Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περί κρεβατιών...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ωκεανός, στις 4 Αυγούστου 2010.

  1. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Λέγεται ότι ένα από τα πιο σημαντικά σύνεργα του BDSM είναι το κρεβάτι. Όχι επειδή είναι απαραίτητο, αλλά επειδή πολλές από τις πρακτικές του BDSM είναι αδύνατον να εφαρμοστούν χωρίς το κατάλληλο κρεβάτι. Κατά συνέπεια, στις κρεβατοκάμαρες πολλών διεστραμμένων ατόμων βρίσκει κανείς περίεργα, πρωτότυπα, εντυπωσιακά, και ασυνήθιστα κρεβάτια. Ξεκινάω λοιπόν αυτό το νήμα για να γίνει συζήτηση περί κρεβατιών.

    Στο ποσοστό που αυτό δεν αντίκειται στον κανονισμό του forum, μπορούμε να συζητήσουμε και για την αγορά του κατάλληλου-για-BDSM κρεβατιού: κατασκευαστές, ποιότητα, τιμές, κλπ.

    Όποιος θέλει ας αναρτήσει φωτογραφίες του κρεβατιού του. Εγώ κάνω την αρχή αναρτώντας φωτογραφίες του δικού μου, το οποίο δεν είναι αγορασμένο από πουθενά, το έχω φτιάξει μόνος μου.

     

     
     
  2. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

      Ρε παιδιά, το έχουν διαβάσει μέχρι στιγμής 70 άτομα το άρθρο, και ούτε μια απάντηση; Τι συμβαίνει; Μήπως με σνομπάρετε επειδή είμαι καινούργιος; Μήπως είπα κάτι που δεν ήταν «κόσερ»;

    Δεν βρίσκεται ούτε ένας που να έχει κάτι ενδιαφέρον να πει για το θέμα «κρεβάτι»; Έστω κάποιος να γκρινιάξει για τις εξωφρενικές τιμές και για την ακαταλληλότητα των κρεβατιών της αγοράς για τις χρήσεις που τους κάνουμε; Ούτε ένας που να έχει έστω μια αστεία ιστορία να μας πει για το πως έσπασε κάποτε ένα κρεβάτι;

    Δεν βρίσκεται ούτε ένας που να έχει ένα κρεβάτι για το οποίο να είναι περήφανος, ή έστω ένα κρεβάτι άξιο λόγου, ώστε να δημοσιεύσει μια φωτογραφία; Δεν μπορώ να το πιστέψω! Εδώ, υπάρχουν βανίλια άτομα που έχουν κρεβάτια ασυνήθιστα και άξια φωτογράφισης!
     
  3. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Περί κρεβατιών...

    Να σου κανω σεφτε στο νημα. 
    Ωραιο κρεβατι, και μπραβο αφου το εφτιαξες εσυ. Το ξυλινο πατωμα ομως τελειο...Κατι παθαινω με τα ξυλινα πατωματα. Εντυπωση επισης μου κανει και το πως εχεις τακτοποιησει τα πραγματα σου κατω απο το κρεβατι. Ξανα ματαμπραβο.
    Προτιμω τα μεταλλικα κρεβατια, αλλα μιας και δεν εχω, δεν αναρτω φωτογραφια.
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Να κανω μια ερωτηση μολονοτι το κρεββατι "να σε δεσω να σε κανω ζεβρέ απο το ξυλο" μου αρεσει αφανταστα.
    Τα ξυλινα ποδια του κρεβατιου δεν γλυστρουν πανω στο καλογυαλισμενο παρκε λογω της αχαλινωτης συνεδριας απο πανω?????
    Σαν κατασκευη παντως ειναι υπεροχο
    Ειλικρινα ευγε σου!!!
     
  5. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Περί κρεβατιών...

    Ζηλεύω τον καθρέφτη σου αφάνταστα  
     
  6. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Σε ευχαριστώ για τον σεφτέ, ελπίζω το 'Ν' να το πληκτρολόγησες με δάχτυλο του δεξιού χεριού!

    Το ξύλινο πάτωμα θα ήταν πολύ ωραίο αν δεν έτριζε.

    Το κρεβάτι φτιάχτηκε με πρόβλεψη για τα 8 αποθηκευτικά κουτιά που ολισθαίνουν από κάτω. Δύο από αυτά περιέχουν τα «σύνεργα», βέβαια, και έχουν το πλεονέκτημα ότι είναι πολύ εύκολα προσβάσιμα από το κρεβάτι, δεν χρειάζεται καν να σηκωθείς, απλώνεις το χέρι και βγάζεις ό,τι πιάσεις.

    Το μέταλλο είναι βέβαια πολύ ωραίο, αλλά πολύ πιο δύσκολο από το ξύλο για κατασκευές.

    Όσα μεταλλικά κρεβάτια έχω δει με έχουν απογοητεύσει οικτρά από δομικής απόψεως. Έχει ένα το IKEA, πάμφθηνο, αλλά και πάρα πολύ ευτελές. Αν το φυσήξεις τρέμει, ενώ το μόνο που μπορείς να κρεμάσεις από την υπερκατασκευή του είναι μια κουνουπιέρα: με ο,τιδήποτε πιο βαρύ, θα σπάσει.

    Υπάρχουν κάποια πανάκριβα μεταλλικά κρεβάτια που θα μπορούσε κανείς να χαρακτηρίσει όμορφα, με τιμές όπως €4650, (νομίζω πως ο κανονισμός λειτουργίας του forum δεν θα μου επέτρεπε να δημοσιεύσω link,) αλλά ούτε κι αυτά μου εμπνέουν εμπιστοσύνη γιατί ενώ μεν ο σωλήνας από τον οποίο είναι φτιαγμένα φαίνεται να είναι αρκετά ισχυρός για να σηκώσει βάρη, δεν φαίνεται να είναι αρκετά χοντρός ώστε το κρεβάτι να είναι επαρκώς σταθερό.

