Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολλοι subs-slaves,ψευτικοι, γιατι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Mirella_trans_Domme, στις 13 Ιουνίου 2007.

  1. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Υποταχτικοι δηθεν, κρυμμενοι πσω απο την λυσσα τους να δοκιμασουν το strap on αυτο και μονο, και γεματοι απο την ενοχη αλλα και την δικαιολογια "το προσταξε η Αφεντρα, πως να μην υπακουσω?" κυκλοφορουν αναμεσα μας.
    Κι οταν δεν εχουν τι να κανουν μπαινουν και κανουν πλακα σε ατομα που ουτε καν τους δινουν σημασια (μου ετυχε προσωπικα και δεν θα τον κατονομασω)
    Σε περιπτωση καταγγελιας δεν θα επρεπε να απομακρυνθουν?
     
  2. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Με ποιου τα κριτήρια θα πρέπει να απομακρυνθούν οι «δήθεν»; Κι εμάς μας έχουν πλησιάσει ουκ ολίγες φορές άτομα άνευ αξίας. Ούτε που θυμόμαστε πόσες φορές έχουμε ακούσει το «εγώ δεν είμαι σαν τους άλλους, δεν έχω όρια», αλλά όταν αναφέρουμε ότι μας αρέσει πχ το rope bondage, είμαστε υπερβολικά «extreme».

    Αλλά η κρίση του ποιοι είναι «πραγματικοί» και ποιοι «δήθεν» είναι ποιοτική, και δε μπορούν να υπάρξουν κριτήρια (και, επιπλέον, όταν ακούμε τη λέξη «πραγματικός» στα πλαίσια του BDSM την κάνουμε με ελαφρά πηδηματάκια). Και σε μικρές κοινότητες όπως αυτή, είναι πολύ εύκολο να έχεις δράματα μέσω αυτής της διαδικασίας.

    Έχεις απόλυτο δίκιο για την ενοχή όμως. Αλλά τους ενοχικούς δε θέλεις να τους διώξεις, θες να τους βοηθήσεις να ξεπεράσουν τις ενοχές τους. Είναι φρικτό να νιώθεις ενοχές που είσαι ο εαυτός σου, και να νιώθεις καλά μόνο όταν (αυτο)καταπιέζεσαι.

    Πολύ strap-on και πόδι, πάντως. Λίγη παραπάνω φαντασία δεν υπάρχει;
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Πολλοι subs-slaves,ψευτικοι, γιατι?

    Ίσως να μην εμπνέονται...
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Σαν δεν ντρέπονται να σου κάνουν πλάκα.
    Αίσχος!
     
  5. Kits

    Kits Contributor

    Εγω θα ελεγα και πολλοι/ες ''fake'' Κυριαρχοι/ες.... Με την λογικη να βρουνε ενα κοροιδο υποτακτικο/η για να ''βολευτουν'' το παιζουν λες και ειναι οι''Γαμαω'' της υποθεσης!
     
  6. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Καλά ειδικα εκεί με την αναφορά στο rope bondage γέλασα με την καρδια μου.
    Αλλά πέρα από την πλάκα , η υπόθεση έχει λίγο ως πολύ όπως την περιγράψατε.
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Είναι πιο πολλοί από όσους φαντάζεσαι καλή μου.
    Εγώ πλέον τους μυρίζομαι απο χιλιόμετρα και δεν δέχομαι να πιω ούτε καφέ μαζί τους, εάν θέλουν απλά να το δοκιμάσουν για να παίξουν μπορούν να πάνε σε μία pro και να μην μας χαλάνε την ώρα μας.
     
  8. tangerine

    tangerine Regular Member

    Απάντηση: Πολλοι subs-slaves,ψευτικοι, γιατι?

    Ετσι και αλλιως οποτε πατατε την επιλογη "συνδεδεμενοι χρηστες" βλεπετε και μονοι σας οτι οι 7 στους 10 ειναι παντα οι ιδιοι εδω μεσα. Απο τα τοσα μελοι που αριθμει αυτη η κοινοτητα ποιος ξερει για ποιο λογο ειναι εδω μεσα οι υπολοιποι. Παντως οπως και να χει και για οποιον λογο ειναι εδω μεσα ο καθενας ειναι απαραδεκτη η πλακα εις βαρος καποιου λογω καποιας ιδιαιτεροτητας. Ποσο μαλλον οταν το θυμα ειναι ιδιαιτερος εις γνωση του και συνυδητοποιημενος σε αυτο.
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πολλοι subs-slaves,ψευτικοι, γιατι?

    Ψευτικοι εδω μεσα ?

    Αντε ρε ψευτες ! !  
     
  10. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Πολλοι subs-slaves,ψευτικοι, γιατι?

    Δε με ενοχλουν οι δηθεν,ο καθενας λεει τα ψεμματα που λεει και στον εαυτο του.Οι αυθεντιες ειναι που με εκνευριζουν και ας ειναι οντως τετοιες.
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πολλοι subs-slaves,ψευτικοι, γιατι?

    Και εμενα φιλε που λεω οτι ειμαι οδηγος με εκνευριζει ο Σουμαχερ,ξερεις γιατι ?

    Γιατι δεν μπορω να συγκριθω στην οδηγηση μαζι του γαμωτο μου.  

    Μην με περεξηγησης δεν μιλαω ειδικα για εσενα,μετα απο δεκα χρονια και αφου σου αρεσει ο χωρος αυτος και αποκτησεις την καταληλη πειρα τοτε δεν θα σε εκνευριζουν οι αυθεντιες, γιατι ισως τοτε εισαι και εσυ μια αυθεντια του χωρου αυτου.

    Σε καταλαβαινω ομως γιατι εδω μεσα μιλαμε οι περισσοτεροι για το bdsm (Σ/Μ το λεω εγω...) με το γουνακι στις χειροπεδες......  
     
    Last edited: 16 Ιουνίου 2007
  12. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Ας δείχνουμε κατανόηση σε όσους δεν ξέρουν τι θέλουν κ' ψάχνονται ακόμη...

    Τώρα για όσους παριστάνουν κάτι άλλο από ότι είναι με σκοπό να περάσουν κάποιες ώρες ή
    μέρες στο τριπάκι του BDSM... o κάθε κυρίαρχος ή υποτακτικός μπορεί να κρίνει πως να
    πράξει όταν αντιμετωπίσει τέτοια άτομα...