Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιος επιλέγει ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος sklavin, στις 1 Οκτωβρίου 2005.

  1. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Καλές είναι οι αναλύσεις και οι βαθυστόχαστες απαντήσεις   και δύσκολα θα διαφωνήσει Κ/κάποιος, όμως εμένα μου αρέσει να μην ξεχνάω και την πραγματικότητα μέσα στην οποία ζω.

    Και αυτή η πραγματικότητα αποτυπώνετε ξεκάθαρα στις ενότητες Doms/Dommes seeking slaves και slaves seeking Masters/Mistresses.

    Κοιτάζοντας Κ/κάποιος τα threads που υπάρχουν καθώς επίσης και τα reply posts μπορεί εύκολα να καταλάβει Π/ποιος επιλέγει.
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    Εγω τουλαχιστον απο τα posts δεν εχω καταλαβει Π/ποιος επιλεγει..ο Κ/καθενας το ξερει μονος του..δεν βγαινει συμπερασμα συμφωνα με τα λεγόμενα σου...(αναφερομαι αποκλειστικα σε αυτα που γραφεις)
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Εγω επιλέγω, μεταξύ όσων με έχουν επιλέξει ή μου έχουν παραχωρηθεί.
    Δυστυχώς, η παιδική μου φαντασίωση να συμμετάσχω στην "Αρπαγή των Σαβίνων" γυναικών απ΄ τους Ρωμαίους, μάλλον θα μείνει ανεκπλήρωτη.


    956]
     
  4. ioanna

    ioanna Regular Member

    Υπέροχη φαντασίωση Κύριε αν μου επιτρέπετε να πω τι ήταν η Αρπαγή των Σαβίνων γυναικών.
    Για να εξασφαλίσει κατοίκους στην Ρώμη ο Ρωμύλος την κήρυξε άσυλο των κακοποιών. Του έλειπαν όμως οι γυναίκες, για αυτό οργάνωσε την αρπαγή των γυναικών της κοντινής πόλης των Σαβίνων. Με τον τρόπο αυτό δημιούργησε τις προϋποθέσεις για την αύξηση της πόλης και το μελλοντικό της μεγαλείο. Ο υπέροχος πίνακας που παραθέτετε να πούμε ότι είναι έργο του David Jacques Louis γάλλου ζωγράφου και είναι έργο της περιόδου μετά την Γαλλική επανάσταση.
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Ευχαριστώ Ιωάννα  . Πολύ ακριβής περιγραφή.

    Ημουν στο δημοτικό όταν είδα τον πίνακα και διάβασα την ιστορία. Το οτι επελεξα τμήμα του για το profile μου λέει όλα.
     
  6. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Δηλαδή εσύ Maley δεν βλέπεις ότι στα τρία thread που έχουν μπει από Mistress έχουν πέσει πάνω τους πάνω από 30 μέλη; Μεταξύ τους και εγώ. Πιστεύεις ότι την επιλογή θα την κάνει κάποιος από εμάς;
    Εγώ δεν το πιστεύω αυτό.

    Υ.Γ Αν το επιθυμεί η Κυρία Sphinx η οποία βρήκε αυτό που έψαχνε ας μας πει ποιος έκανε κυρίως την επιλογή. Αυτή ή ο σκλάβος της.
     
  7. Maley

    Maley Contributor

    Το εγραψα αυτο γιατι σε καποια pm προς καποιες που δηλωναν sub μου εκαναν δηλωσεις κλπ με απιστευτη επιθετικοτητα (εκ του ασφαλους βεβαια)..οποτε δεν μπορω τελικα να καταλαβω ειλικρινα ποιος επιλεγει..Αυτα οσον αφορα εμενα και μονο εμενα..
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    η δικη μου γνωμη ειναι πως και οι 2 επιλεγουν ..ο καθενας απο διαφορετικη σκοπια, με διαφορετικα θελω και διαφορετικες προσεγγισεις..ομως το ζητουμενο ειναι να βρεθουν, να δουν ποσο ταυτιζονται και να προχωρησουν σε μια κοινη πορεια που το ζητουμενο ειναι μεσα απο τη σχεση που θα δημιουργηθει, να νοιωθουν πληροτητα σε ολα τα επιπεδα...  
     
  9. Maley

    Maley Contributor

    Θέλει αρκετη δόση τυχης αυτο zinnia...
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: Ποιος επιλέγει ?

    Όσο ήταν απλά επιθετικήτητα καλά ήταν.
    Όταν αρχίσουν οι γαιδουριές, οι διαταγές και σου ζητήσουν και συμπληρωμένο έντυπο φορολογικής δήλωσης, δηλαδή τι θα πείς?  
     
  11. Maley

    Maley Contributor

    Aσε lara[E_p] θα κοψω φλεβες (τις δικες τους)
     
  12. pilote

    pilote Lost in thoughts...

    Θα συμφωνήσω μαζί σου zinnia και αυτή είναι η σωστή προσέγγιση. Η έννοια όμως της << επιλογής >> έχει να κάνει με περισσότερες του ενός επιλογές. Η επιλογή γίνετε όταν περισσότερα από δύο άτομα καλύπτουν τις επιθυμίες σου. Άρα σε αυτή την περίπτωση αυτός που διαλέγει είναι αυτός που έχει τις επιλογές μπροστά του.