Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παροχή υπηρεσιών Vol 4: Γιατί;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 20 Μαρτίου 2009.

?

Γιατί είναι σημαντικές οι υπηρεσίες του σκλάβου για τον Μ;

  1. 1. Δεν είναι σημαντικές.

    3,7%
  2. 2. Έχουν συμβολική αξία.

    11,1%
  3. 3. Έχουν πρακτική αξία.

    7,4%
  4. 4. Έχουν συμβολική και πρακτική αξία.

    66,7%
  5. 5. Δεν γνωρίζω / Δεν απαντώ / Δεν με καλύπτει κάποια επιλογή.

    11,1%
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Γιατί είναι σημαντικές οι υπηρεσίες του σκλάβου για τον Μ;
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Παροχή υπηρεσιών Vol 4: Γιατί;

    Επιλογή 4.
    Συμβολική ως προς τα ένστικτα του Κυρίαρχου,πρακτική ως προς τα θέλω Του.Εξάλλου δεν είναι τυχαίοι οι όροι pet,toy,boy κτλ  
     
  3. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    Γιατι αγαπα ----LOVE-----LIEBE----AMORE-----Aλαζονικα πλασματακια ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Παροχή υπηρεσιών Vol 4: Γιατί;

    Μήπως όμως αγαπά πιο πολύ το ιδιαίτερο εγώ του και όχι τόσο Αυτόν που το ικανοποιεί;

    Υπόψιν.Μπορεί να μη συμφωνώ απαραίτητα σε αυτό που γράφω.Δεν έχει σημασία .Αλλά σαν ερώτημα κάλλιστα στέκει..  
     
  5. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Παροχή υπηρεσιών Vol 4: Γιατί;

    Αν αγαπουσα τον εαυτο μου θα ημουν DOM GOD.
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Παροχή υπηρεσιών Vol 4: Γιατί;

    Μου θυμίζεις τα πρώτα "βήματα" μου στο φόρουμ,όπου η "αυτοεκτίμηση" έδινε και έπαιρνε στα νήματα..  
     
  7. skia

    skia Contributor

    έχουν τόσο συμβολική όσο και πρακτική σημασία. δείχνουν την υποταγή του σκλάβου.
     
  8. Avel

    Avel Regular Member

    Απάντηση: Παροχή υπηρεσιών Vol 4: Γιατί;

    Συμβολική και πρακτική αξία. Τον Κυρίαρχο κάποιος υποτακτικός Τον τοποθετεί πολύ ψηλά! Γίνεται οδηγός του, Αφεντικό του, Εξουσιαστής του. Η πρακτική αξία είναι απλή. Ο υποτακτικός γεμίζει με το να υπηρετεί, ο Κυρίαρχος να υπηρετείτε. Απλό δεν είναι??? Όλες οι σχέσεις είναι δούνε και λαβήν. Το τί δίνεις και τί παίρνεις είναι ανάλογο με το τί σε γεμίζει. Ακούγεται ίσως παράλογο αλλά όταν ο Κυρίαρχος με χρησιμοποιεί για να Του καθαρίζω το σπίτι ενώ Εκείνος πίνει το ποτό Του εγώ παίρνω πολύ περισσότερα από ότι Εκείνος...
     
  9. γε.....ΟΡΓΙΟΣ

    γε.....ΟΡΓΙΟΣ Regular Member

    αν μιλάμε για ένα session και μόνο είναι καθαρά πρακτικές. να γεμίσει η ψυχή μας ηδονή ικανοποίηση και ο,τι άλλο αλλά μεχρι εκεί και για τόσο μόνο.
    οι συμβολικές (που πάντα εμπεριέχουν και τις πρακτικές) έρχονται σε μακρόχρονες σχέσεις. Εκεί που κάθε τι σχεδόν έχει τη σημασία του. κάθε κίνηση λέξη whatever.
     
  10. Jomaru

    Jomaru Guest

    και τα δυο..
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    επειδή εμένα με τον όρο πρακτικότητα πάει αλλού το μυαλό μου(το ταυτίζω με το βόλεμα) ,αποφεύγω να το εντάσω στα ερωτικά μου γούστα ...
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Γιατί α) καυλώνει, β) στηρίζει την εικόνα του για τον εαυτό του, γ) στηρίζει την εικόνα του για τους άλλους, δ)εξυπηρετεί κάποιο συγκεκριμένο σκοπό για την εξέλιξη του Υ ή της σχέσης, ε) έχει ζοχάδες.