Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιος επιλέγει ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος sklavin, στις 1 Οκτωβρίου 2005.

  1. sin8ia

    sin8ia New Member

    Όταν λέω «παιχνίδι» εννοώ μια κατάσταση στην οποία εμείς θέτουμε τους όρους. Ασφαλώς άλλοι το θεωρούν τρόπο ζωής και άλλη ένα ερωτικό παιχνίδι. Αυτό είναι στην επιλογή του καθενός πιστεύω. Maley μην είσαι τόσο απόλυτος. Δεν υπάρχει νομοθεσία για το BDSM. O καθένας το ερμηνεύει όπως αυτός θέλει.
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    Σιγουρα δεν υπαρχει νομοθεσία στο BDSM. Απλα μερικα πραγματα ειναι αυτονοητα a priori....
     
  3. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Τιποτα δεν θεωρω σε μια D/s σχεση αυτονοητο. Τα παντα μπαινουν στο τραπεζι προς συζητηση
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    Αυτονόητη SadaMelik εννοω τη κοινη επιθυμια...τα άλλα ερχονται φυσιολογικα απο μονα τους
     
  5. Όντως μεγάλο ερώτημα, αν και νομίζω ότι τα περισσότερα πράγματα πρέπει να τα βλέπουμε σύμφωνα με τον χρόνο, τα πρόσωπα και τον τόπο που εξελίσσονται. Ετσι λοιπόν, αν μιλάμε για την Ελλάδα του σήμερα, τότε όλοι πιστεύω θα συμφωνήσουμε, ότι η γυναίκα, ανεξάρτητα με ποιό ρόλο εμφανίζεται, είναι ο επιλογέας και ο άντρας είναι αυτός που επιλέγεται. Άποψη μου είναι, ότι σε ένα καθαρα ρεαλιστικό επίπεδο, δεν έχει σχέση ο ρόλος που θα ήθελε να έχει κάποιος σε μια D/s σχέση αλλά το φύλο. Σε αυτή την άποψη εξαιρείται η μορφή του επαγγελματία, με όποιο ρόλο και αν θέλει να έχει.
     
  6. Maley

    Maley Contributor

    Σαυτο φταινε οι περισσοτεροι αντρες που τις θεοποιουν...αυτο δειχνει τον ξεπεσμο του φυλου που διαπιστωνεται σε καθε εκδηλωση της μιζερης ζωης των περισσοτερων..
     
  7. Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου, γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό που λές, δηλαδή ότι τις θεοποιούν, αλλά ξενχάς ίσως το βασικότερο και σημαντικότερο του σημερινού κόσμου. Δηλαδή, το νόμος της προσφοράς και ζήτησεις. Τρανή επιβεβαίωση αυτού, είναι τα μηνύματα σε αυτήν κοινότητα, αλλά και σε άλλες, όπου υπάρχει υπερπροσφορά σκλάβων και έλλειψη από Αφέντρες. Γι' αυτό και ο χρυσός είναι ακριβώς και δυεύρετος ;-)
    Αλλιώς θα είχαμε όλοι από 2 θησαυροφυλάκια χρυσού ο καθένας μας.
    Δεν είναι ούτε ξεπεσμός αλλά ούτε και θέμα μιζέριας.
     
  8. Maley

    Maley Contributor

    Πιστευω οτι οι περισσοτερες γυναικες "κρυβονται" γιαυτο συμβαινει αυτο που παρατηρησες...
     
  9. sklavin

    sklavin Guest

    RE: RE: Ποιος επιλέγει ?

    ''Κρυβονται'' γενικα εννοεις , η ''κρυβονται'' απο τον ιδιο τους τον εαυτό ?
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: RE: Ποιος επιλέγει ?

    Θεωρούν δηλαδή αυτοί με τους οποίους μίλησες πως Κάποιος Αφέντης επιλέγει κάποια και με το ζόρι την κάνει σκλάβα Του? lol
     
  11. sklavin

    sklavin Guest

    RE: RE: RE: RE: Ποιος επιλέγει ?


    Χαχαχαχα !

    Όχι καλή μου με το ζόρι , έτσι όπως το λες ,
    και συγνώμη καταρχην που δεν είχα δει την ερώτηση σου νωρίτερα ,
    αλλά Εκείνοι είναι αυτοί που θα αποφασίσουν ανάμεσα δεν ξέρω σε πόσες ,
    πως θέλουν εκείνη την μία ,
    και οι όροι τους είναι συγκεκριμένοι και όχι διαπραγματεύσιμοι .
    Σαφώς και αν δεν συμφωνεί με αυτους , δεν προχωράνε !

    .... απλα εγω αναρωτιεμαι πως ειναι δυνατον να συμβαινει κατι τετοιο , χωρις να συζητήσουν πρώτα και χωρις να υπάρχουν κοινα ''θελω'' .
    Μια δηλαδη ανευφ ορων παραδοση ?
     
  12. Maley

    Maley Contributor

    Η παραδοση ειναι ανευ όρων Sklavin..δεν μπορει να ξεκινας την σχεση σου με εναν Dom βαζοντας περιορισμους...το μονο που μπορει να δεχτω ειναι να μην σου κανει κλικ ο άλλος..πιο απλα να μη σου αρεσει ας πουμε σαν αντρας καποιος, να σε απωθει σεξουαλικα να το πω καλλιτερα.Κατα τα αλλα πρεπει ο/η sub να προσαρμοζεται στον Κυριο/α του..