Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος DarkSide, στις 31 Μαρτίου 2006.

  1. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Εχω δει κυριαρχες καλές νοικοκυρές, κυρίαρχες κακές νοικοκυρές, υποτακτικές καλές νοικοκυρές, υποτακτικές κακές νοικοκυρές.
    Τι σχέση νοικοκυριού και στατους δεν κατορθώνω να δω, αλλά όπως και νάχει άλλο είναι το θέμα μας.
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Πάνω στο θέμα Μ/μας, αν και όχι με τη στενή έννοια.

    Πριν από λίγο επέστρεψα από το γυμναστήριο...

    Στα αποδυτηρια του γυμναστηρίου βλέπει κανείς όλων των ειδών τα γυναικεία σώματα, ηλικίες από 20 ως 60.

    Είναι πέρα ως πέρα αδύνατο να κρίνω με στάνταρ κριτήρια ποιά σώματα είναι τα πιό ερωτικά.

    Βλέπω γυναίκες 55αρες εκεί, που αν περιέγραφαν τις διαστάσεις, τον σωματότυπο και τα ιδιαίτερα σημάδια του σώματός τους, θα τις έπαιρνε ο κόσμος με τις πέτρες, και όμως βγάζουν ερωτισμό και βλέπει κανείς ότι αγαπούν το χοντρό και με πολλά ελαττώματα αλλά και κάποια χτυπητά δυνατά σημεία σώμα τους. Βγάζουν και μία τρωτότητα, μία σεμνότητα, μία ηρεμία που ενδεχομένως να ελκύει.

    Βλέπω και πολύ φροντισμένα, με τέλειες αναλογίες σώματα νεώτερων γυναικών, που όμως είναι σφιγμένα, απαιτητικά, εργαλεία ανταγωνισμού (τουλάχιστον μεταξύ γυναικών στο γυμναστήριο) επιδεικνυόμενα άνευ ουσίας. Σώματα που κρύβουν, αντί να φανερώνουν. Δε μου βγάζουν ερωτισμό.

    Πάντα βέβαια μιλώ ως γυναίκα, δεν μπορώ να ξέρω τί βλέπει ένας άντρας.

    Κι εγώ έχω προτιμήσεις ως προς το αντρικό σώμα... με νοιάζει περισσότερο να είναι κάποιος γυμνασμένος, παρά ο σωματότυπος, έχω νιώσει έλξη ερωτική και για λεπτούς και για στιβαρούς ως τετράγωνους άντρες...απλά μου αρέσει να μην βλέπω μπροστά μου έναν άνθρωπο που έχει χάσει τον έλεγχο μίας κατάστασης.

    Οπωσδήποτε, δεν φανταζόμουν ποτέ και δεν περίμενα, όταν έβλεπα το "Ντον Χουαν ντε Μαρκος" με τον Τζοννυ Ντεπ, έργο του 94 νομίζω, ... ότι σε μία σκηνή με τον 75αρη πιά και τετράπαχο Μάρλον Μπράντο, που καθόταν αραχτός στο κρεββάτι του με ένα παλιού τύπου σώβρακο και έκανε σκοποβολή φυσώντας ποπ κορν στην τηλεόρασή του... ότι απλά θα έβλεπα ΤΟΝ Μάρλον Μπράντο, ασχέτως κιλών, χρόνων κλπ.
     
  3. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ... το ποιο ερωτικο , σεξυ ,ελκυστικο χαρακτηριστικο μιας γυναικας ..... ειναι το "η αλλη" ...
    εξαλλου πισω απο την πορτα της κρεββατοκαμαρας τα κιλα και η εμφανιση δεν εχουν τον καθοριστικο ρολο ..
    Η εμφανιση της συντροφου εξυπηρετει μοναχα την κοινωνικη εικονα ενος αντρα ..
    Και στο θεμα του τοπικ ... εξακολουθω να μην βλεπω την σχεση κιλων και Σ/μ ... θα ελεγα οτι οι αναλογιες ειναι αυτες που συνανταμε οπουδηποτε ... ισως τα εξτρα κιλα να σχετιζονται περισσοτερο με την ηλικια (30-50) και οχι με την κυριαρχικη ή υποτακτικη φυση ...
     
  4. fata_morgana

    fata_morgana Regular Member

    Μετα απο παρακληση καποιου φιλου αποφασισα να τοποθετηθω πανω στο συγκεκριμενο θεμα.παντα ημουνα στην αλλη πλευρα.του πολυ αδυνατου ατομου.ετσι γεννηθηκα ετσι ετυχε.δεν συμπαθω τα πολλα γλυκα τα τηγανητα και γενικα ολα οσα παχαινουν.στο γυμναστηριο οι αντρες μου ζητανε το τηλεφωνο και με ρωτανε γτ συνεχιζω να γυμναζομαι αφου δε θελω να χασω ουτε γραμμαριο  .τα παραπανισια κιλα οπως και τα ελλειπη ειναι καθαρα θεμα υγειας και τπτ παραπανω.
    ενα βραδυ λοιπον σ ενα γνωστο μαγαζι της παραλιακης ενας αντρας μου ζητησε να μου φιλησει τα ποδια και με διαβεβαιωσε οτι δεν το χει ξανα ζητησει ποτε αλλα ειναι τα πιο ωρεα που εχει δει.αισθηανθηκα τοσο περιεργα που ηθελα να ανοιξει η γη να με καταπιει .
    ηταν το χειροτερο πραγμα που μου εχει συμβει απο τα χειροτερα μαλλον.δεν μπορω να παραδεχτω οτι τα παραπανισια κιλα εχουν σχεση με την υποτακτικοτατητα.δεν εχω δεν ειχα ποτε γεννηθηκα ετσι τι να κανουμε τωρα.ειμαι ομως υποτακτικη αλλα εχω μια χαρα αυτοεκτιμηση και μια χαρα κανονικοτατα κιλα.
    γενικα μην συγχεουμε ολα αφτα μου θα θελαμε να ισχυουν με αφτα που πραγματικα ισχυουν.υπαρχουν τα παντα αρκει να εχεισ ορεξη να τα ψαξεις.

    Με σεβασμο προς ολους
     
  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Αγαπημένος μου αρχιμαγκίτης ρεμπετόσκυλος, περιώνυμος σαλονικιός, καλή του ώρα, είπε κάποτε πως διατηρεί επίμονα τα κιλά δυό νοματαίων (το λιγότερο), για να του μοιάζει κάθε ταπεινό γαμήσι μεγαλοπρεπής παρτούζα.
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Κακά τα ψέματα Ντολμανσέ...  

    Δεν ξέρω για τον αγαπημένο σας Σαλονικό αλλά μία γυναίκα ή που θα τρώει καλά ή που θα πηδιέται καλά, και τα δύο μαζί δεν γίνονται ... συνήθως.

    <χαμογελάκι και φεύγει για γυμναστήριο>
     
    Last edited by a moderator: 16 Μαϊου 2006
  7. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    καλά που έβαλες το συνήθως sis lol
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    <γελαει με την καρδια της>
    Το ότι δεν ανήκω στο "συνήθως" πάντα το υποψιαζόμουνα!
     
  9. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Προσωπικά εγώ όποτε είχα κάποια σχέση πάντα μου ζητούσαν να αδυνατίσω και αυτό μου άρεσε κιόλας.
    Αλήθεια αγαπητές σκλάβες και υποτακτικές ένα προσόν για μας δεν είναι η δύναμη θέλησης να ικανοποιήσουμε Τον Κύριο μας;
    Χωρίς αυτήν τι υποτακτικές είμαστε;
    Και μην μου πείτε πως αρέσει Στους Κυρίαρχους να έχουν μια παχύσαρκη υποτακτική γιατί δεν το πιστεύω αυτό σε καμία περίπτωση.
    Μήπως πάλι αυτό που λέμε ΅είμαι αυτό που θέλει Εκείνος΅΅ δεν ισχύει πραγματικά;
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ποτε μου δεν καταλαβα , γιατι να προσεγγισεις καποιον , του οποιου η εμφανιση θα ηθελες να ειναι διαφορετικη .
    Εν μερη καταλαβαινω την επιθυμια να τεθει το αδυνατισμα ως εντολη και να αποτελεσει μερος ενος παιχνιδιου ... Αν ομως αναλυσουμε την προελευση της επιθυμιας αυτης βλεπουμε οτι ο μεν Κυριαρχος στα ματια της υποτακτικης , υλοποιει τον παραγοντα θεληση και μεταφορφωνεται σε κεντρο αδυνατισματος , η δε υποτακτικη στα ματια του Κυριαρχου εμφανιζεται ως στοιβος στο πρωταθλημα του εγωισμου του ...
    Επειτα δεν καταλαβαινω τι το συγκεκριμενο εχει μια υποτακτικη γυναικα για να εξιταρει και να ερεθισει τον Κυριαρχικο μηχανισμο του ανδρα οταν η εμφανιση της δεν τον ικανοποιει ...
    Αν και δεν διαθετω δαφνες και περγαμηνες ως Κυριαρχος (δεν συστηνομαι αλωστε ως ετσι) ... θεωρω οτι στην σχεση μου πρεπει πρωτα να εχω γοητευτει για να αρχισει το παιχνιδι με την αντεπιθεση και την επιβολη της κυριαρχειας μου στην γοητεια αυτη ....
     
  11. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Γιατί είναι λίγα αυτά που αλλάζουν οι Κυρίαρχοι πάνω σε μια υποτακτική;
    Από χαρακτήρα μέχρι συμπεριφορά, τρόπο περπατήματος μέχρι μαλλιά.
    Από τρόπο σκέψης μέχρι ηθική, από ρούχα, μέχρι ό,τι άλλο θέλουν
    Επίσης πολλές υπό δεν λένε έχω αφεθεί σε Εκείνον για να με κάνει καλύτερη;
     
  12. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: RE: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Toυς τετράγωνους να τους προσέχεις γιατι δεν εχουν καθόλου ΑΕΡΟΔΥΝΑΜΙΚΟ σχήμα.
    αν με πιανεις