Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποδολατρεία: το πιο διαδεδομένο φετίχ.....

Συζήτηση στο φόρουμ 'Ποδολαγνεία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 10 Απριλίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Θεωρώ την ποδολατρεία ένα φετίχ με τους περισσότερους στατιστικά οπαδούς,
    Θα ήθελα να συζητήσουμε εδω τους λόγους, τις αισθήσεις, και το τι εισπράττουν
    από αυτό οι λάτρεις της ποδολατρείας.
    Γενικά επιθυμώ να μάθω οτιδήποτε έχει σχέση με την λατρεία των ποδιών και τον άκρων.
    Πως ανακαλύψατε στον εαυτό σας αυτήν την έλξη?
    Πως το βιώνετε μέσα σε μια πράξη? Τι σας αγγίζει?
    Τι ειναι αυτό που σας θέλγει? Τι ρόλο παίζει στην ζωή σας?
    Τι σας προκαλεί η θέα των άκρων, οι πατούσες και οι καμπύλες των ποδιών?
    Φυσικά αν μπορείτε να τα αιτιολογήσετε θα ήταν ευπρόσδεκτο.
    Ποδολάτρες μου (και μη) ο χώρος αυτός δικός σας...
    Υπάρχουν τόσες μορφές λατρείας....
    Εκφρασθείτε ασύστολα!
     
  2. res

    res Guest

    Το ότι έγινα sub το οφείλω στα γυναικεία πόδια. Η λατρεία μου για αυτά προϋπήρχε από την ανάγκη μου να υποταχτώ σε μια γυναίκα. Σαν παιδί, όταν ακόμα δεν ήξερα καν τι είναι αυτό που συμβαίνει, όταν έβλεπα τα πόδια των κοριτσιών στο δρόμο ένοιωθα το στομάχι μου να σφίγγεται (ποδαράκια σε σαγιονάρες ή σε τσόκαρα sholl, ακόμα με τρελαίνουν!). Με αφορμή την τελειότητα ορισμένων γυναικείων ποδιών, κατάλαβα την ιδιαίτερη ανωτερώτητα του θηλυκού γένους (εδώ να διευκρινήσω, επειδή υπάρχει και η σχετική συζήτηση, πως δεν θεωρώ τις γυναίκες ανώτερες πνευματικά από τους άνδρες -εκεί δεν παίζει ρόλο το φύλο-, αλλά τις θεωρώ πολύ ανώτερες σε ένα θέμα που δεν έχει να κάνει με το μυαλλό, την κοινωνική συμπεριφορά, τα κοινωνικά μοντέλα, κτλ. Στη φυσική τους υπόσταση, στην αρχέγονη ουσία του θηλυκού, σε αυτό που έκανε κάποιους πολιτισμούς να λατρεύουν τη Μητέρα Γη).
    Αλλά ας επανέλθουμε στα πόδια, όπως επιθυμεί η Κυρία SM_Art_Lady. Τα πόδια μιας απελευθερωμένης γυναίκας είναι για μένα η απόδειξη αυτής της ανωτερώτητας. Αμέσως νοιώθω την ανάγκη να τα πλησιάσω, να τα αγγίξω, να τα φιλήσω, να υποταχτώ. Είναι μακράν το πιο ερωτικό μέρος τους σώματός τους και δεν είναι τυχαίο, πως οι γυναίκες που δείχνουν με άνεση τα γυμνά τους πόδια, αποδεικνύονται και οι πιο ερωτικές -τουλάχιστον έτσι έχω καταλάβει από την εμπειρία μου. Προσωπικά, έχω μια ιδιαίτερη αδυναμία στις πατούσες και τα δάχτυλα. Παλαιότερα λάτρευα περισσότερο το πάνω μέρος των ποδιών, αλλά σιγά-σιγά όταν το απλό φετίχ έδωσε τη θέση του στην υποτακτικότητα, νομίζω πως όσο πιο κάτω τόσο καλύτερα. (Η αίσθηση του πέλματος μιας κυριαρχικής γυναίκας που με μετατρέπει σε υποπόδιο, είναι καταπληκτική για εμένα)
    Τώρα όσο για το πώς δημιουργήθηκε αυτό το πάθος, ακόμη το ψάχνω. Το πιο λογικό ειναι να αποτελεί μια βρεφική ανάμνηση, από τον καιρό που μπουσούλαγα ανάμεσα σε γυναικεία πόδια. Αυτό ίσως αποδυκνείεται και από το ότι μου αρέσει ακόμη μια λεπτή μυρωδιά που αποτελεί μίξη του ελαφρού αρώματος ενός γυναικείου ποδιού με τη σκόνη.
    Αλλά να μη σας κουράσω, ας ακούσουμε και κανέναν άλλον. Πάντως θα είχε πολύ ενδιαφέρον να μας πουν και οι γυναίκες του forum το πως εκλαμβάνουν εκείνες το φετίχ μας.
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Γυναίκες ποδολάτρες υπάρχουν;
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    RE: RE: Ποδολατρεία: το πιο διαδεδομένο φετίχ.....

