Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος rouveens, στις 9 Ιουλίου 2007.

  1. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    ....." οσοι δεν μπορουν να το αποφυγουν" ειπε ο προφητης..
    κ αυτο μας δίνει διαφορετική οπτική απο το "οσοι δεν μπορουν να κανουν κάτι άλλο"..
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Re: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Προφανώς αναφέρεσαι σε άλλο προφήτη. Ο δικός μου είναι από τους Μόντυ Πάϊθονς.
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    η απάντηση σου ... αν και κακογραμένη θέλει δεύτερη φορά να το διαβάσεις για να καταλάβεις ...

     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    Αν και οι καιροί αλλάζουν οι γυναίκες μπορούν ακόμη (οι περισσότερες τουλάχιστον) να πηδιούνται όταν θέλουν να πηδηχτούν. Το με ποίον όμως θα πηδηχτούν και πόσο χρόνο και κόπο θα κάνουν, εξαρτάται σχεδόν αποκλειστικά από την εμφάνισή τους.
    Ο χώρος του bdsm σαφώς και δίνει πολύ περισσότερες επιλογές σε αυτές, όπως επίσης δίνει το αίσθημα της Κυριαρχίας αλλά και το σημαντικότατο συναίσθημα πως είναι ποθητές, κάτι που λογικά στη vanilla ζωή δεν βίωναν συχνά.
    Εθελοτυφλούν όμως και δεν παραδέχονται πως πολλοί ικανοποιούν μέσα από αυτές απλά τα φετιχ τους και μετά συνήθως απομακρύνονται. Έτσι μετά αρχίζουν οι γκρίνιες του στυλ «δεν υπάρχουν πραγματικοί subs/σκλάβοι κλπ...», μιας και ο γκόμενος δε θα μπορούσε να μείνει περισσότερο μαζί τους λόγω εμφάνισης.

    Ας μην φαίνονται όμως αυτές οι απαιτήσεις πολλών ανδρών «σαν σκληρές και άκαρδες» όταν αυτό που κυριαρχεί στο μυαλό αρκετών Κυρίαρχων γυναικών αντίστοιχα, είναι το πόσα λεφτά έχει (για να κάνει δώρα στην Κυρία του) και πόσο όμορφος είναι (για να χαίρονται οι ίδιες και να ζηλεύουν οι άλλες Mistresses).


    Mikra_Psemata θα μπορούσες να ισχυριστείς πως πολλές γυναίκες και άντρες, δεν προσέχουν την εμφάνισή τους στο χώρο αυτό, μόνο και μόνο επειδή το bdsm είναι κυρίως mind-game;

    Ενδιαφέροντα και πάλι αυτά που παρέθεσες, αλλά διαφωνώ στην τελευταία σου πρόταση.
    Ο χώρος του bdsm όπως τον γνωρίζουμε, δεν έχει την πολυτέλεια να περιθωριοποιήσει οποιαδήποτε Mistress (αληθινή ψεύτικη, όμορφη, άσχημη), λόγω της μεγάλης ζήτησης που υπάρχει από τους υποτακτικούς.
     
    Last edited: 11 Ιουλίου 2007
  5. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Οχι..
    αναρωτιέμαι ομως.. το να προσεχεις την εμφανιση σου σημαινει ... να εισαι αδυνατος?
    Συμφωνω οτι μια γυναικα ή αντρας με αδυνατο κορμι θα τραβήξει κ την δική μου προσοχή στην αρχη ..
    Αλλα για να πηδηχτώ ή να τον/την πηδηξω.. σιγουρα δεν θα ειναι αυτο το κριτηριο..
    Μ αρέσουν τα ομορφα σωματα αλλα απο το να γινομαστε θαυμαστες της αμερικανιάς βιβα μπαρμπι κ τζον τζον... κ να ακυρωνουμε ανθρωπους, χαρακτηρες, προσωπικότητες, ιστορίες ζωής.. επειδη έχουν κάποια κιλα παραπανω το θεωρώ ρατσιστικό κ απόρροια συχνής παρακολούθησης του μπειγοτς.

    Δεν αναφέρομαι σε ακραιες καταστασεις ιδιαιτέρως παχυσαρκων ανθρωπων..

    Αυτό που με κάνει επίσης να αναρωτιεμαι ομως, ειναι γιατι θα πρέπει οι γυναικες ντε κ καλα να ειναι οι αδυνατες.. Εχεις δει τους περισότερους υπό κ όχι μόνο οι υπο ειμαι σιγουρη.. τα εχουν τα κιλακια τους κ συνηθως δεν έχουν κ τα μαλακια τους.. γι αυτο ας μην ειμαστε αυστηροι κ ας μη ξεχωριζουμε τους ανθρωπους σε φυλα..
    Ας αγαπαμε τον ανθρωπο κ οχι την εικονα του..
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    Δε διάβασα όλες τις απαντήσεις-είχα και άλλες δουλειές σημαντικότερες να κάνω ,πχ να κοιτάω απ το παράθυρο ή να κουνάω τα δάχτυλα των ποδιών μου-αλλα συμφωνώ με τον φίλο Lost σε μεγάλο βαθμό.
    Πάντως αν θεωρήσουμε πως ο κόσμος μπορεί να διακριθεί σε ωραίους και μη,καλά θα κάνουν και οι δύο κόσμοι να περνάνε καλά με αυτό που είναι.Το παν είναι η αυτοεκτίμηση.Όλα τα άλλα
    δημιουργούνται και δημιουργούν μετά από αυτή..
    Αφήστε τις ευαισθησίες κατα μέρος και κοιτάξτε τη ζωή που συνεχίζεται .Κουβέντα να γίνεται  
     
  7. adelina

    adelina Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Πληθωρικές subs , slaves αλλα και Μistress ?

