Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περι Ιδιωτικότητας και προάσπισης αυτής

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος DeSade, στις 4 Μαρτίου 2018.

  1. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    @Λύσανδρος , στο χωριό μου, π' ανέφερα σ' απάν', έχουμε κι ένα άλλο κουσούρι.
    Αντιστρέφουμε τις παροιμίες.
    Λέμε ας πούμε:
    "Της κοντής τρίχας της φταί' η ψωλή",
    "Των μαγείρων τα παιδιά, πριν πεινάσουν φρονιμεύουν",
    "Κάνε με πλούσιο, να σε κάνω σοφό" κλπ.
     
  2. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

     

    Έχω κι εγώ από δαύτες, κανονικές όμως, απ΄ το δικό μου χωριό:

    "Πιάστον πρώτα τον λαγό και μετά τον ψήνεις", και
    "Αγάλι-αγάλι γίνεται η αγουρίδα μέλι", κάπως βουκολική version του "σπεύδε βραδέως" με ολίγη από "μισό παιδιά, όλα στην ώρα τους".
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εμένα με προβληματίζει το γεγονός ότι αναφέρεται μόνον σε Κ άτομα.
     
  4. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ποιο πράγμα αναφέρεται μόνο σε Κ άτομα; Σ΄ έχασα.
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @Λύσανδρος

    Σε αυτό.

     
  6. no_Taboo

    no_Taboo Αείκαυλος

    @Λύσανδρος , αδελφέ μου, ποτέ δε διαφωνώ με πράγματα που δεν επηρεάζουν τη δική μου τσέπη, τη δική μου κωλοτρυπίδα και τη δική μου βολή.
    Καθείς με τις επιλογές του, τις γνώσεις του και τους χρόνους του.

    @Μαντλίν , ο επόμενος ευρωπαϊκός κανονισμός θα αναφέρεται και σε σουίτς, σύμφωνα με το γούγλε. Τα υ να περιμένετε λίγο.
     
  7. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Α, οκ. Τώρα που μου το θύμισες, διαβάζοντάς το άλλο με προβλημάτισε. Μόνο Κ άτομα;

    Αφήνω απ΄ έξω το ότι άλλο τι δηλώνει κανείς και άλλο τι είναι.
     
  8. Στην αρχή της ενηλικίωσης μου όταν άρχισα να πειραματίζομαι σε μια vanilla σχέση,
    κατάλαβα ότι το άτομο αυτό ήταν χειριστικό και προσπαθούσε να μου επιβάλλει καποιες
    νοοτροπίες πλαγίως.Εκεί το διαλύσαμε.Αυτό που έκανε ήταν να με παίρνει στο σπίτι και
    παντού και να λέει στους δικούς μου ότι μου αρέσουν οι ''ανωμαλίες'' και διάφορα άλλα.

    Προσπάθησε να με κράξει σε φίλους ακόμα και σε μια σελίδα φοιτητών της σχολής μου
    στο facebook.Δεν είναι ότι με πειράζει να ξέρει ο κόσμος τι μου αρέσει αλλά προφανώς
    προτιμώ όταν το γνωρίζουν να είναι από δική μου επιλογή
     
  9. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ο νηματοθέτης ενδεχομένως να αναφέρεται σε περιστατικό που να εμπλέκεται άτομο που ισχυριζόταν για τον εαυτό του ότι είναι Κ.

    Και ίσως από κάποιον που δηλώνει τέτοιος να είχε κανείς απαίτηση περισσότερης υπευθυνότητας.

    Γι' αυτό και να κάνει ειδική μνεία.

    Αλλά όπως φαίνεται όλοι άνθρωποι είναι με αδυναμίες και δεν γίνεται να επαφίεται κανείς μόνο στο τι λέει ο άλλος για τον εαυτό του,
    ούτε να υποθέτουμε ότι ένας ερωτικός προσανατολισμός είναι ικανός μόνος του να συνεπάγεται όλα όσα κανονικά φανταζόμαστε ότι συνοδεύουν αυτόν.

    Μπορεί φυσικά να τύχει στον καθένα κάτι τέτοιο. Ουδείς άτρωτος.
     
  10. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Ξερατε που ξερατε οτι στου παπα εχει φτια η παπαδια πριν πατε, να πιστεψω οτι κανενας σας δεν ειπε καμια εσκεμμενη χοντραδα για να δει αν το χαψει ο παπας και πως θα το μεταφερει η παπαδια? Αποκλειεται να μην κανατε κοτσανα. Α και για πες... την Ζιτσα την περιπτερου, ποιος την πηδαγε?
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    είπαμε, τα σουμπιά είναι ανεύθυνα, πέφτουν θύματα.

    το λέει και η σύμβαση της κων/πολης.
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor