Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος DarkSide, στις 31 Μαρτίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: RE: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Να ευχεσαι να μη σε πιασω!!! ...Kαι καλα Εγω ...ειμαι και λιγοψυχη!
    Αν σε πιασει η Princess of Pain ομως...ουτε ψυλος στον κορφο σου κακομοιρο.
     
     
  2. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: RE: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Καλά μην νομίζεις οτι ειμαι κανενα μικρό και ανυπεράσπιστο.
    Εγω αποφασίζω σε ποια θα αφεθώ... Αλλα ακομα και τότε παντα διατηρώ μετρα ασφαλείας.
    Για παράδειγμα ποτε δεν επετρεψα σε καμία να με δέσει.

    Οταν εισαι δεμένος δεν ξέρεις τί ιδέες μπορεί να κατεβάσει η partener σου και οχι
    τίποτα αλλο αλλα θα μπορείς να αρνηθείς χωρίς ομως να μπορείς να αντιδράσεις
    που ειναι πολύ κακος συνδυασμός πιστεψέ με.
     
  3. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    άσχετα με το τι είναι ο καθένας sub Domme gay κτλ η άποψη μου είναι πως το να προσέχουμε τον εαυτό μας είναι κάτι σημαντικό. Κάθε είδους περιποίηση ( διαιτα γυμναστηριο ακομα και lifting botox κτλ) είναι αποδεκτά και όλα τα θετικά αποτελέσματα τους οδηγούν σε καλύτερη υγεία ( πχ ενας παχύσαρκος που θα αδυνατίσει κινδυνεύει λιγότερο να παθει πλεον εμφραγμα) , η σε τόνωση της αυτοπεποίθησης ( πχ μια κυρία που θα κάνει πλαστική να διορθωσει μια μεγάλη στραβη μύτη κτλ) θα νιώθει καλυτερα και θα είναι πιο πρόσχαρη . Υπάρχουν 100 αδες παραδείγματα για όλα αυτά. Το μόντελινγ που αναφέρθηκε παραπάνω δεν έχει σχέση με αυτά, αλλά το να προσέχουμε τον εαυτό μας και την αισθητική μας είναι κάτι που λίγο πολύ καλό είναι να γίνεται. Και δεν μιλάω να κανεις 5 ώρες γυμναστηριο την μέρα η να κάθεσαι στον καθρέφτη 3 ωρες να βαφτείς αλλά μια γενική περιποίηση σε λογικά πλαίσια είναι εποικοδομιτική και τα αποτελέσματα προσφέρουν αισθητική και ψυχική ικανοποίηση αλλά και πάνω από όλα υγεία
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Οσα αναφερεις , χαρακτηρας,ηθικη,ρουχα , κτλ .. ειναι πραγματα που μπορουν να αλαξουν σε μια μερα , σε μια στιγμη ... ειδικα ομως το θεμα "βαρος" ειναι μια αποφαση αποκλειστικη για τον ενδιαφερομενο , παρα πολυ σοβαρη , που απαιτει σωστο προγραμματισμο και γνωση ... σιγουρα οχι ενα καπριτσιο ή ενα παιχνιδι ....
    "Εχω αφεθει σε Εκεινον για να με κανει καλυτερη" ... Προσωπικη μου αποψη ? ... Λαθος...
    ΕΚΕΙΝΗ θα γινει καλυτερη για Εκεινον (οπως οφειλει και εκεινος για αυτη) .... δεν ειναι ουτε ο προσωπικος της στυλιστας , ουτε ο γυμναστης της , ουτε ο διατολογος της και σιγουρα ουτε ο πνευματικος της πατερας για να γινεται η φωνη της συνειδησεις της ..... Συμβουλες φυσικα ειναι παντα ευπροσδεκτες οταν εχουν αφετηρια τα σωστα συναισθηματα ...
    Αν εκεινη , βλεπει σε Εκεινον , ολα τα παραπανω επαγγελματα ... τοτε σορυ αλλα προσωπικη μου αποψη : Χιουστον γουϊ χαβ ε προμπλεμ ....
     
