Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παρακαλώντας...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος gaby, στις 22 Σεπτεμβρίου 2005.

  1. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Και εμένα το ίδιο  

    Και αφού επέστρεψα στο νήμα αυτό
    Είναι τόσο προσωπικό θέμα του καθένα πώς εκφράζει στον πιο σημαντικό άνθρωπο που υπάρχει στη ζωή του την επιθυμία που έχει αναγνωρίσει ότι δεν είναι στο χέρι του, που δεν αξιολογώ τι μπορεί να δείχνει σε ένα τρίτο πρόσωπο και τι μπορεί να σημαίνει αυτό.

    Αυτό που γνωρίζω είναι ότι σε μια περίπτωση, αν είχα σπάσει το πρωτόκολλο για να εκλιπαρήσω και να ικετεύσω θα είχα αυτό που ήθελα αλλά δεν εκλιπάρησα και δεν ικέτευσα, επειδή, κατά βάθος, δεν το ήθελα τόσο πολύ. Και δεν το ήθελα τόσο πολύ επειδή δεν ήταν πολύ σαφές μέσα μου, αν το είχα τι θα το έκανα, επειδή δεν αγαπούσα τόσο πολύ.

    Σε μια άλλη περίπτωση, είχα εκλιπαρήσει και είχα ικετεύσει εντός πρωτοκόλλου, για κάτι συγκεκριμένο, αλλά δεν μου έγινε, για να στρώσω χαρακτήρα σκλάβας, η σχέση ναυάγησε και πολύ καλά έκανε.

    Πλέον, έχω εκπαιδευτεί για το πώς θα εκφράζω την επιθυμία μου, σε ποιες περιπτώσεις θα παρακαλώ και με ποιον τρόπο. Δεν θα το άλλαζα με τίποτα αυτό το σημείο ισορροπίας, επειδή νιώθω πως οτιδήποτε και αν θέλω εγώ φέρνει πολύ μικρότερη ικανοποίηση από τις επιλογές του Αφέντη.

    Κλείνοντας, εύχομαι σε όλους να είναι ευτυχισμένο και δυνατό το 2023!
     
  2. entelweis

    entelweis Regular Member

    Για μένα το να παρακαλέσω για κάτι δείχνει στην ουσία ότι αποδέχομαι τον άλλον σαν Κύριο μου, σαν Αυτόν στου οποίου τη θέληση υποτάσσομαι. Αν και το στοιχείο του να παρακαλάω είναι κάτι εντελώς αντίθετο με το χαρακτήρα μου, καθώς το θεωρώ εν μέρει κατά κάποιο τρόπο ταπεινωτικό, όταν ο άνθρωπος που έχω δίπλα μου καταφέρει να μου το βγάλει αυτό είναι κάτι που όχι απλά με φτιάχνει πολύ αλλά και κάτι που μου δείχνει ότι πλέον σιγά σιγά έχω αρχίσει να υποτάσσομαι στη θέληση Του.
     
  3. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Όταν είσαι σκλάβος ,παρακαλάς και ικετεύεις,είναι μέρος αυτού που είσαι.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Με εμπεδωμένο το ότι οι σαδιστές είναι πιο εφευρετικοί και από Αμερικάνους δικαστές.
     
  5. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    2005
    και 2023
    Εκτός από τον χρόνο Arioch, πόσο σε βοήθησε να καταλάβεις το γεγονός ότι έχεις σκύλο; Αν σε βοήθησε  
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Θα έλεγα ότι είναι λεπτές οι γραμμές μεταξύ ικεσίας, ναζιού και χειριστικότητας.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όχι, σκύλο είχα και στα 32, για την ακρίβεια στα 50 μου χρόνια ελάχιστα ήταν τα χρονικά διαστήματα στα οποία δεν είχα ένα ή περισσότερα σκυλιά.

    Οι γάτες πάλι είναι νέα μόδα, τα τέσσερα γατάκια που βρήκα παρατημένα στην οικοδομή είναι οι πρώτες γάτες που έχω.

    Σήμερα βρέθηκα με δύο σκαρφαλωμένα στον ώμο μου να κάνουν τους παπαγάλους, ένα στη βουδιαστική κοιλιά μου να κοιμάται του καλού καιρού και το άλλο να κόβει βόλτες πάνω στο γραφείο πατώντας ό,τι κουμπί υπήρχε στο πληκτρολόγιο. Καλά πήγε αυτό.
     
  8. ΜουσΑ

    ΜουσΑ Regular Member

    Τι χαρά!!!  
     
  9. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Αν δεν το βουλώσει μετά την απάντηση τότε δε μιλάμε πλέον για ικεσία αλλά για χειριστικό πρηξαρχιδισμό πεντάχρονου
     
  10. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Ναζιού; Πως το εννοείς το ναζιού; Υπάρχει λόγος που το διαχωρίζεις από τη χειριστικότητα;
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Τα ναζάκια είναι ευθεία, η χειριστικότητα πλάγια.
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Εντάξει σε αγαπώ