Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περί παρενοχλησης.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 20 Ιανουαρίου 2017.

  1. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Πρόσφατα βρέθηκα σε ένα gay "bdsm" bar. Μετά από κάποια ώρα με πλησίασε ένας νεαρός (γτ τώρα που 30ρισα τους λέω νεαρούς και τους δίνω και την ευχή μου) ο οποίος με ρώτησε αν είμαι στρειτ. Εξήγησα ότι όχι, δεν είμαι ακριβώς στρειτ και μου είπε ότι εκείνος ήταν στρειτ αλλά ήταν εκεί για τον γκει άντρα φίλο του ο οποίος ήθελε να γνωρίσει άλλους άντρες. Οκ.

    Με τα πολλά και ενώ είχαμε πιάσει συζήτηση με το γκει παλικάρι και αφού είχαν μεσολαβησει πολλές μπύρες ξεκινήσαμε να χορευουμε. Προς μεγάλη μου έκπληξη το κατά τα λεγόμενα του γκει παλικάρι άρχισε να μου πιάνει το κωλο. Συνέχεια. Και να μου τριβεται. Ξεπερνώντας τη φάση έλα χριστε και μπουκωνε σχετικά γρήγορα και κοιτώντας τον Κυριο με μια σχετική απορία, τον ρώτησα τι φάση με το κωλο μου αφού είναι γκει.

    Μου είπε λοιπόν μέσα στη σουρα του ότι ουδέποτε υπήρξε γκει και άρχισε να γελάει.

    Γενικά δεν είμαι βιαιος άνθρωπος. Ειδικά όμως εκείνη τη στιγμή ένιωσα την απέραντη ανάγκη να του δώσω να φάει το χέρι του. Δεν το έκανα για διάφορους λόγους. Ένας εκ των οποίων ήταν προφανώς ότι ο Κύριος μου έκανε νόημα ότι θα το χειριστεί εκείνος, όπως και έκανε.

    Στα δικά μας: έχετε έρθει αντιμέτωποι με κάποια μορφή παρενοχλησης εντός και εκτός bdsm ;
    Τι συναισθήματα σας δημιουργεί και πως το αντιμετωπισατε είτε ως γυναίκες είτε ως άντρες αλλά κυρίως σαν Α, Κ / σ,υ.

    Ευχαριστώ.
     
    Last edited: 20 Ιανουαρίου 2017
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Με βάση τον πρόλογό σου με την εξιστόρηση της ιστορίας σου, θες να το εξειδικεύσης στην παρενόχληση από του πουθενά έχοντας λάβει παραπλανητικές πληροφορίες για τον σεξουαλικό προσανατολισμό ή και το status του ατόμου που παρενόχλησε;
     
  3. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Οχι όχι.

    Η ιστορία ήταν εκεί για να δείξω ότι σε ένα μέρος που ένιωθα σχετικά ασφαλής συνέβη κάτι που δεν περίμενα.

    Μου έχει ξανά συμβεί σε υπερβολικά πιο βαριά εκδοχή που δεν θα ήθελα να περιγράψω σε ένα άλλο εντελώς κουλό πλαίσιο από άνθρωπο που εμπιστευομουν πολύ και σε πιο λαιτ εκδοχές. Απλά αυτή η ιστορία του εισαγωγικού ποστ με έκανε να το γράψω εδώ.

    Από εκεί και πέρα η ερώτηση είναι εντελώς ανοιχτή για οποιαδήποτε περιστατικά. Κυρίως με ενδιαφέρουν οι αντιδράσεις των ατόμων που έζησαν κατι τέτοιο.

    ΥΓ- άλλαξα το εντός bdsm σε εντός και εκτός.
     
  4. gazza

    gazza Regular Member

    εκτος bdsm αναριθμητες οι φορες που δεχθηκα παρενοχληση απο gay ατομα και μαλιστα με αρκετη δοση χυδαιοτητας απο λιγους ευτυχως.....
     
  5. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Επί προσωπικού: εκτός Bdsm σε ένα μαγαζί κάποιος άπλωσε το χεράκι του προς τον πισινό μου .. Όταν γύρισα να δω ποιος ήταν, είδα κάποιον να χαμογελάει, αλλά όταν με είδε ότι δεν χαμογελούσα καθόλου ... απλά πήγε γρήγορα στην αντίθετη από μένα μεριά.

