Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολυγαμία και ειλικρίνεια των Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος White_Dream, στις 10 Μαϊου 2017.

  1. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Αγαπητή @sigh δεν είναι λίγο σεξιστικό που με το μήνυμα σας για εσάς μόνο οι άνδρες Κ κάνουν τέτοια πράγματα;
    Αφού δεν σας αρέσει η αναχρονιστική εσανς στην μοντέρνα εσανς υπάρχει συμμετοχή και γυναικών Κ. Οπότε ας μην το περιορίζουμε στο αρσενικό μόνο
     
  2. tithon

    tithon Contributor

    αναχρονιστικά έκφυλα¹ στερεότυπα.

    1. typo
      
     
  3. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Διότι ως γνωστόν μόνο το αρσενικό έχει την πολυτέλεια της πολυγαμίας ...η άλλη είναι απλα η "άκατανόμαστη"  .
     
  4. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Μύθος 
     
  5. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

      

    Σαν το ανέκδοτο που πάει ο τυπάς στον ψυχολόγο και του λέει

    "Doc, δεν είμαι καλά. Τα νεύρα μου είναι τεντωμένα! Με το παραμικρό ξεσπάω"!

    "Ηρεμήστε, ας πάρουμε τα πράγματα με τη σειρά. Πείτε μου περισσότερα για το πρόβλημά σας".

    "Τώρα δε σου' πα, γαμώ το κερατό μου"?
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    ένα δίκιο το είχε.


    υγ: από την ανθολογία διάσημων φράσεων του φορουμ
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    η πολυγαμία είναι γενική ή χωρίζεται σε εντός και εκτός bdsm?
     
  8. sigh

    sigh .

    To post μου αποτελεί σχόλιο σε quote της νηματοθέτριας, στο οποίο περιγράφει την εμπειρία της με άνδρες Κ. Γι αυτό τον λόγο δεν αναφέρθηκα στις γυναίκες Κ, οι οποίες επιλέγουν να σχετίζονται πολυγαμικά ή πολυερωτικά.
    Οπότε δεν υφίσταται κάποια δική μου θέση περι αποκλειστικότητας των ανδρών Κ στο πολυγαμικό ή πολυερωτικό σχετίζεσθαι που αναφέρετε πιο πάνω. Υποστηρίζω την έμφυλη ισότητα στις προσωπικές επιλογές ερωτικής έκφρασης και γενικότερα.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το πρόβλημα δεν είναι η πολυγαμία των Κ αλλά το να κάνεις τον Κ λόγω πολυαγαμίας.
     
  10. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Μόνο ένα? Όταν κάποιος σου λέει "δεν είμαι καλά, έχω τα νεύρα μου", δεν του λες "ηρέμησε", εκτός αν θες να τον τσιτώσεις επι τούτου 
     
  11. SAP

    SAP Premium Member Contributor

    Δεν ειναι καθολου σωστο. Παραβαινει κατα τη γνωμη μου καθε εννοια συναινεσης. Κι απλως αποτελει κοροϊδια. Υποθετω οτι οι ανθρωποι που το κανουν αυτο φοβουνται οτι δεν θα μπορουν να κρατησουν μια ειλικρινη σχεση διοτι συνηθως ντρεπονται για τις επιθυμιες και τις πραξεις τους.αυτο ειναι απλως μια θεωρια μπορει να ειναι τελειως λαθος. Ειμαι κι εγω υπερ της πολυσυντροφικοτητας κ της πολυγαμιας φυσικα αλλα μονο με πληρη επιγνωση των συμμετεχοντων.
     
  12. Silvia

    Silvia Αυταρχική και Φιλελεύθερη

    Η απάντηση στο αρχικό ερώτημα του νήματος είναι αρκετά προφανής και θα ήταν πλεονασμός να αναλύσω κι εγώ τη σημασία της ειλικρίνειας και τη διαφορά του "σου το κρύβω" από το "δεν πρέπει να σε αφορά".

    Αλλά διαβάζοντας τα παλιά σχόλια, στάθηκα παράπλευρα σε κάτι που έχω συναντήσει σε πολλές συζητήσεις.

    Όχι, δεν υποτίθεται ότι σε κάνουν καλύτερο! Συνήθως υποτίθεται ότι σε κάνουν αυτό που θέλει! Η τουλάχιστον εκεί αποσκοπούν.

    Τώρα, αν αυτό που θέλει είναι όντως να σε κάνει καλύτερο και ξεκαθαρίσει μέσα του και σε ποιους ακριβώς τομείς εννοεί καλύτερο (γιατί υπάρχουν και αντικρουόμενοι τομείς), και ξέρει και ακριβώς πώς να το κάνει και εσύ ανταποκριθείς και με απόλυτη επιτυχία, τότε μπράβο σας. Αλλά δεν είμαστε όλοι ψυχολόγοι, δάσκαλοι και πνευματικοί.
     
    Last edited: 13 Μαρτίου 2020