Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολύ σεξ.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 19 Οκτωβρίου 2018.

  1. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    δεν παει αναλογα το φυλο η απαντηση μου (ειμαι αντρας χρησιμοποιησα τον αντρα ως παραδειγμα...μην κολλας εκει), πιο πολυ στο θεμα χαρακτηρα του εκαστοτε ατομου θα ελεγα...
     
  2. Ας απαντήσω όμως και στα ερωτήματα.

    3) Συνήθως αυτό κάνω, μιλάω ανοιχτά επειδή δε βρίσκω λόγο να είμαι ανειλικρινής.
    Μεμπτό είναι να είμαστε σεξουαλικά ενεργοί - ακόμη και όταν δεν βρισκόμαστε σε σχέση;
    Στη ναφθαλίνη θα μπούμε;

    4) Σε ορισμένες περιπτώσεις δεν έπαιξε κανένα ρόλο. Το σεξουαλικό μου παρελθόν ήταν αδιάφορο για κάποιους.
    Αλλά, έχουν υπάρξει φορές - λίγες ευτυχώς - που είδα πρόσωπα να χλωμιάζουν  


    @περσεφόνη

    Γλυκάκι, ενίοτε μπορεί να λειτουργήσει αρνητικά στο πως θα μας δουν οι άλλοι.
    Αυτό όμως, μήπως τελικά λέει κάτι για εκείνους και όχι για εμάς;
     
  3. Τι σχέση έχουν οι 20 με τον χαρακτήρα;
    Οι 20 τον διαμορφώνουν;
     
  4. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    δεν καταλαβα τι θες να πεις με αυτο...οπως και να χει...μπορεις να δεχτεις οτι υπαρχουν ατομα που δεν τους ενδιαφερει και ατομα που τους πειραζει ναι ή οχι ? γιατι το κουρασαμε το θεμα
     
  5. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    1) αδιάφορη, μαγκιά της(?), καριολα(?).. Δεν έχει να κάνει με τον αριθμό των συντρόφων της αλλά με τον χαρακτήρα της και το πώς τους συμπεριφέρεται.
    2) Ναι. Επειδή όταν μιλάμε για σχέση θέλω την προσοχή της και να ταίζει το εγώ μου. Με πολλούς συντρόφους δεν νομίζω (ίσως και να κανω λαθος) να έχει τον χρόνο.
    Τέλος για τίτλο θα πρότεινα το poly σεξ.
     
  6. Έχεις δίκιο, μας έχει κουράσει αυτή η νοοτροπία.
     
  7. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    συγγνωμη που υπαρχουν και μονογαμικοι ανθρωποι...δε θα το ξανακανουμε...
     
  8. Μια γυναίκα, πριν σε γνωρίσει, έχει πάει με χ αριθμό ανδρών (άμα την θέλεις straight).
    Στη σχέση σας μπορεί κάλλιστα να είναι μονογαμική.
     
  9. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    ασφαλως,και ειναι απολυτως θεμιτο και υγειες (και για τα 2 φυλα παντα), αλλα ο αριθμος 1 λεει "εχει" και οχι "ειχε" ...και ειπα απο την αρχη οτι το παραδειγμα θα ειναι ακραιο...να δεχτω οτι μπορει να διατυπωσα λαθος το παραδειγμα...
     
  10. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Σιγουρα αν και δεν είναι εύκολο πάντα να μπεις σε διαδικασίες ( όπως οι παραπάνω . . ) Στην καθημερινότητα σου .

    Εγώ απλά έγραψα τι έχω δει να μου συμβαινει.

    :* :*
     
  11. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Αν και νομίζω κινούμαστε οριακά εντός νηματος, εκτός του ότι οι 20 μπορεί να έχουν διαμορφώσει και χαρακτήρα, ο αριθμός δείχνει σημεία του χαρακτήρα μας. Πχ ένα θρησκόληπτο άτομο πιστεύεις θα έχει πάνω από 20 ερωτικούς συντρόφους στη ζωή του; Δεν το νομίζω.
     
  12. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    καλα, μην κλειστουμε και σε μοναστηρι ομως :Ρ οντως ειναι λαθος η διατυπωση στο παραδειγμα που εδωσα παντως...εχω στο μυαλο μου poly σχεση του ενος ατομου σε μια κλειστη κοινοτητα και την "εισοδο" ενος μονογαμικου ατομυ σε αυτη...τεσπα παλι δεν το διατυπωνω σωστα..με λιγα λογια..δε θα ειχα poly συντροφο οχι..