    υπογραμμισα το προτυπο που πολλοι εχουν στο μυαλο τους. αυτο της μπαρπι και του φιλου της.
    κι αναρωτιεμαι κι εγω με τη σειρα μου ποσοι Αφεντες εχουν αυτη την εμφανιση?
    γιατι ειδικα το κατηγορω αφορα γυναικες?

    εχω δει πολυ ασκημους αντρες με τα κιλα τους και αρκετα αλλα "μειονεκτηματα" (και αρκετοι απ αυτους να απαιτουν σκλαβα-μπαρμπι) οπως και υποτακτικους οπως αναφερει και η Μικρα Ψεματα.

    αυτη η ταυτιση ομορφη=λεπτη δεν με βρισκει συμφωνη. ολοι εχουμε δει λεπτες με αλογομουρες.

    συμφωνω στο οτι το να προσεχεις την εμφανιση σου και να εισαι περιποιημενος, φροντισμενος, υγιής.
    συμφωνω πως σε καποιους αρεσει η Μπελουτσι και σε καποιους η Μπαρπι, σε καποιες ο Ντε Νιρο και σε καποιες ο Ντε Καπριο... ειναι θεμα γουστου.

    διαφωνω πως αυτο ισχυει περισσοτερο στο bdsm απο οτι σε αλλους χωρους.
    διαφωνω με το ρατσιστικο τροπο με τον οποιο τιθεται το θεμα απο καποιους.

    συμφωνω απολυτα με το ποστ της Μικρα Ψεματα.
     
  8. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    η διαφορα adelina ειναι πως οι γυναικες ειναι πιο πνευματικες ενω οι αντρες πιο οπτικοι τυποι(γιαυτο μας κατηγορανε τουλαχιστον οι ιδιες η κανω λαθος? και γενικα εχουμε διαφορετικους τροπους επιρεασμου!ασ πουμε μια γυναικα μπορει να επιρεαστει απο μια φωνη!ενας αντρας δυσκολαμιλαω παντα σε γενικες γραμμες για να μην πει καποιος εγω δεν ειμαι ετσι!!
     
  9. Eri

    Eri

    Μια ακομα διαφορα ειναι οτι ναι μεν οι αντρες ειναι οπτικοι κ μπορει να παρασυρονται απο μια ωραια εμφανιση αλλα τελικα αν αυτη η εμφανιση δεν εχει νιονιο δεν εχει και συνεχεια...
    Αρα κατα βαθος γυναικες και αντρες ειναι πιο εγκεφαλικοι,οσον αφορα το θεμα σχεσης κ οχι ξεπετας, αφου προτιμουν ενα μετριας εμφανισης ατομο που μπορει να συζητησει απο ενα ωραιας εμφανισης αλλα δεν ξερει να συζητησει τιποτα αλλο εκτος απο τα βασικα.....

    Οσο για τον τροπο επηρεασμου οπως λες...ναι ισως οι γυναικες γοητευονται πιο ευκολα απο μια ωραια φωνη σε σχεση με τους αντρες αλλα σκεψου οτι η αναλογια ωραιων ανδρων-ωραιων γυναικων διαφερει κατα πααααρα πολυ οποτε ψαχνουμε κ μεις οι καυμενες αλλα θετικα στοιχεια σας να εστιασουμε κ να εντυπωσιαστουμε....  
     
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    ΔΕΙΣ ΙΣ ΟΥΟΡΡΡΡ αν δεν εβλογισεις τα γενια σου 

    αν και δεν θα σου παω κοντρα Eri μου γιατι δεν προσεξα ποτε ποσοι ειναι οι ωραιοι αντρες χεχεχε
     
    Last edited: 12 Ιουλίου 2007
  11. Eri

    Eri

    Εμ γι αυτο σου λεω...Ακου με, κατι παραπανω ξερω...Η αναγκη μας εσπρωξε εκει.....   
     
  12. naida

    naida Regular Member

    Συμπληρώνοντας τα στοιχεία για να κάνω λογαριασμό εδώ μεσα δεν είδα πουθενά να γράφει οτιδήποτε για κιλά, ιδιαίτερα στην επιλογή του στάτους θα έπρεπε να υπάρχουν συμβουλευτικές κατευθύνσεις όπως: Δεν μπορείτε να δηλώσετε female submissive/slave-Mistress αν είστε πάνω από 60 ή 80.Δεν μπορείτε καν να είστε και εκτός forum.(Σε περίπτωση που ισχύει κάτι τέτοιο και δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου θα εκτιμούσα την όποια σχετική ενημέρωση).
    Βρίσκω υπερβολικά λίγο να κρίνεται κάποιος από το πόσα κιλά ζυγίζει και αντίστοιχα τους ανθρώπους που το κάνουν ρηχούς.Δεν σας αρέσει;Σας αηδιάζει;Μην ασχολείστε.Υπάρχει μεγάλη ποικιλία οπότε μπορείς να βρείς ο,τι σου ταιριάζει περισσότερο.Αλλά το να κρίνεις κάποιον (ενώ εσύ είσαι τέλειος) δεν έχει νόημα.