    Φυσικά και υπάρχουνIncomplete_!
    Δεν ειναι τοσο συχνο αυτό το φετιχ στις γυναικες οσο στους αντρες.
     
  5. echo

    echo ***

    Ετυχε χτες σε παρεα που εβρισκομουν,θυληκη παρουσια να εχει εκδωσει τα κατω ακρα της σε κοινη θεα,απαλλαγμενα των υποδηματων τους και με δαχτυλακια βαμμενα σε ενα ομολογουμενως ταιριαστο κοκκινακι.Ενας λοιπον εκ των αρσενικων της παρεας(οχι εγω,εδειξα χαραχτηρα κατα την αρχην) δεν αργησε καθολου να σχολιασει το θεαμα των ακρων και για αρκετη ωρα αποτελεσε θεμα συζητησης.Το αξιοσημειωτο ειναι οτι οι θυληκες παρουσιες εδειξαν ενημερες και πληρη κατανοηση για τον ποθον που γεννουν τα κατω ακρα τους εις το αρσενικον φυλο.Η μια μαλιστα εξ των θυληκων δεν διστασε να δηλωσει οτι τα ακρα της αποτελουν ιδιαιτερο φετιχ και για την ιδια.Διευκρινησε επισης οτι της αρεσουν τα αντρικα ποδια αλλα οχι σαν τα δικα της  Τυγχανει μαλιστα να ειναι αισθητικος τονιζοντας την πολυπλοκοτητα και την επιστημονικη καταρτιση που απαιτει η περιποιηση τους 

    Υ.Γ.Η αρχικη μου εγκρατεια και διαγωγη,εξεπνευσε κατα τη διαρκεια της συζητησης,καθοτι τα ακρα αυτα ηταν πολυ κοντα μου ετσι ωστε ορμωμενος απο τις αλτρουιστικες μου διαθεσεις να βοηθησω στην αναπτυξη του topic,εβαλα ενα σκαμπο μπροστα στην πολυθρονα της εν λογω υπαρξης,τα επιασα απαλα και τα απλωσα για να τεντωθουν και ακουμπησουν στο σκαμπο.Υπηρξε μια μικρη αντιδραση του στυλ,"μα τι κανεις" "ελα τωρα,δεν ειναι αναγκη" κλπ αλλα καμφθηκε χωρις ιδιαιτερη αντισταση 
     
  6. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Λαχταριστά!

    Ωραίες φώτο Κυρία!
    Πάω στοίχημα πως η γεύση τους είναι τόσο καλή,
    όσο όμορφα φαίνονται και τα ίδια!

    Μήπως ξέρω κάτι;  


    Μα είναι ανάγκη! Και μάλιστα μεγάλη!!!

    Ά-ψ-ο-γ-ο-ς!!!
    lol  
     
  7. Sempre_Staccato

    Sempre_Staccato Regular Member

    2 μεχρι στιγμής οι ποδολάτρες γυναίκες στη ζωή μου. Η μια ήταν και sub μου για αρκετό καιρο. Η άλλη απλα kinky partner για ενα μικρο χρονικό διαστημα.
    Δεν παω πισω κι εγω όμως. Αν και Dom, εχω τις αδυναμίες μου, κρατώντας παντα τις ισορροπίες. Γυναίκα που δεν προσεχει τα πόδια της (και τα χέρια της)αποφεύγεται για κάθε είδους προσέγγιση, kinky ή vanila.
     