    Εντός Bdsm δεν έχω κανένα γεγονός, πλην ότι έχω παρατηρήσει κάποιους που σε κάποια events - συναντήσεις σε μπαράκια κλπ έχουν ῾῾μακριά῾῾ χέρια, ειδικά προς τα υ άτομα ..
    Σε τέτοιες περιπτώσεις, όποιος/α βρεθεί σε κάτι τέτοιο, καλό είναι να απευθύνεται αρχικά σε άλλα άτομα (ακόμα κι αν δεν γνωρίζονται καθόλου) και φυσικά στους διοργανωτές ..
     
  6. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Είδαν τα posts σου και φτιάχτηκαν τα καψερά, Πανουργιά!
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εντάξει.
    Γενικά παρενόχληση σεξουαλικού επιπέδου δεν έχω δεχτεί. Ίσως μερικές εμμονικές συμπεριφορές από άνδρες υ και μία φορά με μία κοπελιά που ενώ δήλωνε ετεροσεξουαλική, τα κοπάνησε και μου την έπεσε αλλά ψιλοατσούμπαλα και χαμογέλασα, δεν ενοχλήθηκα.
    Σε θηλυκού γένους υ μου, την έχουν προσεγγίσει άγαρμπα αλλά ποτέ μπροστά μου. Γενικά, ήξερε και είχε την μαγκιά να διαχειρίζεται τέτοιες καταστάσεις. Μία φορά που ένας καυλαντισμένος ξεπέρασε το όριο και υποτίθεται ότι ήταν φίλος, με ενημέρωσε η υ και του ξηγήθηκα με όχι και τόσο κομψό τρόπο θα έλεγα. Έχω την αίσθηση ότι θα θωρεί την σκιά μου και θα τρέχει αλλά καθείς οφείλει να είναι έτοιμος για τις συνέπειες των πραξεών του.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Από την στιγμή που το αφήνεις ανοιχτό, θυμήθηκα κι άλλο ένα περιστατικό που δεν έχει να κάνει με σεξουαλική αλλά με σεξιστική παρενόχληση προς έναν σύντροφό μου όπου μεγαλωμένος στη Σουηδία, θεωρούσε ότι δε θα δεχόταν αντιδράσεις επειδή αρέσκεται να φοράει ανδρικά strings. Ώσπου κάποια ελληνόπουλα κουραδομαγκάκια άρχισαν τα γνωστά φαλλοκρατικά σχολιάκια όπου φυσικά απομονώθηκαν.
    Γενικά, ως αντίδραση θεωρώ ότι δεν ενδείκνυται η ανοχή ή απλά η αδιαφορία σε προκλητικές άμεσες παρενοχλήσεις.
     
  9. Iagos

    Iagos Contributor

    Τέλη της δεκαετίας του ογδόντα και είμαι ένας δεκαοχτάρης φοιτητής και άρτι αφιχθείς από την επαρχία στην Αθήνα.

    Όλα μου φαίνονται μαγικά…

    Κατεβαίνω την Λ. Συγγρού με τρόλεϊ… μεσημέρι.. συνωστισμός ψυχών που επιστρέφει από την μέγγενη του αφεντικού και του οχτάωρου στο σπίτι του.

    Ξαφνικά μέσα στον συνωστισμό νιώθω κάτι να μου γαργαλά τα αρχίδια, ξαφνιάζομαι και χωρίς να το πάρω χαμπάρι το γαργάλημα στα αρχίδια έγινε χούφτωμα στο καυλί.

    Κατάλαβα πως κάποιος με χουφτώνει..

    Γύρισα το κεφάλι και βλέπω έναν λίγδα με άσπρο κολλημένο πίσω μαλλί που έμοιαζε με ελληνοαμερικάνο εστιάτορα που στηρίζει Τραμπ…
    Τους ξέρετε αυτούς τους λίγδες φαντάζομαι, όλο και κάποιον μπάρμπα στην Αστόρια θα έχετε που κάνει μπίζνες...

    Του άρπαξα το χέρι και τον κάρφωσα μέσα στα μάτια με μια απίστευτη δύναμη..

