Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολύ σεξ.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 19 Οκτωβρίου 2018.

  1. -Volt-

    -Volt- Contributor

    και η αποφθεγματική παρωδία χαριτωμένη είναι, βέβαια με τη συνεχή επανάληψη όλα φθίνουν.

    Εφ' όσον είναι μέρος της συνεννόησης ενηλίκων σαφώς
     
  2. Antonius Block

    Antonius Block We are all just prisoners here of our own device

    Όλο τον παρεξηγείτε. Σε εμένα αναφέρεται (πιθανότατα, γιατί όντως με τον συγκεκριμένο ποτέ δεν ξέρεις... ).
     
  3. Xarhs

    Xarhs Hard limits: Μπουζούκια, Δράκοι και Μονόκεροι

    Είχα και είχε (ελπίζω να μην έχει ακόμα  , *stares her intensely*   ) αρκετους/ες προηγούμενες/ους , δεν είναι κάτι το παράξενο. Είναι λογικό.

    Αυτή την στιγμή είμαστε μαζί και ήμαστε πολύ καλά. Μην ξεχνάμε μεγαλώνουμε και αλλάζουν τα θέλω μας, αυτή την στιγμή τα θέλω μας είναι συγχρονισμένα... κυρίως Netflix and BDSM.

    Just be happy and keep... fucking... or not... whatever your thing is.
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Νόμιζα πως το narration fixation είναι κάτι σχετικά περιορισμένης διάδοσης...
    Αλλά...
    Νάχαμε να λέγαμε..!
     
  5. Antonius Block

    Antonius Block We are all just prisoners here of our own device

    Δύο συμμετέχοντες (στο συγκεκριμένο νήμα μόνο!) επεσήμαναν τα εξής:


    Το συγκεκριμένο μέλος, προς το οποίο απευθύνθηκαν, προφανώς αρνείται πεισματικά να καταλάβει αυτό που πολλοί άλλοι έχουμε καταλάβει εδώ και καιρό. Το χειρότερο όμως είναι ότι δεν εφαρμόζει ο ίδιος αυτά για τα οποία «νουθετεί» τους άλλους:

     
    Last edited: 25 Οκτωβρίου 2018
  6. Hankok

    Hankok Hell is empty and all the devils are here!

    Αυτοι χανουν   
     
  7. Dark_Explorer said: ↑
    Αχμ, ναι όταν εκδηλώνομαι μετά πηγαίνουν τοίχο-τοίχο.

    Αφου ειναι ξενερωτοι, τι περιμενεις;
     
  8. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    μαλλον τους τρομαζεις :Ρ
     
  9. O'

    O' New Member

    Σε καμία απολύτως περίπτωση δε θα απέρριπτα κάποια η οποία είχε συνευρεθεί με πολλούς συντρόφους : )) ο καθένας πράττει όπως νιώθει σχετικά με το σώμα του
     
  10. Dom_Apache

    Dom_Apache Regular Member

    1) Ο έντονος ερωτικός βίος μια γυναίκας δεν είναι κακό..Ίσα ίσα..
    2) Θα έπαιζε σημασια αλλά όχι σε μεγάλο βαθμό..Ανάλογα το τι θα αναζητούσε
     
  11. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Η θέση του αγαπητού @Arioch με εκφράζει στο μέγιστο βαθμό, ειδικότερα όσον αφορά το σκέλος με τη διήγηση. Δεν έχω ιδιαίτερο θέμα, ωστόσο, στο πριν ή στο μετά. Ειδικότερα, όταν η σχέση για πρακτικούς και βιοποριστικούς λόγους διανύει περίοδο εξ αποστάσεως διατήρησης.

    Περαιτέρω, ποτέ δεν κατάλαβα αυτά τα περί "ωριμότητας" μετά από κάποια ηλικία. Οι άνθρωποι ούτως ή άλλως βγαίνουμε από εργοστάσιο παραγωγής με συγκεκριμένες απαιτήσεις για τη λειτουργία μας αναλόγως του εκάστοτε συστήματος εξουσιασμού/συλλογικής διαχείρισης. Είναι ανάγκη να το διαιωνίζουμε και στην καθημερινότητά μας? "Τώρα πηδιέσαι ελεύθερα, είσαι νέα και ανώριμη, τώρα σαραντάρισες δεν επιτρέπεται να γεύεσαι πούτσους κάθε τρεις και λίγο. Εγώ που καθορίζω τι είναι ωριμότητα σου υποδεικνύω ότι φέρεσαι ανώριμα".