  8. Nick-the-Greek

    Nick-the-Greek New Member

    Τα πόδια ειναι όμορφα και ερωτικά, γιατί δεν τα βλέπεις συνέχεια.... Είναι κρυμμένα τον περισσότερο καιρό... Μιλώ βέβαια κυρίως για την περιοχή κάτω από τον αστράγαλο και ολόκληρη την πατούσα...
    Όταν ξεγυμνώνονται είναι σα να ξεγυμνώνεις τα στήθια της γυναίκας...
    Βέβαια, αν δεν είναι περιποιημένα... δεν υπάρχει ούτε καν ερωτική επαφή με την κοπέλα... Ένας ποδολάτρης ξενερώνει αμέσως με κάτι τέτοια...
    Γι αυτό κοπελιές ... κανονίστε!
    Νίκος
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    F E E T
    A Love Story

    Dr. Susan Block's
    Institute of Sex, Art, Politics & Culture

    Τι είναι αυτό που έχουν τα πόδια μερικών
    ανθρώπων και κάνουν κάποιους άλλους
    να έχουν έντονη επιθυμία για αυτά;

    Τα πόδια είναι δύο από τα πιο δυσφημισμένα μέρη του ανθρώπινου σώματος. Περπατούμε κυριολεκτικά "επάνω" τους όλη την ημέρα. Σπάνια τους προσφέρουμε ευχαρίστηση, συχνά τα καταπονούμε. Τα πόδια είναι οι "σκλάβοι", οι "κουβαλητές" για το υπόλοιπο σώμα μας.

    Εν τούτοις, τα πόδια μπορούν να "επιβάλουν" και να προκαλέσουν έντονο πάθος σε μερικούς ανθρώπους. Υπάρχουν άτομα που προσέχουν τις γάμπες (legs), άτομα που προτιμούν τα στήθη, άτομα που προσέχουν τα οπίσθια, και υπάρχουν άτομα που προσέχουν τα πόδια (feet), τα πέλματα και τα δάχτυλα των ποδιών. Αλλά αντίθετα από τα στήθη και τα οπίσθια, η γοητεία των ποδιών εξετάζεται σπάνια, κυρίως από τους ορθοπεδικούς, τους πεντικιουρίστες, τους πωλητές παπουτσιών και τους φετιχιστές ποδιών.


    Σύμφωνα με την συνεχή έρευνά μας, εδώ στο Ινστιτούτο Ερωτικών Τεχνών και Επιστημών, είναι συνήθως οι άνδρες που ερεθίζονται από τα γυναικεία πόδια. Φυσικά, οι ομοφυλόφιλοι φετιχιστές ποδιών έλκονται από τα πόδια των ανδρών, και μερικές λεσβίες ερεθίζονται από τα πόδια των γυναικών.

    Αν και στις ετεροφυλόφιλες γυναίκες μπορεί να αρέσουν τα πόδια των ανδρών (και είναι αρκετές αυτές που απολαμβάνουν τα πόδια των αρσενικών παρτενέρ τους) εν τούτοις σχετικά δεν είναι πάρα πολλές τουλάχιστον στο φετιχιστικό βαθμό που τόσοι πολλοί άντρες επιθυμούν και λατρεύουν τα γυναικεία πόδια.

    Οι προτιμήσεις που έχουν διάφοροι τύποι ανδρών που έλκονται από τα γυναικεία πόδια, ποικίλλουν. Σε μερικούς αρέσουν τα βρώμικα πόδια, εν τούτοις οι περισσότεροι τα προτιμούν καθαρά. Μερικοί ποθούν τα μεγάλα αθλητικά πόδια, αλλά κάποιοι άλλοι αρέσκονται στα μικρά και φινετσάτα. Σε μερικούς αρέσουν τα μαυρισμένα από τον ήλιο πόδια ή τα καλοβαμμένα νύχια των δαχτύλων, τα ψηλά τακούνια, οι δερμάτινες μπότες, τα σανδάλια, οι γυναικείες nylon κάλτσες, τα δαχτυλίδια στα δάχτυλα των ποδιών.

