα γάμο, κυριαρχικός
    (πού το λέει αλήθεια αυτό το αρχικό ποστ; ) ,
    διατηρεί το γάμο του και κάνει εξωσυζυγικές BDSM σχέσεις."
    Αν είναι sub ο βανίλα παντρεμένος άντρας, αλλάζει; Αν δεν είναι παντρεμένος, αλλά συζεί;
    Αν ο παντρεμένος άντρας απλώς περιστασιακά πηγαίνει με τραβεστί - σε βανίλα ή BDSM επαφές,
    αλλά δεν έχει άλλες ομοφυλόφιλες σχέσεις;
    Αν ο άνδρας έχει μόνο μία, σοβαρή, ομοφυλόφιλη εξωσυζυγική σχέση BDSM; ''


    Το θεμα αναφέρετε σε Κυρίαρχους αλλά και σε υποτακτικούς
    οι οποίοι είναι παντρεμένοι με γυναίκα βανίλα
    που έχει άγνοια για τις σεξουαλικές επιθυμίες –ανάγκες που συζύγου της ....

    ( το λέει εδώ , ...

    ‘’ Παντρεμένος άντρας ...ψάχνει ...

    ... ψάχνει ....

    Mistress Domme , slave , submissive , painslut ....! ‘’ ,
    και στην διευκρίνιση που εκανα στο #24 . )


    Όμως, γλυκιά anasia{L-G}, αυτό ήταν το θέμα σου;
    Ο σε βανίλα γάμο άντρας που κάνει εξωσυζυγικό BDSM
    ή το πώς αντέχει κανείς μια "διπλή" ή και "πολλαπλή" ζωή;


    Το θέμα μου είναι ακριβώς αυτό !
    Πως κάποιος είναι σε γάμο με μια βανίλα γυναίκα ,
    ενώ οι σεξουαλικές επιθυμίες του είναι διαφορετικές ,
    γιατί το κάνει και γιατί αφού το έχει τελικά επιλέξει συνειδητά ,
    μετά ψάχνει για να καλύψει την ανάγκη του ,
    που δεν μπορεί φυσικά να του καλύψει η γυναίκα του .

    Όχι για πολλαπλή -διπλή ζωή απλά ,
    αλλά συγκεκριμένα για bdsm ,
    μια και θεωρώ εγώ πως δεν είναι το ίδιο .

    Το θέμα μου δεν κρύβει τίποτα πίσω από αυτό που έγραψα ,
    μόνο αυτό .
    Αυτά που γράφεις εσύ , θα μπορούσαν να είναι ένα άλλο θέμα ,
    το οποίο δεν θα ήθελα να συζητηθεί εδώ.

     
     
  7. lara [E-p] wrote:
    "Για μένα το μόνο απαράδεκτο είναι το ψέμα, σε οποιαδήποτε μορφή και με οποιαδήποτε δικαιολογία.....
    Από κει και πέρα ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του όπως και για τις όποιες συνέπειες τους."

    Kαι θα συμφωνήσω με τα παραπάνω. Ως πότε νομίζουν κάποιοι/ες ότι μπορούν να κοροϊδεύουν άλλους (μιλάω ανεξαρτήτος στάτους, bdsm ή vanilla) χωρίς να τους πάρουν πρέφα. Θα γίνει μια, θα γίνει δυο στην τρίτη καίγεσαι (γιατί ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο) και ετοιμάσου να δεχτείς τις συνέπειες (και, πίστεψε με, δεν σε χάλασε καθόλου, μην παραπονεθείς μετά, γιατί όσοι κορόιδεψες, αν έχουν υγιές ένστικτο, θα σου πετάξουνε στο κεφάλι ότι βρούν εύκαιρο μπροστά τους... στην καλύτερη).
    Για μένα, η μόνη λύση είναι η ειλικρίνια... για οτιδήποτε ποθείς κάνε ξεκαθάρισμα (ίσως μερικές φορές είναι δύσκολο, αλλά τίποτα δεν κερδίζεται εύκολα).
     