    Προσωπικά βρίσκω ιντριγκαριστικό η γυναίκα να έχει πλούσιο παρελθόν και ανέκαθεν μου άρεσε να το συζητάμε.

    Μου αρέσει να σκέφτομαι ότι της αρέσουν οι άνδρες, διότι έτσι αυξάνονται οι πιθανότητες να της αρέσω κι εγώ, εφ' όσον έχουμε γνωριστεί και ανταλλάξει κουβέντες συμβατότητας σε οποιοδήποτε επίπεδο.

    Μου αρέσει να σκέφτομαι ότι της αρέσει το σεξ, διότι πολύ απλά με φτιάχνει η σκέψη να έχει μπόλικες κάβλες και ακόμα περισσότερο να έχει αποδεχτεί αυτό το γεγονός.

    Μου αρέσει να γνωρίζω ότι της αρέσει το σεξ σε μονογαμική ή πολυγαμική κατάσταση, διότι έτσι κερδίζουμε πολύτιμο χρόνο κι ενέργεια από μυξοπαρθενίστικες αναθεωρήσεις και δεύτερες σκέψεις.

    Μου αρέσει να ξέρω ότι δεν είχε/έχει θέμα στο να πηγαίνει με άνδρες (ή και γυναίκες) διότι την καθιστά στη συνείδησή μου θηλυκό με τουλάχιστον ένα λιγότερο μπέρδεμα να έχει να παλεύει και να μπερδεύεται.

    Δεν έχω επίσης θέμα στο ταυτόχρονο, διότι είμαι τύπος που μπορεί να φτιαχτεί με τη φαντασίωση (και την καθ' εαυτόν υλοποίησή της) του να ικανοποιούμε περισσότερα αρσενικά το "πολύτιμο" θηλυκό. Η συνταγή είθισται να χαλάει όταν ζητάω και το αντίστροφο σενάριο...

    Καλά κάνουν οι γυναίκες και προσπαθούν να διεκδικήσουν το αυτονόητο. Απλά, βρε κορίτσια, γλυκές μου Ελληνιδούλες, στο βαθμό που σας αντιστοιχεί, ήτοι στο 50% και όχι περισσότερο ή λιγότερο, μη χαόνεστε (που έχει πει και η @MauveDelastrange σε ένα άλλο νήμα): δείχνετέ το κιόλας . Όπως σημειώθηκε, στο βαθμό που σας αντιστοιχεί.



    Αγαπητή @rea, άργησα να συνειδητοποιήσω αυτά που ακριβώς αναφέρεις. Υποτίμησα την ικανότητα και τη λύσσα την κακιά κάθε σφηνόπουτσας να παρεισφρέει και να θέλει να ξέρει τι γίνεται μέσα στη σχέση. Σού εύχομαι τα καλύτερα.

    Το video clip για το κομμάτι Persephone των Dead Can Dance αποτυπώνει, αποκρυσταλλώνει και συμπυκνώνει όλο αυτό το σκηνικό (αν και η παρουσία της Mylene Farmer μάλλον παραπέμπει σε κάποιο δικό της κομμάτι?).
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Νομίζω πως το απολύτως απαραίτητο είναι να ξέρεις το παρόν του και όχι το παρελθόν του. Φυσικά το παρόν συνήθως είναι μία συνισταμένη όλων όσων έχουμε ζήσει, αλλά ειλικρινά, πιο πολύ με νοιάζει να έχει λύσει το άλλο άτομο τα θέματά του πριν το συναντήσω, παρά με το ποιους/ες, που και πότε έχει πάει. Και δεν κατάλαβα, ειλικρινά, γιατί θα πρέπει για να δεις ένα άτομο σοβαρά να γνωρίζεις το παρελθόν του. Δεν σου φτάνει το παρόν του;
    Tέλος πάντων, αυτή είναι η δική μου θεώρηση.
    Και οι γυναίκες που έχουν κάνει πολύ σεξ, μπορεί να είναι πολύ καυλιάρες ή πολύ κατεστραμμένες. Όπως ακριβώς και οι άνδρες.
    Δεν έχει καμία διαφορά.
    Άλλο η πολυκαυλότητα και άλλο η εμμονή.