    Σε κάποιους αρέσει ιδιαίτερα να κάνουν μασάζ, να φροντίζουν τα γυναικεία πόδια καθώς επίσης και να βάφουν τα νύχια (pedicure). Aλλοι επιθυμούν τα γυναικεία πόδια να πατήσουν επάνω τους. Υπάρχουν αυτοί με ιδιαίτερη προτίμηση στο γλείψιμο των πελμάτων, άλλοι στο ρούφηγμα των δαχτύλων, στην μυρωδιά της σόλας των γυναικείων παπουτσιών, στο γαργάλημα της πατούσας και άλλοι τύποι ανδρών με ιδιαίτερα έντονη προτίμηση μόνο στα γυναικεία παπούτσια. Μερικοί ερεθίζονται και επιθυμούν τις nylon γυναικείες κάλτσες, απολαμβάνοντας συχνά το άρωμα των μόλις φορεμένων καλσόν.

    Ακόμα, κάποιοι άλλοι, φετιχιστές της "συντριβής" (Squish, Crush) όπως λέγονται, τους αρέσει να προσέχουν και να βλέπουν γυναίκες να πατάνε πάνω σε πράγματα, ή ακόμα καλύτερα σε πράγματα τα οποία συνθλίβουν με το πάτημά τους όπως σταφύλια, κούκλες, έντομα, αυγά. Η υπέρτατη φαντασίωσή τους είναι να πατηθούν κάτω από ένα γιγάντιο γυναικείο πόδι, αλλά εάν ήταν αυτό πιθανό θα ήταν αποτελειωτικό και θανάσιμο για αυτούς. Έτσι, αντί αυτού, ικανοποιούν τη έντονη επιθυμία τους με το να προσέχουν ηδονοβλεπτικά τα γυναικεία πόδια να καταστρέφουν πατώντας διάφορα συνθλίψιμα αντικείμενα.

    Τι είναι αυτό που έναν εραστή
    των ποδιών τον κάνει φετιχιστή;

    Εάν κάνετε σχεδόν πάντα σεξ με τα πόδια του εραστή σας περισσότερο από οποιαδήποτε άλλο μέρος του σώματος, για να φθάσετε στον οργασμό, ή εάν έχετε συνήθως περισσότερο στραφεί σε ένα παπούτσι παρά σε ένα πρόσωπο, τότε είστε φετιχιστής ποδιών, ο τεχνικός όρος του οποίου είναι ποδοφιλικός (podophiliac ). Αντιθέτως, εάν η σεξουαλικότητά σας δεν περιστρέφει τα συναισθήματά σας προς τα πόδια, είστε περισσότερο αυτό που θα ονομάζαμε εραστής ποδιών, θαυμαστής ποδιών, ή ίσως είστε αυτοί ακριβώς που απλά "παίζετε" με τα πόδια (footsies).
    Με την κλασική έννοια του όρου, ένας "φετιχιστής" προσδίδει θεϊκές, μαγικές δυνάμεις στο αντικείμενο φετίχ.
    Ο αληθινός φετιχιστής ποδιών, αντικειμενικοποιεί, δοξάζει, λατρεύει το πόδι, ή το παπούτσι, ή το πόδι μέσα σε ένα παπούτσι, με ή χωρίς τη γυναικεία κάλτσα, που γλείφεται, που χαϊδεύεται, που τρίβεται, που λατρεύται, που έχει κοσμήματα (αλυσιδάκι, δαχτυλίδι) ή που πατάει κάποιο συνθλίψιμο αντικείμενο.

    Γιατί οι ποδολάτρες αγαπούν
    τα πόδια?