    Για να είναι χρήσιμο για εμάς τους διεστραμένους, το κρεβάτι πρέπει να έχει μια υπερκατασκευή («ουρανό» που λένε) που να μπορεί άνετα όχι μόνο να σηκώσει το βάρος ενός αναρτημένου ανθρώπου, (έστω μιας αναρτημένης μικρής δεσποινίδας,) αλλά συγχρόνως να είναι και σταθερό σαν βράχος. Νομίζω ότι κανένας κατασκευαστής κρεβατιών δεν μπαίνει στον κόπο να φτιάξει κρεβάτι τέτοιων προδιαγραφών, εκτός ίσως από κανα-δυο εξειδικευμένους εις τας Αμερικάς, των οποίων οι τιμές ξεκινάνε από $3000, και βέβαια πρέπει να υπολογίζεις σχεδόν άλλα τόσα για τη μεταφορά και τον εκτελωνισμό.

    Ελπίζω να ακούσουμε κι άλλες γνώμες πάνω σε αυτό.

    ---------- Post added at 17:41 ---------- Previous post was at 17:30 ----------

    Γουάου, πλάκωσαν απαντήσεις!

    Mirella_trans_Domme, ευχαριστώ. Δεν έχω παρατηρήσει ποτέ γλίστρημα των ποδιών του κρεβατιού πάνω στο παρκέ, ακόμα και κατά τη διάρκεια χρήσης του κρεβατιού ενώ αυτό δεν ήταν βιδωμένο στον τοίχο. (Το κρεβάτι αυτό είναι φτιαγμένο για να βιδώνεται στον τοίχο με βίδες και ούπα, πράγμα που καθιστά εντελώς αδύνατο να συμβεί το οποιοδήποτε γλίστρημα, ακόμα κι άλογα να συνεδριάσουν πάνω του.)
     
  7. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Περί κρεβατιών...

    Η κανουμε σεφτε η γαργαλιομαστε...
     
  8. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Ninevi, είναι μια ντουλάπα απο το ΙΚΕΑ που σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις με τι θα είναι επενδεδυμένα τα φύλλα, και μια από τις επιλογές είναι καθρέφτης. Φυσικά δεν θα την αγόραζα αν δεν υπήρχε αυτή η επιλογή.

    Πάντως, πριν από μια πενταετία περίπου είχα πληρώσει να μου επενδύσουν την κάτω σειρά των φύλλων μιας κοινής εντοιχισμένης ντουλάπας με καθρέφτη, (3 φύλλα,) και αν θυμάμαι καλά δεν μου είχε κοστίσει παραπάνω από €160. Αλλά και να μην θυμάμαι καλά, αυτό που θυμάμαι στα σίγουρα είναι ότι δεν ήταν κάτι το εξωφρενικό, αντιθέτως ήταν πολύ λιγότερα απ' όσα φοβόμουν.

    ---------- Post added at 17:50 ---------- Previous post was at 17:46 ----------

    Όμως, ειλικρινά, ήλπιζα ότι αυτό το νήμα θα ήταν κάτι παραπάνω από «θαυμάστε το κρεβάτι μου / τη ντουλάπα μου / το πάτωμά μου / τα αποθηκευτικά μου δοχεία κλπ». Δεν μπορεί να είμαι ο μόνος εδώ μέσα με άξιο λόγου κρεβάτι βρε παιδιά! Εμπρός! Τραβήξτε μια φωτογραφία του κρεβατιού σας και δημοσιεύστε την! Δημοσιεύστε έστω την φωτογραφία ενός κρεβατιού που σας αρέσει! (Αλλά μην πάτε να το πλασάρετε για δικό σας!)
     
  9. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Περί κρεβατιών...

    Εμ γυναίκες σπεύσαμε να απαντήσουμε, για τα αισθητικά θα μιλάγαμε ως επί το πλείστον τι περιμένεις. :-Ρ
    Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία με τους καθρέφτες πάντως. Η κρεβατοκάμαρά μου δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο για να βάλω φωτογραφία, εκτός από το γεγονός ότι δεσπόζει το βυσσινί και είναι τακτοποιημένη προσφάτως :-Ρ
     
  10. Amanteus

    Amanteus Regular Member

    Απάντηση: Περί κρεβατιών...

    Δεν θα διαφωνήσω με τα γραφόμενα μέχρι στιγμής.

    Αλλά πολλοί λένε ότι ο καβγάς γίνεται για το πάπλωμα.

    Εσείς τι λέτε?  
     
  11. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Περί κρεβατιών...

    Χαχαχα

    ....μπορει να αποτελει ενα ξεκινημα μιας ΒΔΣΜικης "βραδιας"! ( ο καυγας για το παπλωμα...)


    Γι ργος

    ΥΓ1. σ' ευχαριστω για το επιπλεον λινκ !!! αλλα σερφαροντας ειχα τριγυρισει ειδη και σ' αυτο απο την πρωτη φορα!
    ...να 'σαι καλα ! σε ευχαριστω και παλι!


    2. Θα επανελθω αργοτερα για το πολυ ενδιαφερον σου νημα Mr_XP!
    Δεν το εχω κανει ηδη, λογω ελειψης χρονου!  
     
  12. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Περί κρεβατιών...

    Είσαι, πάντως, χρυσοχέρης! Εγώ ούτε να το φανταστώ δε θα μπορούσα τέτοιο κρεβάτι, όχι να το φτιάξω!!