Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πνευματική κυριαρχία

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος athanasios, στις 12 Μαρτίου 2011.

  1. athanasios

    athanasios Regular Member

    Πνευματική κυριαρχία...πόσο κυριαρχικοί η Σαδιστές είμαστε, η απλώς ψάχνουμε να πηδήξουμε ( αρκεί απλώς να δηλώσουμε είμαι master ).
    Ίσως τελικά θα έπρεπε να υπάρχει μια επιτροπή που θα προστάτευε τούς τίτλους..Και φυσικά τούς υποτακτικούς από ηλίθιους σαδιστές.
    Ακούω πάρα πολλά τελευταία σχετικά με την επιβολή βίας από τον κυρίαρχο προς την σκλάβα του.
    Ο πόνος.. ναι είναι πολλές φορές ερεθιστικός μέσα στο παιχνίδι. Τα αξεσουάρ φυσικά κ αυτά.
    Αλλά πως είναι δυνατόν μετά από ένα χρονικό διάστημα πού θα υπάρχει κορεσμός μεταξύ κυρίαρχου και σκλάβου
    να συνεχιστεί με το ίδιο πάθος και ένταση, οταν δέν υπάρχει πρώτα απ όλα πνευματική κυριαρχία;
    Η πρώτη ματιά της υποτακτικής προς τον μελλοντικό κυρίαρχό της είναι.. ( η δήλωση υποταγής ).
    Ένας έμπειρος Μaster μπορεί αμέσως να το διακρίνει. Και Μέτα.?
    Θα αρχίσει η διαδικασία που σχεδόν όλοι οι κυρίαρχοι ξέρουμε, όλα όσα μπορεί ν ανεχθεί ο υποτακτικός.( αναλόγως και της τάσεις του πχ. μαζοχιστικές )
    Μέχρι την οργασμική αποπεράτωση. Και εδώ τελειώνουν όλα.?
    Όχι φίλοι και φίλες μου. Αν θέλουμε το σεξουαλικό μας παιχνίδι, ( έτσι πρέπει να χαρακτηρίζετε το bdsm και δέν είναι τρόπος ζωής ).
    Να έχει συνέχει πάθος και κορεσμό πρέπει ο αληθινός master να κυριαρχήσει στο μυαλό και την ψυχή του υποτακτικού. Πνευματική κυριαρχία.
    Συνοδεύετε πάντα από.. αγάπη , στοργή, τρυφερότητα, ασφάλεια, να τον/την βοηθήσουμε για μεγαλύτερη πνευματική άνοδο, ακόμα και επαγγελματική.
    Τότε θα κερδίσουμε την απόλυτη κυριαρχία. Τότε θα κερδίσουμε το κορμί του/της. Για πάντα. Γιατί ενας master η dom είναι πρώτα απ όλα
    ΚΎΡΙΟΣ.......
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Απάντηση: Πνευματική κυριαρχία


    Γεια σου athanasios.

    Με ποιο τρόπο πιστεύεις πως κυριαρχεί κάποιος στην «ψυχή» ενός ανθρώπου;

    Νομίζω πως μόνο ο διάολος μπορεί  
     
  3. Απάντηση: Πνευματική κυριαρχία

    Κι αν δεν είναι κυρίαρχος/η αλλά απλώς σαδιστής/σαδίστρια; Κι αν δεν είναι υποτακτικός/ή, αλλά απλώς μαζοχιστής/μαζοχίστρια;
    Κι αν απλώς είναι βιτσιόζοι μεν ερωτευμένοι δε;

    (Χεχε, συγγνώμη, Αθανάσιε αλλά μου αρέσει να κάνω τον συνήγορο του διαβόλου.)

    (Υ.Γ.: Για μένα επίσης το "bdsm" είναι πρωτίστως ερωτικό παιχνίδι. Ή, ακριβέστερα το "bdsm" για μένα είναι τρομερά ελκυστικό ως ερωτικό παιχνίδι και παντελώς αδιάφορο αν δεν ενέχει ερωτισμό και δη έντονο. Αυτό όμως είναι δικό μου γούστο και καπέλο. Ενδέχεται να μην ισχύει για άλλους και δεν έχει νόημα να θέλω να θέλουν όλοι όσα θέλω εγώ. De gustibus non est disputandum.)



    .
     
    Last edited: 12 Μαρτίου 2011
  4. athanasios

    athanasios Regular Member

    Απάντηση: Πνευματική κυριαρχία


    Η Ο Θεος ή ένας πολύ δίκαιος άνθρωπος.
     
  5. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Πνευματική κυριαρχία

    Αν και θα μου πείτε ότι απλουστεύω τα πράγματα...

    "Περί ορέξεως... κολοκυθόπιτα..." (ή κάποια άλλη πίτα επιλογής σας... αρκεί να είναι συνειδητή"   )

    Σίγουρα υπάρχουν "fake" και από τις δύο πλευρές... αλλά νομίζω ότι τελικά έτσι και αλλιώς αυτό δε μπορείς να το αποφύγεις εξαρχής... απλά δε κρατά και πάει παρακάτω...


    Ανδρ(ε)ας
     
  6. Απάντηση: Πνευματική κυριαρχία


    ''Πνευματική κυριαρχία...πόσο κυριαρχικοί η Σαδιστές είμαστε, η απλώς ψάχνουμε να πηδήξουμε ( αρκεί απλώς να δηλώσουμε είμαι master ).''




    πάντα υπάρχει το ρίσκο του να πέσεις στα χέρια ενός τέτοιου ανθρώπου, όσο υπάρχει το ρίσκο του να πέσεις στα χέρια ενός οποιουδήποτε άντρα που θέλει το συγκεκριμένο και τίποτε παραπάνω....



