Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος rouveens, στις 9 Ιουλίου 2007.

  1. illusion

    illusion Regular Member

  2. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Ποτέ σε μια γυναίκα μην ρωτάς τα κιλά της και την ηλικία της. Θα τα φας στην μάπα μόλις την δεις και της δίνεις την ικανοποίηση να σε πει "ανίκανο" και "κομπλεξικό" μόλις το βάλεις στα πόδια 
     
  3. PD

    PD Regular Member

    JUST THE PERFECT ANSWER !!!

    Το ίδιο ισχύει πάνω κάτω και για τις subs/slaves.

    PD
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    η αληθεια ειναι μια ... οποιος εχει αρχιδια παει και κανει τον γκομενο/α στα παρτυ των καλιστειων και οχι στο bdsm φορουμ ... εκει δεν θα χρειαζεται να αναρωτιεται γιατι ειναι πληθωρικες οι σκλαβες/Μιστρες αλλα αν το Αρμανι του ειναι αρκετα Αρμανι για να τραβηξει το βλεμμα ....
     
  5. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    είμαι χοντρή, υπέρβαρη, παχύσαρκη, φάλαινα, τόφαλος κλπ κλπ (μπορείτε να συμπληρώσετε τη λίστα με ό,τι χαρακτηρισμό θέλετε)

    η αλήθεια είναι πως σα βανίλια-φράουλα-σοκολάτα (παρεμπιπτόντως, για χοντρέλο, δε μου αρέσει η σοκολάτα) δεν είχα τυχερά... οπότε τι να κάνω; είδα κι απόειδα και είπα να προσποιηθώ πως είμαι σουμπίτσα μπας και δω χαρά στα σκέλια μου, μια που μόνο έτσι έχει την ευκαιρία μια φώκια σαν και μένα να προσφέρει την κορμάρα της (και τι κορμάρα! 150 κιλά!)


    τι;;; η υποταγή είναι εγκεφαλικό θέμα;;;
    τι;;;; υπάρχουν μαστερούληδες που δεν είναι σαν τον Μπρατ Πιτ;;;
    τι;;;;; υπάρχουν παντρεμένοι που αρπάζουν το μαστίγιο και αυτοαποκαλούνται αφέντες για να δικαιολογήσουν την εξωσυζυγική τους αρπαχτή;;;


    α πα πα πα πα!
    καλύτερα βανίλια κι αγάμητη!
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Σε ποιο σχολείο πήγαινες;;;;(λειτουργει νυχτερινό;  )   
     
  7. adelina

    adelina Regular Member


    εχεις πραγματικα την εντυπωση πως για να πηδηχτει μια γυναικα πρεπει να ειναι λεπτη ή ομορφη?
    η οποιαδηποτε γυναικα επιθυμει να ανοιγει τα ποδια της, μπορει να βρει για σεξ και μονο πολλους αντρες για πηδηγμα, και ισως αυτο να ειναι ανισοτητα ως προς τους αντρες που σιγουρα αντιμετωπιζουν μεγαλυτερη δυσκολια σ αυτο, αλλα ισχυει.
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    καλα μην παμε και στην αλλη οχθη ..... ας μεινουμε καπου στην μεση ... αλλο ο χωρος του bdsm και αλλο ο χωρος των μοντελων/καλλιστειων ... απο την αλλη .... ριξε χρυση μου κανενα κιλο ... για σενα καντο .. για την υγεια σου ... το οτι εχεις πληθωρα διαθεσιμων εραστων δεν λεει τιποτα , ουτε σε σενα (το ξερεις καλα) ουτε σε μενα που το λες ....
    απαγκιστρωθητε απο αυτο το παραμυθι ... το ποια θα πηδηξω δεν εξαρταται απο το τι γουσταρουν αλλοι 100 αντρες , αλλα απο το τι μου αρεσει εμενα ....
    ΔΕΝ αναφερομαι σε κανενα συγκεκριμενο προσωπο εδω μεσα , ουτε με αυτο το ποστ ουτε με το προηγουμενο ...
     
  9. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Τώρα που ξεσκεπάστηκε η αλήθεια επιτέλους, ότι οι γυναικες που αρέσκονται στο bdsm κ δη όσες συμμετέχουν στο φόρουμ, είναι ή χοντρές ή ψεύτικες.. Οι μονες εναλλακτικές που απομένουν στους εδώθε αρσενιkούς κ όμορφους κυριαρχους ή σλειβ ή σαμπ, είναι
    1) να ξαναγίνουν βανίλα μήπως κ βρούνε καμιά αδύνατη ή
    2) να συνάψουν σχέσεις οι αδυνατοι αρσενικοι μεταξύ τους..

    Καλή τυχη κ με την ευχή μας.

