Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Πολυγαμία" και bdsm

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος daffodil, στις 7 Ιουλίου 2005.

  1. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Re: "Πολυγαμία" και bdsm

    Η πολυγαμία είναι ο,τι καλύτερο έχει να επιδείξει η ανθρώπινη φύση μετά την ανακάλυψη του τροχού.   Γιατί να αρκεστείς σε ένα προφιτερόλ όταν μπορείς να έχεις όλο το ζαχαροπλαστείο??
    Επειδή όμως προσωπικά μ'αρέσει να μένω στα πλαίσια του politically correct σε κάθε περίπτωση, φροντίζω εξαρχής να ξεκαθαρίσω αν πρόκειται για μονογαμική ή ελεύθερη σχέση, έτσι απλά για να μη γίνονται παρεξηγήσεις...
     
  2. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: "Πολυγαμία" και bdsm

    Σε καθε περιπτωση που αντιμετωπιζω ''τυψεις'' στην επιλογη.....το λυνω με σαδισμο στο ''flesh'' χωρις καποια αναγκαστικη ''χ-γαμία''και ο εγκεφαλος μου περναει θαυμασια.....!!!!!!
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: "Πολυγαμία" και bdsm

    Η πολυγαμία είναι περιορισμός, χειρότερος από την μονογαμία...

    Πρέπει να τον αποδείξεις κιόλας...
     
  4. Ride a Woman

    Ride a Woman Regular Member

    Απάντηση: "Πολυγαμία" και bdsm

    Και μια ερωτηση με αρκετη αγωνια.....η πολυγαμια εκτος συνορων μετραει?????
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: "Πολυγαμία" και bdsm

    Ο,τι γραψω ειναι καθαρα υποκειμενικο.
    Θα αναφερθω σε σκλαβο ομως!
    Ειμαι η Κυρια του, απαιτω καποια πραγματα, αλλα απο εκει και περα το τι κανει οταν ειναι μακρυα μου ΔΕΝ με αφορα!
     
  6. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Re: "Πολυγαμία" και bdsm

    Η πολυγαμία είναι Ηθική Υποχρέωση. Το bdsm μια απλή σεξουαλική πρακτική.
     
  7. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: "Πολυγαμία" και bdsm

    Δεν έχω κανένα θέμα με το να έχουν οι υ μου βανίλλα σχέσεις, με την προϋπόθεση να είναι επαρκείς στον ρόλο τους και στις υπηρεσίες τους στην μεταξύ μας αλληλεπίδραση.  
     
  8. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: "Πολυγαμία" και bdsm

    Ποιος ο λόγος της αποκλειστικότητας?
     
  9. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Re: Απάντηση: "Πολυγαμία" και bdsm

    Ως κοινό παρονομαστή βρίσκω την κτητικότητα, χωρίς να αποκλείονται άλλοι λόγοι.
    Από ποιά πλευρά εξετάζεις την αποκλειστικότητα;
     
  10. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: "Πολυγαμία" και bdsm

    Πηγή της κτητικότητας?

    απο όλες..αναρωτιέμαι, τι είναι αυτό που ωθεί το άτομο να αποζητά την αποκλειστικότητα στις ερωτικές του σχέσεις.
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: "Πολυγαμία" και bdsm

    Μόνο μία Ηθική Υποχρέωση αναγνωρίζω Δάσκαλε, να περνάω καλά. Και δεν μου το προσφέρει πάντα αυτό η πολυγαμία.
     
  12. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Re: Απάντηση: "Πολυγαμία" και bdsm

    Ανάλογα την αιτία που την προκαλεί, η οποία κάλλιστα μπορεί να διαφέρει σε κάθε άνθρωπο. Κάποιος μπορεί να είναι κτητικός λόγω εγωισμού, άλλος επειδή αυτό τον εκφράζει (σε κάθε επίπεδο), ενώ κάποιος τρίτος για λόγους ανασφάλειας. Πρόχειρα ανέφερα κάποιες εκδοχές, είμαι βέβαιος πως υπάρχουν πολλές περισσότερες.

    Αυτό δεν θα πρέπει να εξεταστεί κατά περίπτωση; Βρίσκω ουτοπικό την προσπάθεια εύρεσης μιας νόρμας σε τέτοια ζητήματα.