Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παροχή υπηρεσιών Vol 1: Πότε;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 20 Μαρτίου 2009.

?

Από πότε είναι σε θέση ο σκλάβος να παρέχει υπηρεσίες;

  1. 1. Ο σκλάβος δεν είναι σε θέση να προσφέρει καμία υπηρεσία αν δεν έχει λάβει σχετική εκπαίδευση.

    26,9%
  2. 2. Ο σκλάβος πρέπει να παίρνει μόνο κάποιες κατευθυντήριες από τον αφέντη του.

    11,5%
  3. 3. Ο σκλάβος ξεκινά ως αυτοδίδακτος και στην πορεία ο αφέντης του κάνει τις όποιες διορθώσεις.

    30,8%
  4. 4. Ένας συνειδητοποιημένος σκλάβος δεν χρειάζεται οδηγίες, λειτουργεί εξ ενστίκτου.

    23,1%
  5. 5. Δεν γνωρίζω / Δεν απαντώ / Δεν με καλύπτει κάποια επιλογή.

    7,7%
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Από πότε είναι σε θέση ο σκλάβος να παρέχει υπηρεσίες;
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Παροχή υπηρεσιών Vol 1: Πότε;

    Νομίζω πως θα έπρεπε να διευκρινίσεις ως προς τις υπηρεσίες.Πχ υπηρεσία είναι και η καθαριότητα του σπιτιού..Πάντως,ιτ ντηπέντς το σκλάβο.Οι πιο γνήσιοι μπορούν να παρέχουν από την πρώτη κιόλας συνεύρεση αρκεί να εμπιστευτούνε σχετικά τον Κυριαρχικό..
    Για τις σκλάβες δε γνωρίζω..
     
  3. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Παροχή υπηρεσιών Vol 1: Πότε;

    Αφήνεται στην εκτίμηση του αναγνώστη η φύση των υπηρεσιών. Θα προτιμούσα δηλαδή να μου απαντήσετε πότε είναι σε θέση κάποιος να προσφέρει υπηρεσίες, όποιες υπηρεσίες και αν έχετε κατά νου.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Παροχή υπηρεσιών Vol 1: Πότε;

    Οπότε απάντησα ήδη..  

    Προσωπικά.Με υποτακτικούς που έχω γνωρίσει και έχω βρεθεί,από την πρώτη φορά κιόλας κάνουμε αρκετές δραστηριότητες.Θα μπορούσα να εξηγήσω το γιατί αρκεί να ερωτηθώ.Δε θέλω να περιαυτολογήσω,εκτός άμα κριθεί πως οι εμπειρίες μου δεν αποκλίνουν του νήματος..
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Παροχή υπηρεσιών Vol 1: Πότε;


    Θα ήθελες να καταχωρήσεις την ψήφο σου εδώ, αλλά να απαντήσεις στο παρακάτω νήμα, όπου έχω επιχειρήσει να αναπτύξω περισσότερο δομημένα το συγκεκριμένο θέμα;

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t15457/
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Παροχή υπηρεσιών Vol 1: Πότε;

    Βεβαίως. Επέλεξα την 4η επιλογή αλλά με κάποιες προσθήκες.

    Ένας συνειδητοποιημένος σκλάβος δεν χρειάζεται οδηγίες, λειτουργεί εξ ενστίκτου.
    ..αλλά με διορθώσεις ή με συγκεκριμένες κατευθυντήριες από τον Κυρίαρχο του..
     
  7. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Θα συμφωνήσω again με τον Inco, αλλά θα ψηφίσω το 2
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Παροχή υπηρεσιών Vol 1: Πότε;

    Ακόμα horny είσαι εσύ;



     
     
  9. skia

    skia Contributor

    είμαι μεταξύ της δεύτερης επιλογής και της τέταρτης. ένας σκλάβος παίρνει οδηγίες από τον Αφέντη του, αλλά από κάποιο σημείο και μετά, μετά την απαραίτητη εκπαίδευση,λογικά δεν ξέρει τι πρέπει να κάνει?
     
  10. Jomaru

    Jomaru Guest

    εκτιμω την πρωτη επιλογη ως απαντηση .. ο σκλαβος θα πρεπει να εκπαιδευθει ωστε να εκτελει συμφωνα με τις οδηγιες του Ανωτερου του.
     
  11. vautrin

    vautrin Contributor

    Ψήφισα ΤΟ 1. Μια λογική σειρά θα ήταν η εξής: Εκπαίδευση – Πρακτική Εξάσκηση – Διόρθωση, μέσω τιμωριών ή υποδείξεων. Νομίζω πως ακόμα κι ο πιο έμπειρος υποτακτικός χρειάζεται μιας μορφής επανεκπαίδευση για τον απλούστατο λόγο πως κάθε αφέντης έχει διαφορετικές ανάγκες, απαιτήσεις, προτιμήσεις.
     
  12. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    είναι απαραίτητη η χημεία μεταξύ Κ και υ οπότε δεν μπορεί πιστεύω με το καλημέρα ο/η υ να κατανοέί τα θέλω του/της Κ.
    οπότε ξεκινάει με ένστικτο και ό,τι ήδη γνωρίζει και στην πορεία διορθώνει τον ο/η Κ ανάλογα με τις δικες Του/Της προτιμήσεις και θέλω.
    γι αυτό ψήφισα το 3 αν και θα ήταν καλό να ήταν μαζί με το 4 μία επιλογή ή έστω υπό μορφή 3α) και 3β)