    Γιατί οι εραστές ποδιών αγαπάνε τα πόδια; Για τόσους διαφορετικούς λόγους όσοι είναι και οι διαφορετικοί τύποι εραστών των ποδιών. Αλλά πιό συγκεκριμένα, θεωρείται ότι τα φετίχ δημιουργούνται στην πρόωρη παιδική ηλικία. Καθώς ένα μικρό παιδί μπουσουλάει και σέρνεται πριν κάνει τα πρώτα του βήματα, εξερευνώντας τον κόσμο, τα πόδια είναι συχνά το πρώτο
    μέρος του σώματος της μαμάς που αντικρίζει. Τα παιδιά που δεν τα σήκωσαν πολύ, ή περπάτησαν αργά και δεν τα κράτησαν αρκετά (δηλαδή ψηλά), των οποίων η βασική φυσική και οπτική επαφή με την μητέρα είναι με τα πόδια της, θεωρούνται πιθανότερο να αναπτύξουν φετίχ με αντικείμενο τα πόδια, αν και αυτό δεν είναι με κανένα τρόπο απόλυτα αποδεδειγμένο ούτε ένας γενικός και βασικός κανόνας.

    Η έντονη εμπειρία των ατόμων στην παιδική ηλικία με τα πόδια άλλων συγγενών, όπως των μεγαλύτερων αδελφών ή των εξαδέλφων, καθώς επίσης και των φίλων και, πολύ εμφανέστερα, των babysitters, μπορεί επίσης να οδηγήσουν ένα παιδί να γίνει εραστής ποδιών. Παρατηρώντας την babysitter με τα όμορφα δάχτυλα, τα καλοβαμμένα νύχια, τα πέδιλα και μια ανάλογη συμπεριφορά, μπορεί να εμπνεύσει το παιδί σας να του αρέσουν τα πόδια! Σε τελική ανάλυση, είναι τόσο φοβερό εάν στο παιδί σας αρέσουν τα πόδια; ποια η διαφορά εάν προτιμάει τα πόδια ή τα στήθη, τις μασχάλες ή τους αγκώνες;

    Μα τι γίνεται με αυτούς τους ποδολάτρες,
    που ειναι τόσο παθιασμένοι με τα πόδια
    και που δεν μπορούν να λατρεύουν
    και να αγαπήσουν ολόκληρο το άνθρωπο,
    πιο πάνω από τους αστραγάλους?

    Ακόμα κι αν δεν έχετε κάνει ποτέ τίποτα το παράνομο, εάν ντρέπεστε πολύ για την σεξουαλικότητάς σας είτε είστε ένας φετιχιστής ποδιών ή ένας σεξομανής που του αρέσει να το κάνει στον κήπο - η ερωτική σας ζωή είναι καταδικασμένη να συναντήσει προβλήματα.

    Πολλοί άντρες φετιχιστές ποδιών είναι παντρεμένοι με γυναίκες με τις οποίες δεν μοιράζονται ποτέ την επιθυμία τους, επειδή ντρέπονται να αποκαλύψουν τα αληθινά τους συναισθήματα και τις προτιμήσεις τους. Και η πραγματική ειρωνεία είναι ότι πολλές από αυτές τις συζύγους θα απολάμβαναν ένα μασάζ στα πόδια ή ένα γλείψιμο στα δάχτυλα των ποδιών. Αλλά οι άνδρες, βλέπουν το ενδιαφέρον τους για τα πόδια σαν κάτι διεστραμμένο που δεν θα ήταν δυνατό να μοιραστούν με κάποιον που αγαπούν.


    Εάν έχετε φετίχ με τα πόδια, ελπίζω να μπορείτε να το μοιραστείτε με κάποιον που αγαπάτε. Δεν πρέπει πιθανώς να το αποκαλέσετε με τον όρο "φετίχ", διότι αυτό ηχεί κάπως τρομακτικό στους περισσότερους ανθρώπους. Απλά βρείτε δημιουργικούς και αισθησιακούς τρόπους να ενσωματώσετε τις αγαπημένες σας μορφές παιχνιδιού με τα ποδιά, στις ερωτικές σας περιπτύξεις.

    Μα τι έχουν τα παπούτσια?

    Αυτό που διαπίστωσα κατά τη διάρκεια της ανάγνωσής μιας έρευνας, είναι ότι οι γυναίκες δεν είναι υποθετικά φετιχίστριες. Υπάρχει αφθονία των τεκμηριωμένων περιπτώσεων αρσενικών φετιχιστών, αλλά όταν έρχόμαστε στις γυναίκες φετιχίστριες, το θέμα απομακρύνεται γρήγορα με το οτι οι γυναίκες είναι σπάνια φετιχίστριες.

