Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πιθανές αιτίες αίτησης αποδέσμευσης, αιτιολόγησή τους, δυσκολίες στη λήψη της απόφασης αίτησης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος melted sugar, στις 13 Ιουνίου 2019.

  1. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Πολύ.
    Βοηθά να συνειδητοποιήσεις ότι είτε εισαι, είτε δεν είσαι, δεν αλλάζει κάτι . Η ισχύς Του, "νικά". Οπότε απλά μετά σου φτιάχνει και το κέφι και μαγικά προχωράς.

    Κακοδιαθετη, εγώ πάντα ήμουν όσο πίστευα ότι έχει κάποιο νόημα να είμαι, όταν κατάλαβα ότι είτε είμαι είτε όχι, απλά μαυρίζω κάποια πράγματα που ζω και ούτως η άλλως δεν θα γίνει κάτι διαφορετικα, το έκοβα.
     
  2. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Δεν καταφέρνω να το κάνω αυτό εγώ..
    Ίσως για λίγες μέρες μόνο και μετά έρχονται σαν κύμα πάλι οι σκέψεις κι εκεί δεν μπορώ να κρυφτώ με τίποτα.

    Γενικά μέχρι να φτάσω σε εκείνο το σημείο του κλικ, όσες συζητήσεις κι αν γίνουν, όση προσπάθεια κι αν κάνω από μόνη μου είμαι ανοιχτό βιβλίο δεν μπορώ να προσποιηθω ότι είμαι καλά.
     
  3. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Είμαι σίγουρη ότι θα Β/βρείτε τρόπο και όλα θα πάνε καλά !
    Εγώ έγραψα σκέψεις που βοηθούσαν εμένα. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι, σίγουρα.
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Μίλησα πιο πολύ γενικά για τις δυσκολίες που έχουν υπάρξει και ισως να υπάρξουν και στο μέλλον αλλά πλέον γνωρίζω καλύτερα τις διαδικασίες οπότε ίσως να τα διαχειριστώ με λιγότερο άγχος. Ίσως  

    Σε αυτό το διάστημα έχουν γίνει τα κλικ μου και είμαι ήρεμη  
     
  5. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Σε αυτό αναφερόμουν και εγώ. Γενικά.

    Δεν γίνεται να σε νοιάζει και να μην προσπαθήσεις, δεν γίνεται να τα αφήνεις ξανά και ξανά τα ίδια πάνω στον Κ, δεν είναι μάγος, δεν είναι Θεός, δεν θα σε κάνει ξαφνικά να μην δυσκολεύεσαι δεν θα αλλάξει τα θέλω του, δεν θα γίνει τιποτα σε μια στιγμή.
    Σου λέει τι θέλει, σου δείχνει a way of thinking, , σου θέτει όρια, σου κράτα κοντό λουρί και έλεγχο, σου δείχνει τις συνέπειες.

    Αν θα το κάνεις ή αν θα προσπαθήσεις και με πόση χάρη ( ωραία λέξη εμπεριέχει πολλα ) είναι δική σου δουλειά. Έχει να κάνει με το ποια είσαι εσύ.

    Ετσι το βλέπω εγώ, μην παρεξηγηθω.
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Συμφωνω. Και αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι όσες γνωστικές κατευθύνσεις και να σου δωθούν ως βοήθεια (όσο πιο ξεκάθαρα τόσο πιο καλά) τελικά το επί της ουσίας λούκι το περνάς εσύ και ο εαυτός σου. Όπως σε όλα που είναι μεγάλα και έχουν σημασία.

    Γιατί δεν είναι μόνο το να κατανοήσεις κάτι (με εξηγήσεις και οδηγίες του Κ), είναι και να το αισθανθείς και να είσαι καλά με αυτό. Το δεύτερο βήμα δεν μπορεί να το κάνει ο Κ για εσένα.
     
  7. anmaya

    anmaya Enjoying, learning, living

    Είναι και να το αισθανθείς, συμφωνώ.
     
  8. yannouli

    yannouli busy mind


    Μου έχει συμβει κι μενα κάποια στιγμη , ακριβως ετσι. Ενα κλικ, ενα ουφ πια ας γινει οτι ειναι να γινει, κουράστηκα!
    Και τότε καταλαβα πόσο μεγάλη σημασία δίνουμε στις δευτερες σκέψεις.
    Γιατι αν αφησεις εξαρχης τον εαυτο σου σε δευτερες σκεψεις , αυτες πολλαπλασιάζονται σε χρόνο ρεκορ , ωσπου
    γινονται ανεξέλεγκτες και μερικες φορές τα υποτιθέμενα σενάρια φτάνουν στα όρια της παράνοιας.

    Η έννοια της αποδοχης , δεν αφηνει περιθωρια σε δευτερη σκεψη. Οσο δυσκολο κι αν ειναι, η θεση που δεν εχει τον έλεγχο
    δεν μπορει να επηρεάσει την οποιαδήποτε ροή μιας κατάστασης.
    Κι αν τα πράγματα ζορίσουν την ψυχικη ηρεμια, τότε μπαινει το ζυγι.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Η μετάβαση από υπακοή σε υποταγή.
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Ακριβως
    Missed you.
     
  11. yannouli

    yannouli busy mind

  12. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Έτσι λέγεται το να έχουν γίνει τα νεύρα σου κροσια και κάποια στιγμή για να μην αποτρελαθεις να το παίρνεις απόφαση ;