Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πειθαρχία vs Ικανότητα Διαχείρισης Κρίσης & Πειθαρχία vs Υπακοή

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 9 Ιουλίου 2007.

  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Βρε Σίραχ πως πρέπει να το πούμε για να το καταλάβεις ματάκια μου;
    Το λέμε με χιούμορ το λέμε με σαρκασμό, με παρομοιώσεις αλλά φευ.
    Ας το πούμε και ντιρέκτ.
    Η πειθαρχία είναι ένα πρόσχημα , που λειτουργεί στα πλαίσια του bdsm για να έχουν οι άνθρωποι που μετέχουν σε αυτό την απόσταση ασφαλείας από το σώμα αλλά κυρίως από τις ψυχές.

    Αυτοί που ανακάλυψαν τα βαθιά πιάτα έβαλαν την πειθαρχία σαν δικλίδα ασφαλείας για να μην έχουμε δράματα. Που έχουμε εδώ που τα λέμε.

    Το ίδιο γίνεται και στον στρατό, το ίδιο και στην μασονία, τη χρυσοπηγή κλπ.
     
  2. Astarty

    Astarty Contributor

    Το καλύτερο σου αγάπη μου. Το κατακλείδι. Το ρεζουμέ. Το απόφθεγμα.
    Υπέροχο!
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Μου φαίνεται ή μήπως κάνω λάθος Όμορφε ότι αποφεύγεις να δεις και τις περιπτώσεις που κάποιος καυλώνει με την πειθαρχία του άλλου; Το γιατί δεν με ενδιαφέρει προς το παρόν, αλλά όλοι έχουν δικαίωμα στην καύλα, δε νομίζεις;  
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Ο τελευταίος που θα πει πως δεν υπάρχει τέτοιο δικαίωμα είμαι εγώ.
    Το καλό είναι βέβαια να μην καβλώνει μόνο ο κάποιος αλλά κι ο άλλος.
    Και βέβαια δεν το αποφεύγω, μάλιστα πολλές φορές έχει συμβεί και στην δική μου ερωτική ζωή, μα αυτή η μηχανιστική πρακτική της κάβλας δια μέσου της πειθαρχίας στερεί κατά την άποψη μου την ανάγκη που πρέπει να έχει το bdsm. Την εξέλιξη.

    Αναρωτιέμαι πως είναι να γαμείς ένα πειθαρχημένο άνθρωπο. Θα μου πεις γούστα είναι αυτά.

    Ζητώ συγνώμη μα εξακολουθώ να βλέπω την πειθαρχία σαν πρόσχημα. Εκτός και κάποιος με πειθαρχήσει να μην την βλέπω.
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δε χρειάζεται να σε πειθαρχήσει για να μην το βλέπεις. Απλά να απειθαρχήσεις στις δικές αρχές έστω και για λίγο  
     
  6. Astarty

    Astarty Contributor

    Θα σε πειθαρχήσω εγώ λατρεία μου;-)
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Μπορώ να παρακολουθώ ;  
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    Μόνο αν δεχθείς να πειθαρχήσεις και συ σε μένα και τις ορέξεις μου;-)
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Σου υπόσχομαι ότι δε θα κρατήσω άμυνες, όχι όμως ότι θα παραμείνω φρόνιμος  
     
  10. Astarty

    Astarty Contributor

    Μα δεν μας αρέσουν οι φρόνιμοι...
    Τσαγανό να υπάρχει;-)
     
  11. Syrah

    Syrah Contributor

    Έχω κατανοήσει ήδη το πώς αντιλαμβάνεσαι την έννοια της πειθαρχίας και σε ευχαριστώ για την τοποθέτησή σου στο θέμα.
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Και γιατί δεν το μοιράζεσαι μαζί μας; Θα ήταν μεγάλη μας τιμή αν το έκανες.