    Σχεδόν κάθε γυναίκα που ξέρω έχει ένα πράγμα για τα παπούτσια. Ίσως όχι κάτι κατά τρόπο οφθαλμοφανή σεξουαλικό, αλλά σίγουρα τους αρέσουν τα παπούτσια. Μπορούν να μιλήσουν για τα παπούτσια, με φοβερές λεπτομέρειας, για ώρες.
    Το να πηγαίνουν να ψωνίσουν παπούτσια είναι μια αγαπημένη γυναικεία δραστηριότητα. Εν ολίγοις, τα παπούτσια είναι cool, και τα αγαπάμε. Πρέπει να υπάρχει κάποιος λόγος για αυτό. Δεν θεωρώ ότι όλες οι φίλες μου είναι θύματα της μόδας. Τα παπούτσια των περισσότερων γυναικών που θα ήθελε κάποιος ακόμη και να φορέσει, είναι στην καλύτερη περίπτωση, άβολα. Πολλά είναι πραγματικά επίπονα. Μυτερά παπούτσια, περιορισμένοι αστράγαλοι, ψηλά τακούνια. Ταλαντεύομαστε πολλές φορές εμπρός σε ένα ζευγάρι παπούτσια με λεπτά τακούνια. Γιατί το κάνουμε αυτό σε μας;


    Τα sexy παπούτσια με κάνουν να νιώθω υπέροχα, και τα φοραώ όποτε μπορώ. Και δεν είμαι η μόνη. Είμαι αρκετά σίγουρη ότι δεν είμαι η μόνη γυναίκα στον κόσμο που αποκρίνεται σεξουαλικά στα παπούτσια, τα ενδύματα, και πολλά άλλα κλασικά αντικείμενα φετίχ. Αυτό με οδηγεί σε ένα ιδιαίτερα συγκλονιστικό συμπέρασμα: οι γυναίκες ψεύδονται στους ερευνητές σεξολογίας, πιθανότατα επειδή δεν αισθάνονται άνετα για να μιλήσουν για τις διαστροφές τους και τις προτιμήσεις τους.

    Τα ψηλά τακούνια ακόμα και σήμερα έχουν έναν συναρπαστικό τρόπο να κάνουν τους κυρίους να είναι περιποιητικοί .
    Οι άντρες υποτακτικής ψυχολογίας βρίσκουν τα ακραία μυτερά ψηλά τακούνια επικίνδυνα διεγερτικά κάτι σαν ένα γυναικείο φονικό όπλο.


    Τα S/M περιοδικά συχνά δείχνουν τα μυτερά τακούνια μίας γυναίκας να ξεκουράζονται στο σβέρκο η στην πλάτη ενός υποτακτικού άντρα. Οι αυταρχικοί άντρες επίσης αρέσκονται στα ψηλοτάκουνα για τον τρόπο που μεταβάλουν την στάση της γυναικάς δημιουργώντας μία πιο δραματική στάση της σπονδυλικής στήλης και κάνοντας τους μηρούς και τους γλουτούς της να φαίνονται πιο αθλητικοί , το στήθος της να πετάγεται έξω, και δίνοντάς της κατά το περπάτημα, το λίκνισμα που η MONROE είχε όταν περπατούσε. Αυτό το επισφαλής κυματιστό περπάτημα, επιδρά πάνω στην θέληση του παραδοσιακού αυστηρού άντρα, κάνοντας τον να επιδιώκει είτε να την προστατέψει η ακόμα και να την τιμωρήσει.

    Πολλοί ποδολάτρες αρέσκονται στα σανδάλια τα οποία συνδυάζουν το δερμάτινο παπούτσι με τα γυμνά δάκτυλα των ποδιών. Το φετίχ για τα σανδάλια είναι παλιό όσο και η Βίβλος.
    «Πόσο όμορφα είναι τα πόδια στα σανδάλια» είναι μία γραμμή από έναν διάλογο μεταξύ εραστών στον ΥΜΝΟ ΤΩΝ ΥΜΝΩΝ που αποδίδετε στον βασιλιά Σολωμόντα ο οποίος λέει ότι θα ήθελε να είχε 1000 γυναίκες οι οποίες θα ήταν 2000 πόδια η 10000 δάκτυλα ποδιών.