    Ps: αν συναντησετε κανενα αρσενικο εδώ όμως που να είναι φαλακρούλης με κοιλιτσα κ σωσιβιάκια, πετάχτε τον στον καιάδα κ αυτόν, ώστε να μεινουν μόνο τα μανεκένε…

    Δεν σοβαρευόμαστε λέω εγώ?
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Δεν απορρίπτω τις πρώτες δύο προτάσεις, ως απίθανες. Οι άνθρωποι που έχουν ή θεωρούν ότι έχουν ελαττώματα, τα οποία αποτελούν προσκόμματα στην ερωτική και σεξουαλική τους ζωή υπό Κ.Σ. ενδεχομένως συνειδητά ή ασυνείδητα να εστιάσουν το ενδιαφέρον τους σε πληθυσμιακές ομάδες που αποτελούν μειονότητες*. Αφού αντιληθφούν τις δομές των δικών μας σχέσεων, τα φετίχ μας, τα σημεία στα οποία διαφέρουμε από τους Vanilla, δύο θα συμβούν:

    Ίσως θα συνειδητοποιήσουν ότι ανακάλυψαν πράγματα που τους αρέσουν ή θα προσδιορίσουν με σαφήνεια κάποια ήδη υπάρχοντα δικά τους Bdsm κομμάτια, θα βιώσουν το Bdsm μέσα από το πρίσμα της δικής τους ιδιοσυγκρασίας και θα βελτιώσουν την ερωτική (και όχι μόνο) ζωή τους. Τέλος θα συμβάλλουν με το δικό τους τρόπο στην περαιτέρω ανάπτυξη του χώρου. (Ομοίως συμβαίνει και με κάποιους Vanilla που παραμένουν Vanilla αλλά με τις συζητήσεις τους βοηθούν στην ανάπτυξη των νημάτων και με τον τρόπο τους επηρεάζουν θετικά την εξέλιξή τους.)

    Ίσως όμως θα καταπιαστούν για λίγο με το bdsm, θα συνειδητοποιήσουν ότι δεν βρίσκουν κάποιο ουσιαστικό ενδιαφέρον, ίσως θα ταλαιπωρήσουν κάποιους ανθρώπους με τα καμώματά τους και τη σπασμωδική συμπεριφορά τους, ίσως θα προσπαθήσουν να χρησιμοποιήσουν το χώρο για να καλύψουν άλλες ανάγκες τους εφόσον επί της ουσίας (στο σεξουαλικό κομμάτι) δεν τους είναι χρήσιμος: οικονομικές ανάγκες, ανάγκη για εκτόνωση κάποιων συμπλεγμάτων (όπως ανέφερες ήδη), κ.α. Η κοινότητα θα τους αντιληφθεί, θα τους περιθωριοποιήσει, και τέλος θα τους απορρίψει.

    Αναφορικά με το υστερόγραφο όμως θα ήθελα να εκφράσω τη διαφωνία μου επειδή, η προσωπική μου πείρα από συναναστροφές (κατ ιδίαν και διαδικτυακά) με ανθρώπους του χώρου μας, με οδήγησε στο συμπέρασμα πως η συντριπτική πλειοψηφία (και όχι η μειοψηφία, με τη μορφή εξαίρεσης) όσων καταπιάνονται με το Bdsm, αρέσκεται (λίγο ως πολύ) ειλικρινά σε αυτό. Η ένστασή μου δηλαδή έγκειται στην κατανομή των ποσοστών που κάνεις.

    Καλό είναι να διαχωρίζουμε την εγγύτητα ενός ανθρώπου στο Bdsm από την ικανότητά του να ανταπεξέρχεται αξιοπρεπώς στην κουλτούρα που το πλαισιώνει. Η δεύτερη μερικές φορές μας προκαλεί σύγχυση, αυτό διαπίστωσα διαβάζοντας και το νήμα "Ψεύτικες Mistresses".

    * Συχνά ως μέλη μίας μειονότητας (με περιορισμένο target group) κατακρημνίζουμε τον πήχη των απαιτήσεών μας προκειμένου να βρούμε έναν σύντροφο. (Αυτό θα ήθελα να το συζητήσουμε διεξοδικά, οπότε εντός των ημερών θα ανοίξω σχετικό νήμα.)
     
  11. Guest05

    Guest05 Guest

    Ίνα πληρωθεί το ρηθέν υπό του προφήτου: «BDSM κάνουν μόνον όσοι δεν μπορούν να κάνουν κάτι άλλο»

    Έρμη μοναξιά....
     
  12. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    με μια μικρή παραλλαγή : ΜΟΝΟ BDSM κάνουν μόνον όσι δεν μπορούν να κάνουν κατι άλλο.

    (λεω εγώ !! )

    και όπως είπε και Εκείνος :

    ε.. και μη φρικάρετε, οι εξαιρέσεις υπάρχουν πάντα για να επιβεβαιώνουν τον κανόνα!!