Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περι Ιδιωτικότητας και προάσπισης αυτής

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος DeSade, στις 4 Μαρτίου 2018.

  1. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Αυτό είναι καλό!
    Μια είδηση έσκασε πριν λίγες μέρες για τα προσωπικά δεδομένα στα fb: http://www.techgear.gr/facebook-cambridge-analytica-scandal-135221/
     
  2. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Ναι. Μαθεύτηκε. Και κανείς δεν έπεσε κι από τα σύννεφα. Αλλά αυτό συνέβη πέρα από τον Ατλαντικό. Η Οδηγία όμως είναι ευρωπαϊκή.
     
  3. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Η αποκαλυψη προσωπικων στοιχειων ειναι απαραδεκτη απο οποιο στατους κσι αν προερχεται. Η ειδικη αναφορα εγινε λογω διαρροης απο Κ που επεσε στην αντιληψη μου ,στηλιτευτηκε σε σχετικο σαιτ και εγινε αφορμη για το νημα.
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Indeed! ^^
     
  5. milgeo69

    milgeo69 Regular Member

      
     
  6. brenda

    brenda FU very much

    Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν υπήρχε κανενός είδους αλληλεπίδραση.
    Ίσως γι αυτό έπαιξε έτσι το σενάριο.
    Δεν ίδρωσε το αυτί μου φυσικά.
    Αυτό ενδεχομένως εκνεύρισε περισσότερο.
    Συνυπάρχουν το καλό με το κακό, σε όλους και σε διάφορα ποσοστά.
    Απλά κάποιοι έχουν αδυναμία διαχείρισης της μικροπρέπειάς τους.
     
  7. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Μόνο Master of Disaster όποιος Κ δεν μπορεί να κρατήσει κλειστό το στόμα του. Επειδή δεν θέλει να καταλάβει ότι το S/m δεν είναι παρεϊστικο πουρ πασέ λε ταμπ  

    Και ναι, το να μιλάει πολύ Κ είναι λίγο διαφορετικό από το να μιλάει πολύ υ. Στο υ το πολύ να χρεωθεί ανοησία, το Κ αν πιαστεί με το μαστίγιο στο χέρι έχει τελείως άλλα τρεχάματα, δηλαδή οι απαιτήσεις αυτοπροστασίας είναι τελείως μα τελείως διαφορετικές.
     
  8. rea..

    rea.. Contributor

    Μόνο μια ένσταση καλή μου @gaby_m , αν σε ένα υ χρεωθεί μόνο ως ανοησία, τότε κρίνεται λίαν επιεικώς. Σε όποια θέση σαν συμπεριφορά είναι απαράδεκτη 
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ποια η διαφορά;
     
  10. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Αν δεχτούμε ως υπόθεση εργασίας ότι το S/m δεν εξελίσσεται σε συναντήσεις γνωριμίας και γενικού θαψίματος στις καφετέριες αλλά είναι κάτι που παίζει μεταξύ δύο ανθρώπων, ενός Κ και ενός υ, πες μου εσύ ποιος κινδυνεύει αν μαθευτεί τι παίζει, το Κ ή το υ; Και από ποιον κινδυνεύει ο καθείς;
     
  11. Σκεφτομενος με τη λογικη θα ελεγα οτι ο Κ δεν θα παθει τιποτα, η υ ομως αστα να πανε καλυτερα.
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν ξέρω, μπερδεύτηκα περισσότερο.