    ...Και λατρεύω να μου κάνουν
    μασάζ στα πόδια!


    Είτε είσαι ένας πραγματικός ποδολάτρης είτε ένας συνηθισμένος εραστής , το μασάζ στα πόδια είναι ένα σούπερ αφροδισιακό, είναι επίσης και ένας υπέροχος τρόπος να είσαι αισθησιακός σε ένα ραντεβού χωρίς να φανεί ότι το πάς κατευθείαν στο σεξουαλικό .
    Σαν πρώτη κίνηση θα ήταν πολύ άξεστο για έναν πολιτισμένο άνθρωπο που έχει βγει ραντεβού να προτείνει στην γυναίκα: θα ήθελες να σου χουφτώσω τα βυζιά; Ενώ από την άλλη είναι απολύτως εντάξει να της προτείνει :Μήπως θα ήθελες να σου κάνω ένα μασάζ στα πόδια για να χαλαρώσεις; Ειδικά εάν προηγουμένως ήσασταν έξω και χορεύατε.

    Η ρεφλεξολογία και το σιάτσου είναι συστήματα μασάζ που βασίζονται στα μικρά ηλεκτρικά ανακλαστικά στα πέλματα του ποδιού , τα οποία ανταποκρίνονται σε συγκεκριμένα μέρη του σώματος. Όταν κάνεις μασάζ σε αυτά τα σημεία πιέσεως , διεγείρεις και ενεργοποιείς τα ανάλογα μέρη του σώματος με μία καταπραυντική ενέργια.
    Είναι ένας υπέροχος τρόπος για να διώξεις το άγχος και την υπερφόρτιση τόσο αποτελεσματικά που μερικές φορές κραυγάζεις από ανακούφιση. Όταν ο σύζυγος μου κάνει μασάζ στα δάκτυλα μετά από μία κουραστική μέρα γεμάτη στρες , ξεφωνίζω και πετάω στα ουράνια από ανακούφιση, δεν τρίβει απλά τα πόδια μου, τα απογειώνει...
    Οι γείτονες πιθανόν να νομίζουν ότι με κτυπάει. Μερικές φορές αισθάνομαι υποχρεωμένη να ουρλιάξω : Δεν με βαράει απλά μου κάνει μασάζ στα πόδια. Μετά αγριεύει και κάνουμε σεξ.

    Και τι γίνεται με τους
    σκλάβους ποδιών?

    Ένας ποδοσκλάβος συνήθως άντρας , αλλά μερικές φορές και γυναίκα αγαπάει να βρίσκεται στα πόδια της Αφέντρας του, κρίνοντας πως αυτή είναι η φυσική του θέση στην ζωή.
    Δηλαδή παραδίδει τον εαυτό του κορμί, πνεύμα, και ψυχή στα πόδια της Κυρίας του, με η χωρίς παπούτσια η καλσόν ( αυτό εξαρτάται από τις προτιμήσεις του σκλάβου και της αφέντρας ).
    Φυσικά τα πόδια μίας γυναίκας είναι το χαμηλότερο σημείο του σώματός της. Φιλώντας τα πόδια της μπορεί να ταπεινωθεί κάτι το οποίο αποτελεί μέρος του όλου ερεθίσματος. Από τα αρχαία χρόνια το φίλημα του ποδιού ήταν δείγμα υποταγής.
    Ο ποδοσκλάβος είναι ευτυχισμένος εάν ταπεινώνει τον εαυτό του με αυτόν τον τρόπο και εάν φιλάει τα πόδια της η ακόμα και τις σόλες από τα παπούτσια της , ενώ είναι γονατιστός μπροστά της η είναι ξαπλωμένος στο πάτωμα, όσο πιο χαμηλά γίνετε.