  5. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Να αλλάξουν σε μια μέρα και σε μια στιγμή; Είναι ποτέ δυνατόν;
    Πως; Με μαγικά; Αυτά είναι πολύ πιο δύσκολο να αλλάξουν από το βάρος .
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Να αλλάξουν σε μια μέρα και σε μια στιγμή; Είναι ποτέ δυνατόν
    Χρειαζεται μια μονο στιγμη για να πεις μιαν αληθεια , χρειαζονται πολλες στιγμες μα καθε μια ξεχωριστη για να δειξεις οτι αγαπας , χρειαζεται μια μονο στιγμη για να συγχωρεσεις , μια μονο στιγμη για να φορεσεις το ρουχο που του/της αρεσει , μια μονο στιγμη για να ανταλαξεις μια ματια που ποτε δεν θα ξεχασεις , μια μονο στιγμη για να πεις αυτο που πρεπει μια μονο στιγμη για να ανοιξεις την καρδια σου , μια μονο στιγμη για να γυρισεις την πλατη , μια μονο στιγμη για να χαμηλωσεις το βλεμα , μια μονο στιγμη για να νικησεις το εγω σου , μια μονο στιγμη για να δωσεις ενα χαμογελο και αλλη μια για να το παρεις πισω , μια μονο στιγμη για να πεις "Σ'αγαπω" , μια μονο στιγμη για να ξερεις οτι θα τον/την αγαπησεις , μια μονο στιγμη για εναν κομητη στον νυχτερινο ουρανο για να σου θυμισει ποσο λαμπρη μπορει να ειναι η "στιγμη" της ζωης μας μεσα στην αιωνιωτητα .........
    Πως; Με μαγικά;
    μμμμ .... θα ελεγα ναι ... η μαγεια που κανει την στιγμη πολυτιμη , μοναδικη και ανεξηγητη  
     
  7. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Πολύ ομορφο και ρομαντικο isnogoot
    Όμορφη η οπτική σου !!   
     
  8. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: RE: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Γιαννάκη δεν κάνω χάρες, οπότε μην ελπίζεις σε θαύματα.
    Έχουν γνώση οι φύλακες και στην προκειμένη εγώ  
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    για τοις πλυθωρικες ταβερνα [ ΤΟ ΜΠΡΙΤΖΟΛΑΔΙΚΟ ] απιθανα κρεατικα [προς πλυθορικες υποτακτικες σας θελουμε και μας αρεσετε για αυτο που ειστε και οχι αυτο που φενεστε [εχω παη και με λεπτες και με πλυθωρικες σκλαβες οσες το ειχαν μεσα τους να εινε πραγματικες υπο περασα καλα ειτε λεπτες ειτε χοντρες και το αντιθετο καλα θα ηταν να ηταν ολλοι συμφονα με τα προτυπα μας κοματακι δυσκολο ] ΥΓ μου αρεση παντα να παω αντιθετα απο την μαζα γ,αυτο ειμε στο χωρο αυτο και ειμε μαστερ μηπος ειμε αρωστος [γιατρε την αντιβιοση ] πος λετε λοιπον οτι μια χοντρη εινε αρωστη ]υπ οψιν δεν τα λεω γιατι ειμε χωντρος ο καθε ενας μπορη να εινε οπος θελη και ο καθενας κανη τοις επιλογες του αλλοι καπνιζουν ενω ξερουν οτι μπορη να πεθανουν γιατι συνεχιζουν αραγε να καπνιζουν ετσι λοιπον και οι πλοιθορηκοι συνεχιζουν να τρωνε μην γινομαστε λοιπον ρατζιστες
     
  10. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    masterperris συγνωμη για το ασχετο post αλλα θελω να σας κανω μια αδιακριτη ερωτηση.
    Μηπως εχετε κανει η μεγαλωσει στο εξωτερικο? Αναρωτιεμαι επειδη βλεπω οτι τα Ελληνικα σας δεν ειναι και πολυ καλα. Τουλαχιστον στην γραφη τους.
    Αν εχετε κανει εξωτερικο, τοτε θα εχετε και πολλα να μας αφηγηθητε.
     
  11. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Καθυστερημένα θα τοποθετηθώ σταχυολογώντας:
    Τα εξωτερικά χαρίσματα είναι για το modeling και όχι για το BDSM
    Τα πάχη μου τα κάλη μου.
    Αγόρια και κορίτσια του παρόντος, κάθε σώμα μπορεί έχει τη λάγνη του, φτάνει να υπάρχει μέσα στο μυαλό το απαραίτητο απόθεμα ερωτισμού. Ξεφύγετε από σχήματα και μεγέθη, επικεντρωθήτε στην ουσία, στο BDSM.
     
  12. gaby

    gaby Guest

    Χωρίς να ξεχνάτε ότι στο BDSM το σώμα είναι εργαλείο, όχι για όλους ο σκοπός αλλά ένα από τα μέσα οπωσδήποτε. Ας μην το ακυρώνουμε λοιπόν, μπορεί να μην είναι το Α και το Ω αλλά έχει σημασία το σώμα να μπορεί ν ακολουθήσει αυτά που ζητά ο νους και η ψυχή.