  8. nastyhabits

    nastyhabits New Member

    αν μου επιτρέπετε την παρέμβαση δεν απάτησα ποτέ τη γυναίκα μου ούτε κι αυτή εμένα .Οταν συνέβει αυτό από τη μεριά της απλά όλα είχαν τελειώσει και μου ζήτησε διαζύγιο .Βασικά δεν είχα πρόβλημα με την απιστία τη θεωρώ ανθρώπινη αδυναμία παρότι δεν θεωρώ τον εαυτό μου μονογαμικό σε αντίθεση με τη πρώην γυναίκα μου .Οι σχέσεις μεταξύ ανθρώπων είναι πολύπλοκες δεν αντέχουν σε κανόνες ,καλό είναι να μη λέμε μεγάλα λόγια τα οποία είναι αμφίβολο αν μπορούμε να σεβαστούμε ακόμα κι εμείς οι ίδιοι
    Με τα λεγόμενά μου δε προσπαθώ να το παίξω ούτε δάσκαλος ούτε πολύπειρος απλά μετέφερα μιά πρωσοπική εμπειρία
     
  9. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Ναι καλή μου, εγώ το είδα - για τους άλλους λέω, που βρήκαν ευκαιρία να βγάλουν τα σώψυχά τους και να φλεϊμιάσουν στο νήμα σου....

    Δεν ξέρω την απάντηση. Υποψιάζομαι ότι θα είναι διαφορετική για τον καθένα.

    Εννοείς αναζήτηση για BDSM σχέση, έτσι; Γιατί αλλιώς, who gives a fuck for a "fuck":-? Δικαίωμα του καθενός (ελπίζω!) να ψάχνει ό,τι θέλει στον ελεύθερο χρόνο του, αρκεί να το δηλώνει... (σ.σ. μην αρχίσετε πάλι τα πριβέ ότι είμαι κυνικός, τα 'παμε αυτά: Είμαι!.)

    Ομως, λες ότι όσους ρώτησες, σου είπαν δικαιολογίες. Η επιλογή αυτής της λέξης και μόνο, δείχνει από μέρους σου ότι θεωρείς πως κάνουν κάτι "κακό", κάτι "λάθος", ένα "σφάλμα", ένα "άδικο" και δικαιολογούνται.

    (ή μήπως έτσι θεωρούσαν αυτοί; Αν ναι, και σου μυξοκλαίγονταν ότι δε μπορούν να πάρουν τις αποφάσεις τους, τότε μιλάμε για πιθανές κλινικές περιπτώσεις και ίσως χρειάζονται επαγγελματική βοήθεια...).

    Καταλαβαίνω ότι δεν είναι lifestylers και είναι πιο κοντά στο kinky practiotioners παρά στο BDSM.

    Καταλαβαίνω επίσης ότι, για πρακτικούς λόγους, ψιλο-αποκλείονται από το M/s, αλλά υπάρχει και ζωή μετά απ΄αυτό (ή έστω, πριν!). Δεν μπορούμε να απαιτούμε από όλους τους ανθρώπους να ζήσουν "τη ζωή τους στο μάξιμουμ"... Βαριά απαίτηση... Νεανική, γι αυτό και μπαίνει σλόγκαν σε διαφημίσεις 

    Μήπως η απορία σου έχει να κάνει με το πόσο βαθιά αντιλαμβάνεσαι εσύ το BDSM και πόσο εκείνοι;