    Αρκετοί ποδοσκλάβοι ευχαριστιόνται όταν η Κυρία τους περπατάει πάνω τους, μερικές φορές ακόμα και με μυτερά τακούνια. Είναι σαν να της λένε: "Είμαι άξιος μόνο για να πατηθώ από τα πόδια σας". Μία Αφέντρα μπορεί να κλωτσήσει τον σκλάβο των ποδιών της εάν αυτός είναι άτακτος, η να τον διατάξει να καθαρίσει τις μπότες της με την γλώσσα του η να της κάνει πεντικιούρ κλπ. Αν ο σκλάβος κάνει καλή δουλειά αυτή μπορεί να τον ανταμείψει κάνοντας μασάζ με το πόδι της στο επίμαχο σημείο του η τοποθετώντας το ανάμεσα στο παπούτσι της και το πέλμα της.


    Όμως τα πόδια ειναι ευχαρίστηση
    Τα πόδια ειναι αθώα!
    Τα πόδια ειναι παιχνιδιάρικα!
    Ποιος δεν θέλει να παίξει με αυτά?

    Μερικοί ποδοσκλάβοι εκφράζουν μία θρησκευτική αφοσίωση στα πόδια της Κυρίας τους. Αλλοι υιοθετούν κάποιες υπερφεμινιστικές φιλοσοφίες σύμφωνα με τις οποίες οι γυναίκες είναι ανώτερα όντα. Νιώθουν ότι εφόσον οι γυναίκες είναι λιγότερο βίαια όντα από τους άντρες, τα αρσενικά πρέπει να υποβάλλονται στην επιρροή της εξουσίας και του ελέγχου των γυναικείων ποδιών αρκετά συχνά. Με φιλοσοφίες σαν και αυτές νομίζω ότι κάθε φεμινίστρια θα έπρεπε να έχει έναν ποδοσκλάβο. Και φυσικά μπορεί να το κάνει. Υπάρχουν πολλοί τέτοιοι σκλάβοι ανάμεσά μας.
    Ο φεμινιστής ποδολάγνος σκλάβος παραδίδει τον εαυτό του στην εκπολιτιστική σεξουαλική δύναμη της γυναίκας. Μέσω της μπότας η του ποδιού της Κυρίας του μετατρέπει τα απλά παιχνίδια ρόλων σε σοβαρές σεξουαλικές πολιτικές.

    Αγάπα τα πόδια σου,

    Αγάπα την ζωή!


    Mετάφραση: stergios_sm 2002

    Eπιμελεια : SM_Art_Lady
    Aναδημοσίευση από το SaMePlace Club


    Πηγή: www.drsusanblock.com
     
  10. female

    female Contributor

    Τα πόδια είναι σίγουρα ένα μέρος του σώματος με ιδαιτερότητες. Όταν είμαστε πολύ μωράκια μπορούμε ίσως να τα φτάσουμε εύκολα, και κάποια μωρά τα πιπιλάνε -- καθώς μεγαλώνουμε παίρνουμε την απόστασή μας από αυτά, απομακρύνονται όλο και περισσότερο από το κέντρο της προσωπικότητάς μας, από το πρόσωπό μας, από το κεφάλι μας. Είναι όλο και λιγότερο υπό τον έλεγχο και την συνείδησή μας. Συγκρίνοντας, ας πούμε με τα χέρια, έχουμε πολύ λιγότερο το συνειδητό έλεχγό τους, γίνονται μέρος ενός πιο ενστικτώδους κομματιού μας.

    Προσωπικά βρίσκω οτι η απόλυτη αποδοχή των ποδιών του συντρόφου μου (μέσα μου και όχι εξωτερικά και ως μέρος ενός παιχνιδιού) αποτελεί την τελική απόδειξη εξοικείωσης και αποδοχής του DNA του, και αυτό άσχετα με φετιχιστικούς συμβολισμούς.
     
  11. G_E

    G_E Contributor

    Τα πόδια μπορεί να προκαλούν αισθήματα υποταγής σ' αυτά, αλλά εξισου καλά μπορεί να προκαλούν και αιθήματα παράδοσής τους σε σένα.

    Πόδια δεμένα ψηλά, ορθάνοιχτα...