    Το τρόλεϊ σταμάτησε και ο γλίτσας κατέβηκε στη στάση σαν καπνός…

    Εγώ θα κατέβαινα στην επόμενη…

    Στην αρχή θύμωσα με τον εαυτό μου που δεν τον άρχισα στα γαμοσταυρίδια και απλά τον κοίταξα… όταν κατέβηκα στη στάση ο θυμός έγινε φόβος μήπως με ακολουθεί.. πέρασα την υπόγεια διάβαση της Συγγρού με τέτοιο τρόμο που νόμιζα πως βρίσκομαι σε ταινία θρίλερ..

    Είναι απίστευτο πόσο βιώνεις τη βία σε μια τέτοια περίπτωση…

    Μέσα της δεκαετίας του 2000 και μου έχει κάτσει μια δουλειά λαχείο.

    Και τα φράγκα είναι καλά και το έργο με τρελαίνει καλλιτεχνικά.

    Είναι να παίξω Φασμπίντερ..

    Και μάλιστα σε ένα απίστευτο σαδομαζοχιστικό του έργο τον «Φραντς» όπου περιγράφει την ζωή δυο αντρών όπου ο ένας είναι Κ του άλλου..

    Είναι να κάνω τον Φράντς.. τον υποτακτικό…

    Για εμένα είναι τεράστια πρόκληση να προσεγγίσω κάτι τέτοιο καλλιτεχνικά..

    Υπάρχει μια σκηνή φιλιού..

    Δεν έχω πρόβλημα να φιληθώ με άντρα επί σκηνής.

    Η σκηνή είναι μήτρα. Προσφέρει προστασία.

    Απόγευμα. Πρόβα.

    Το φιλί θα γίνει τεχνικά.

    Είναι η πρώτη φορά που δοκιμάζουμε τη σκηνή.

    Εκτός από συμπαίκτης ο τύπος είναι και ο παραγωγός.

    Και ξαφνικά ξεχνά την τεχνική και μου χώνει γλώσσα.

    Μας άκουσε όλο το τετράγωνο..

    Το τι μπινελίκι έφαγε δεν λέγεται σε δυο γραμμές..

    Προσπάθησε να δικαιολογηθεί πως το έκανε για να φαίνεται πιο αληθινό..

    Τον πήρε και τον σήκωσε ο διάολος…

    Την επομένη άφησα την δουλειά, έχασα τη σαιζόν και τα φράγκα…

    Σκέφτηκα να τον «δώσω» στο σωματείο αλλά έχω και μια εμμονή.. δεν θέλω ποτέ να γίνω ρουφιάνος, δοσίλογος και ταγματασφαλίτης..

    Εξ αιτίας αυτής μου της εμμονής δεν προχώρησα το θέμα παρακάτω..

    Είναι άθλιο να νιώθεις έτσι..

    Πως πας για να δουλέψεις και θα πρέπει να ανεχτείς τον κάθε μαλάκα..

    Μέσα από αυτές μου τις δυο έως τώρα εμπειρίες πιστεύω πως το θέμα παρενόχληση είναι κοινό και για άντρες και για γυναίκες απλά στις γυναίκες είναι πιο συχνό..

    Στα συναισθήματα όμως και στον απόηχο που αφήνουν στην ψυχολογία του ανθρώπου που περνά ένα τέτοιο βίωμα είναι το ίδιο…

    Iagos

     
     
    Last edited: 20 Ιανουαρίου 2017
  10. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Με όλο τον σεβασμό, είναι σίγουρο πως στην δεύτερη περίπτωση ο τύπος δεν προσπαθούσε όντως να εμβαθύνει στον ρόλο; Είχε ιστορικό ή κάποια σαφή παρενοχλητική διάθεση;
     
  11. Iagos

    Iagos Contributor

    Επέτρεψε μου να γνωρίζω καλύτερα και τη δουλειά μου και τους ανθρώπους της....

    Φυσικά και όχι. ...
     
  12. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Δεν αντιλέγω σε κάτι που καταγράφηκε στην εξιστόρηση, σαφώς και δεν έχω άμεση εικόνα.

    Ευχαριστώ για την απάντηση.