    '' Ίσως τελικά θα έπρεπε να υπάρχει μια επιτροπή που θα προστάτευε τούς τίτλους..Και φυσικά τούς υποτακτικούς από ηλίθιους σαδιστές.''




    αν μπορούσε να υπάρχει κάποια επιτροπή προστασίας από ηλίθιους, ας υπήρχε μια επιτροπή προστασίας πάσης φύσεως ηλιθίων και όχι μόνο σαδιστών-ηλιθίων...



    ''Αλλά πως είναι δυνατόν μετά από ένα χρονικό διάστημα πού θα υπάρχει κορεσμός μεταξύ κυρίαρχου και σκλάβου
    να συνεχιστεί με το ίδιο πάθος και ένταση, οταν δέν υπάρχει πρώτα απ όλα πνευματική κυριαρχία;''




    το Α και το Ω my dear friend, είναι αυτή η πνευματική κυριαρχία (την αναζητώ χρόνια προσωπικά...). Όταν είσαι απαιτητικός προς τον εαυτό σου και προς τους άλλους, όταν είσαι από τους τύπους που βαριούνται εύκολα , τότε πως γίνεται να μην κορεστείς από ένα pattern;Ναι, είναι πιθανό, όσο πιθανό είναι σε μια βανίλλα (άλλη λέξη δεν υπήρχε;;  σχέση ...



    ''Αν θέλουμε το σεξουαλικό μας παιχνίδι, ( έτσι πρέπει να χαρακτηρίζετε το bdsm και δέν είναι τρόπος ζωής ).
    Να έχει συνέχει πάθος και κορεσμό πρέπει ο αληθινός master να κυριαρχήσει στο μυαλό και την ψυχή του υποτακτικού. Πνευματική κυριαρχία.
    Συνοδεύετε πάντα από.. αγάπη , στοργή, τρυφερότητα, ασφάλεια, να τον/την βοηθήσουμε για μεγαλύτερη πνευματική άνοδο, ακόμα και επαγγελματική.
    Τότε θα κερδίσουμε την απόλυτη κυριαρχία. Τότε θα κερδίσουμε το κορμί του/της. Για πάντα. Γιατί ενας master η dom είναι πρώτα απ όλα
    ΚΎΡΙΟΣ.......''





    αχ...αυτός ο αληθινός Μάστερ....''Μάστερ που είσαι;'' φωνάζω κάθε βράδυ κι εκείνος ποτέ δεν απαντάει....εαν τον βρείς και είναι κι ελεύθερος, να μου τον συστήσεις...

    πέρα από τα αστεία όμως, όλα όσα αναφέρεις είναι σούπερ υποκειμενικά. Μπορεί κάποιος να έχει όλα όσα αναφέρεις, αλλά να μην μπορούν να εκτιμηθούν. Κάθε πομπός θέλει τον κατάλληλο δέκτη, στο σωστό μήκος κύματος και στο σωστό timing...it s all a matter of luck...
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Πνευματική κυριαρχία

    Πνευματικη κυριαρχια?
    Σε ολες τις σχεσεις bdsm ή οχι, το πρωτο βημα γινεται με το μυαλο.
    Αυτο επεξεργαζεται και δημιουργει εικονες,επιθυμιες,συναισθηματα.
    Το bdsm ομως δεν ειναι μονο αυτο.
    Σαφως και ειναι πρωταρχικη η κυριαρχια του μυαλου, αλλα ειναι απλα το πρωτο βημα και ισως αυτο που τα επισκιαζει ολα.
    Επονται ομως η κυριαρχια του σωματος και της καρδιας.
    Το bdsm για καποιους ειναι απλα σεξουαλικη εκφραση,για καποιους αλλους απλα καυλα,γι αλλους τροπος ζωης,γι αλλους προυποθεση για την συναψη μιας σχεσης.
    Σιγουρα ομως bdsm σχεση μονο με το μυαλο δεν στεκεται,δεν υφισταται.
    Για μενα τουλαχιστον....


     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πνευματική κυριαρχία

    Αγαπητή μου Astrovroxi, είμαι της άποψης ότι το πρώτο βήμα γίνεται με το μάτι και μετά ακολουθεί το μυαλό. Τουλάχιστον εμένα, αν κάποια δεν μου αρέσει εμφανισιακά, δεν πάει να είναι η καρασκλαβάρα δεν...
     
  9. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Πνευματική κυριαρχία

    Μαλλον δεν με καταλαβες.
    Δεν αναφερθηκα στο πως επιλεγεις ή επιλεγεσαι.
    Μπορει με το "ματι" να θες αρκετους,το θεμα ειναι ποιος ειναι αυτος που σου κανει το λεγομενο..."κλικ" στο μυαλουδακι για να προχωρησεις και με ποιο τροπο θα το διατηρησει αυτο το "κλικ".
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πνευματική κυριαρχία

    Αυτό λέω, για να μου κάνει κλικ στο μυαλό και μετά να δω τα υπόλοιπα σε μια γυναίκα (ερωτικά γούστα, χαρακτήρα, προσωπικότητα κ.λ.π.) για να προχωρήσω σε σχέση, πρεπει πρώτα να μου κάνει κλικ στο μάτι η εμφάνισή της.
     
  11. Αν δηλώσω master θα πηδηξω κι εγώ επιτέλους;

    Καλή ιδέα! Θέτω από τώρα υποψηφιότητα για πρόεδρος της εν λόγω επιτροπής
     
  12. Απάντηση: Πνευματική κυριαρχία

    Το σώμα των ψηφοφόρων θα κρίνει ώριμα, ψύχραιμα και αντικειμενικά, ανάλογα με τα ρουσφέτια που παρέχονται από τους υποψηφίους.

    Αχ, είναι γλυκιά η εξουσία.