    Dream

    ΥΓ. Ισως κάποιες σχέσεις μου, στο παρελθόν, με βανίλα παντρεμένες sub γυναίκες που δε χώριζαν, να μου θολώνουν την κρίση. Δεν έβλεπα τίποτα το μεμπτό στη στάση τους και αυτές δεν έδειχναν να τραβούν κανένα ζόρι, ανάμεσα στις δύο σχέσεις. Φαντάζομαι πολλοί και πολλές θα μου πουν "δεν είναι το ίδιο", και φαντάζομαι θα μου εξηγήσουν και το γιατί. (Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί η ερώτηση αφορά μόνο άντρες, και όχι γενικά άτομα που έχουν βανίλα σχέση και ψάχνουν δεύτερη, BDSM, σχέση...)
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    6 σελιδες τοπικ .... αναρωτιεμαι αν πιστευει πραγματικα καμια οτι εις τον αιωνα των αιωνων αμην θα του ειναι εσαϊ ποθητη ...... ειναι ποτε δυνατον ? .... helloooo ... wake up .... και για να μην το παω στα λαικα ασματα περι καναρας και κοροιδου .. σε οποια δεν αρεσει ας μην παντρευται ..... και αμα μπορει καλιστα να το κανει και αυτη ας το κανει .. μονο μην ζητησει ο εραστης να πληρωθει για τις υπηρεσειες του απο τον συζυγο ... αυτο μονο για δωρο στα γενεθλια .....
    Δεν θα το λεγανε συζυγικα καθηκοντα ......
    Και μην το ψαχνετε τι ειχε η αλλη ...... ειχε το "αλλη" και αυτο ειναι αρκετο .... δεν φταιτε εσεις ... αλλα το ... καναβουρι ... τεσπα ... απλα 6 σελιδες για αποδειξετε τι ? ... οτι υπαρχει κατι κακο ? .. ε οχι ... ετσι μας εφτιαξε ο Θεος .... αν δε σας αρεσει παψτε να πιστευτε σε Αυτον .... (......... ορε τι λεω παλι ? ... να γινω δικηγορος ...  )
     
  11. female

    female Contributor

    Ξέρετε πολλούς άντρες, γενικώς, που δεν ...δραστηριοποιούνται εκτός γάμου, ή εκτός της βασικής τους σχέσης;
    (Για τον γυναικείο πληθυσμό δεν νομίζω οτι αυτό ισχύει τόόόόσο απόλυτα, αλλά δεν έχω, ίσως και πολλά στοιχεία.)
    Πολλοί οι λόγοι...

    Είναι, απλώς, κρίμα όταν συχνά η ηλίθια κοινωνική ηθική μας σταματάει από το να πραγματώνουμε το πλήρες φάσμα των επιθυμιών μας στη βασική μας σχέση - σχέση γάμου, έτσι ώστε στο βασικό μέρος της ζωής μας παραμένουμε ελλιπείς και ανικανοποίητοι.​
     
  12. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    " Είναι, απλώς, κρίμα όταν συχνά η ηλίθια κοινωνική ηθική μας σταματάει από το να πραγματώνουμε το πλήρες φάσμα των επιθυμιών μας στη βασική μας σχέση - σχέση γάμου, έτσι ώστε στο βασικό μέρος της ζωής μας παραμένουμε ελλιπείς και ανικανοποίητοι. "


    .............. αγαπητη female .... ειχα ενθουσιαστει τοσο με το κειμενο σου που τα αποστηθισα και το ειπα αυτουσιο στην αραβωνιαστικια μου ....
    σημερα επιτελους εβγαλα τους γυψους και μπορω παλι να γραψω ....
    παρα το ιδιοφυες αρχικο υφος της σκεψης σου , δυστυχως απεδειχθει οτι απλα δεν εγινε αμμεσα αντιληπτη , η επιθυμητη κεντρικη ιδεα του συγραφεως ....
    στο αποκορυφωμα δε της οργης , συχνα ακουστηκε με μεγαλη συχνοτητα επαναληψης το "παραμένουμε ελλιπείς και ανικανοποίητοι" ..... τελικα επικρατησε ηρεμια οτα σε μια δευτερη σκεψη αποφαση να οικιοποιηθει την συγκεκριμενη εμπρηστικη φραση .... σκεφτηκε μαλιστα να την φορα σε κονκορδα καθε πρωι που θα φευγει για την εργασια της ....
    Υπο το πρισμα αυτης της τροπης , νομιζω οτι θα διαφωνισω με την αποψη σου και θα την χαρακτηρισω ως διασπαστικη ..... παρακαλω πολυ να δημοσιευσεις μια νεα βελτιωμενη προταση που θα μπορω να της εξαγγειλω χωρις η εκατωροθεν τηρηση της να ειναι επιβλαβης για τα δικα μου συμφεροντα ...
    Ευχαριστω ...