Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πλάθοντας την πραγματικότητα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος undertraining, στις 27 Οκτωβρίου 2010.

Tags:
  1. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Πλάθοντας την πραγματικότητα

    ατιμα παιδικα βιωματα !!!!
     
  2. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Πλάθοντας την πραγματικότητα

    Πάρα πολύ καλό! Σκοπεύεις να το πηγαίνεις εναλλάξ με τους πρωταγωνιστές; Σίγουρα βοηθάει.  
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Πλάθοντας την πραγματικότητα

    μμμμμμ......μας αρέσει!!!
     
  4. undertraining

    undertraining Regular Member

    Απάντηση: Πλάθοντας την πραγματικότητα

    Nαι κάτι τέτοιο θα ήθελα να κάνω! Θέλω να δείξω πως μία σχέση bdsm που κανένας από τους δύο δεν έχει κάνει κάποιο λάθος σε επιφανειακά θέματα εκπάιδευσης και ηδονής μέσα από το bdsm όταν τελικά και οι δύο φτάσουν στο σημείο να διαπιστώσουν ότι αισθάνονται πράγματα ο ένας για τον άλλο αυτά δεν μπορούν να τα εκφράσουν. Τρία λάθη - δυσκολίες θα διαπιστώσουν:
    1. Την αδυναμία να βρουν μία αισθηματική επικοινωνία μεταξύ τους λόγω των "ταμπού" επικοινωνίας μέσα από το bdsm
    2. Tην αδυναμία να αντιπαραθέσουν τα προσωπικά βιώματα τους με την επιλογή τους να ζήσουν μέσα από μία bdsm σχέση
    3. Οτι παρ΄ότι μέσα στην φαντασίωσή τους μία τέτοια σχέση έιναι Η ιδανική σχέση όταν αρχίζει να στερεύει η πρώτη υδονή και οι φαντασιώσεις πραγματοποιούνται δεν μπορούν να συνδυάσουν την πραγματική πλευρά της ζωής (όχι μόνο την καθημερινότητα) με την bdsm απόλαυση. Πολλά παιχνίδια δε δεν έχουν την όρεξη ούτε καν να τα επαναλάβουν.

    Έχω δύο δυσκολίες στήνοντας τη συνέχεια της ιστορίας και συνδυάζοντας πραγματικότητα και φαντασία που τα μέλη θα μπορούσαν να βοηθήσουν:
    Κατ΄αρχήν λόγω ελλειπούς πραγματικής εμπειρίας δυσκολέυομαι να περιγράψω την επιτυχή διαδιακασία εκπαίδευσης. και συχνά πέφτω στην παγίδα των δικών μου φαντασιώσεων ως υποτακτικός. Έχω ήδη σβήσει το πρώτο μέρος της εκπαίδευσης και προσπαθώ να το ξαναγράψω. Θα ήταν σημαντική η συμβολή των πιο έμπειρων μελών σ' αυτό.
    Κατά δεύτερον δεν μπορώ να διακρίνω με καθαρότητα ώστε να το αποδώσω σωστά τα όρια ελευθερίας ενός υποτακτικού.

    Επίσης δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα τα ξαναβρούν ή θα αποδείξουν τελικά ότι μία πραγματική bdsm σχέση που αντέχει στο χρόνο είναι μία ουτοπία..........