Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιος είναι ο πιο έντονος πόνος που έχετε λάβει ή σας έχει δοθεί;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 22 Μαϊου 2015.

  1. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Όχι. Έχουν γίνει έρευνες με μετρήσεις. Κανονικά, σωματικά, της γέννας είναι ισχυρότερος. Το feel like όμως είναι μικρότερο από τον κολικό του νεφρού γιατί προστατεύεται το σώμα της γυναίκας από την έκκριση ορμονών.

    (...το ήξερα ότι θα "τσιμπήσουν" γυναίκες   )
     
  2. Soraya

    Soraya Guest

    ο χειρότερος πόνος μου θα είναι και αυτός που δεν θα επιζήσω μετά το πέρας του...
    ναι οκ πόνεσα σε πολλές φάσεις τις ζωής μου μα τώρα είμαι εδώ έπειτα από τόσα χρόνια και λέω... οκ άντεξα...
    ανάμεσα σε αυτούς αν τους συγκρίνω κερδίζει το ψυχολογικό κομμάτι... (απώλεια)
    όμως θα περιοριστώ στον σωματικό πόνο...
    ο χειρότερος πόνος μου λοιπόν ήταν όταν έπεσα από σκάλες και έσπασε τ πόδι μου σε 3 διαφορετικά σημεία.
    Ηταν 25 Μαρτίου... όλοι οι γιατροί με άδειες και ένας εκπαιδευόμενος μόνος του έτυχε σε χειρουργείο με τένοντες (τροχαίο)....
    Έπειτα από πολλές ώρες αναμονής και, ενώ το ποδι μου είχε γίνει μπλέ, δεν θυμάμαι άλλη φορά το σώμα μου να παθαίνει σπασμούς και να μουδιάζει ολόκληρο...
    (   καλή χρονιά σε όλους)
     
  3. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Επίσης, και α-πονη (από τέτοιους πόνους   )
     
  4. gero

    gero Regular Member

    50ευρω ειχα χασει και γω μια φορα σε μια διανομη συνταξεων ως ταχυδρομος ΕΛΤΑ.Εδωσα σε καποιον/α συνταξιουχο 50€ περισσοτερα.


    Ο μεγαλυτερος ομως πονος που εχω νιωσει ηταν στην στρατιωτικη μου θητεια οταν στην χειμερινη ασκηση στο ορος Βορας στην κρουση που ειχαμε κανει το βραδυ,και μετα θα φευγαμε για την μοναδα,ειχα ξεχασει τα γαντια στον στρατιωτικο σακο που εφυγε με το σταγερ με αποτελεσμα τα χερια μου να εχουν παγωσει.Επαθα ελαφρα κρυοπαγηματα στα δαχτυλα και ο,τι πιο επιπονο εχω ζησει.
     
  5. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Οι ψυχολογικοί πόνοι είναι μακράν οι κορυφαίοι, οι χειρότεροι.

    Απώλεια αγαπημένου προσώπου, απώλεια αυτοεκτίμησης, αίσθηση ότι δεν μας αγαπούν, αγωνία μην τυχόν εξαθλιωθούμε δηλ. αγωνία για το μέλλον, αγωνία επιβίωσης, ανησυχία, πανικός, απελπισία (πρόσφατα πολύ συχνό κρίνοντας από τους ανθρώπους που συναντώ λόγω φύσης της εργασίας μου), κλπ.

    Δεν χαρίζουν όλοι απόλαυση, κάθε άλλο, δεν είναι αιφνίδιοι στο ύψιστο της έντασης όσο οι σωματικοί όταν προκύψουν, αλλά είναι πολύ βαθύτεροι, πολύ εντονότεροι όταν φτάσουν στο μέγιστο έντασης, πολύ πιο παρατεταμένοι, δεν ξεπερνιούνται μερικές φορές ούτε μετά από χρόνια, και επιστρέφουν συνεχώς αν δεν ξεπεραστούν. Μερικές φορές δεν ξεπερνιούνται ποτέ απόλυτα.

    Αν φυσικά μπορεί κανείς να παίξει με κάποιους από αυτούς τους εν είδει σεναρίου BDSM χαρίζουν τεράαααστια "μαγεία", πολύ ανώτερη της σωματικής. Η εγκεφαλική "μαγεία" δεν έχει ταίρι.

    Οι σωματικοί, σε ένα σενάριο εγκεφαλικής προετοιμασίας είναι απλή γαρνιτούρα. Νοστιμίζουν αλλά εν είναι το κύριο πιάτο.
     
  6. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

    Ο χειροτερος πονος που εχω λαβει κι εχω δωσει ειναι από και προς τον εαυτο μου.
     
  7. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Εμ αυτό που λες @SAP όντως. Έχεις δίκιο πέρα για πέρα. Συναισθηματικός πόνος και από τους πιο οδυνηρούς.
     
  8. Νηρηίς

    Νηρηίς Guest

    με τον ισχυρό πόνο της γέννας όμως συμβαίνει να έρχεται στον κόσμο η καινούρια ζωή..
    κι αυτή η χαρά μετα,ίσως απαλύνει την αίσθηση του πόνου..ή έστω την ανάμνησή του..
     
  9. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Την ανάμνηση, όχι. Την αίσθηση, αυτό που αφήνει, ναι. Αλλά όπως είπα, σας προστατεύει το σώμα σας, ιδανικά  
     
  10. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Εγώ όταν έχω φάει πολύ, να δεις τι γέννες κάνω κάθε μέρα στην λεκάνη.
     
  11. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Kαταρχήν λυπάμαι που βλέπω τόσο ρηχές απαντήσεις. Εσύ ειδικά σαν γιατρός ( αν τελικά είσαι κάτι τέτοιο) θα έπρεπε να ξέρεις πως ο κάθε
    άνθρωπος αντιλαμβάνει τον πόνο διαφορετικά.Θα έπρεπε να το ξέρεις ακόμα περισσότερο επειδή ανήκεις σε μια κοινότητα σαν και αυτή. Που τα μέλη της δέχονται και προσφέρουν πόνο. Για σένα ο πόνος του κωλικού των νεφρών μπορεί να πιάνει
    8 στην κλίμακα PQAS αλλά για έναν άλλον άνθρωπο με καρκίνο του παχέος εντέρου να πιάνει 4. ΔΕΝ έχεις γεννήσει. Οπότε συγκρίνεις κάτι που
    ΔΕΝ έχεις βιώσει ΠΟΤΕ στην ζωή σου με κάτι το οποίο μπορεί να χεις βιώσει. Το θεωρώ τουλάχιστον αντι επαγγελματικό να το κάνεις. Ο κάθε
    άνθρωπος σαν ασθενής είναι διαφορετικός και η περίπτωση του ΜΟΝΑΔΙΚΗ και έτσι πρέπει να αντιμετωπίζεται.

    Πάρε και τροφή για σκέψη. Καλό διάβασμα και καλή τροφή για σκέψη σου εύχομαι.
    https://www.painedu.org/Downloads/NIPC/Pain_Assessment_Scales.pdf
     
    Last edited: 2 Ιανουαρίου 2016
  12. ShaDowKill_GpR

    ShaDowKill_GpR Owner and Mentor of Nusi.

    Θα με ενδιέφερε να ακούσω πως θα υποστηρίξεις την άποψη σου πάνω στο θέμα. Αν έκανες research , έρευνα πάνω στον πόνο
    συγκρίνοντας κωλικό του νεφρού με πόνο Εγκυμοσύνης. Τι έρευνα ήταν; Συγκριτική; Αναδρομική; Παραπομπές σε βιβλιογραφία;
    Τι δείγμα ανθρώπων πήρες; Από τι ηλικία μέχρι τι ηλικία; Τι δείγμα απέκλεισες; Γιατί αν ΔΕΝ τα χεις κάνει όλα αυτά και απλά
    λες ότι λες έτσι επειδή ξέρω γω σου ήρθε, τότε λυπάμαι κύριε. Αλλά αυτό που λέτε δεν έχει καμία επιστημονική βάση.
    Όσο για τα "ορμονικά" που είπατε πιο πριν, ναι η γυναίκα έχει προγεστερόνη και οιστρογόνα που όντως έχουν προστατευτική δράση
    στην εγκυμοσύνη. Όπως και οι γυναίκες έχουν τις ίδιες ορμόνες που σύμφωνα με έρευνες που είναι δημοσιευμένες στο pubmed και
    scopus και όπου θέλεις, έχουν προστατευτική δράση απέναντι στην στεφανιαία νόσο. Αυτό τι σημαίνει; Πως η ασθενής δεν νιώθει πόνο;
    Η πως ο πόνος είναι ίδιος για κάθε γυναίκα με στεφανιαία νόσο; Προβληματιστείτε ελεύθερα συνάδελφε. Εύχομαι να ήταν εκπαιδευτικό
    το μήνυμα μου.