Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποσο ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 30 Σεπτεμβρίου 2007.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Αληθεια αναρωτηθηκατε ποτε ποσο τρυφεροτητα χρειαζετε μια σκλαβα σε μια σχεση bdsm και ποσο δικος της θελει να νιωθει οτι ειναι ο Κυριος της, και οτι δεν τον μιραζετε με καποια αλλη για να μπορει να νιωσει ανετα στην σχεση αυτη και να αποδωση τα μεγιστα σε αυτα που θελει ο Ιδιοκτητης της οσο και ακραια να ειναι αυτα, δηλαδη να την επιβραβευει για το καθε οριο που διασπα χαιδευοντας της τα μαλια, η φιλωντας την τρυφερα κρατοντας της το χερι σφικτα για να παιρνει δυναμη απο Αυτον για την διασπαση του επομενου οριου της?

    Και μην μου πειτε για προσυμφωνα και δικαιωματα και αλλες παπαριες και οτι δεν εχει δικαιωμα να απολαμβανει τρυφεροτητα μια σκλαβα παρα μονο πονο, γιατι θα πρεπει να σας πω οτι ζουμε στον 21ον αιωνα και οχι στον 15ον π.χ....και οτι μιλαμε για Κυριαρχεια και bdsm, και οχι για κακοποιηση και καταναγκασμο, και οτι ειναι διπλα σου με την θεληση της και οχι παρα την θεληση της  

    Αντε ληστε μου και αυτην την απορια και μετα γινομε βανιλας........... δηλαδη χρειαζετε τρυφεροτητα η σκλαβα ναι η τσου......   

    Υ.Γ Κατι θεματα που ανοιγω γαμο....το ενω ειναι περασμενη η ωρα, και τα 3/4 του φοριουμ το γλεντανε στην Θεσσαλονικη......στο σπιτι της D..........
     
    Last edited: 30 Σεπτεμβρίου 2007
  2. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Αφαλως και χρειαζεται και τρυφεροτητα!!!!
    Ειναι κατι που κι εγω εφαρμοζω με τους σκλαβους μου.
    Καποτε ξαγρυπνησα στο προσκεφαλο ενος σκλαβου μου που ζουσε μονος του, γιατι ηταν αρρωστος με γριππη και του χαιδευα ολη νυχτα το χερι και τα μαλλια.
    Ειπαμε, ειμαστε ανθρωποι και οχι ρομποτ.
    Στην ζωη δεν μπορεις μονο να παιρνεις. Πρεπει να ξερεις και να δινεις.
     
  3. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Ποσο ?

      τι πιο ομορφο απο το να σου Δινει την προσοχη Του και να βλεπεις την Ικανοποιηση Του σε οτι και να εχεις κανει για Εκεινον. Αυτο απο μονο του σου δινει αρκετη δυναμη οχι μονο για να σπασεις οποιοδηποτε οριο μεσα απο την εμπιστοσυνη σου και την παραδοση σου, αλλα για να κουνησεις τον κοσμο ολοκληρο αν σου το Ζητησει.....
    Δινεις χωρις να περιμενεις ανταλαγματα ουτως η αλλως, η τρυφεροτητα Του δεν ειναι το ανταλαγμα....ειναι ολος σου ο κοσμος
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ποσο ?

    Σου εχω πει κατι εσενα απαλη Μου σκλαβα, οτι οταν εβρεχε ο Θεος θηλυκοτητα εσυ δεν βασταγες ομπρελα και εγινες μουσκεμα, και ταυτοχρονα τοσο γλυκια και τοσο θηλυκια σκυλιτσα Μου.  

    Παρε τωρα θεση για ενα σκληρο μαστιγωμα μικρη,αρκετη τρυφεροτητα πηρες....  
     
  5. zinnia

    zinnia Contributor

    Δεν υπαρχει σχεση ερωτικη ή μη που να μην εχει δουναι και λαβειν.

    Ακομα κι αυτος που εξιταρεται απο την απορριψη και την ελλειψη ενδιαφεροντος, δεν ελκυεται απο καποιον που αυτο μπορει να του προσφερει?

    Στη ζωη βρισκουμε αυτο που εχουμε αναγκη . Αν εχουμε αναγκη απο χαδια κι επιβραβευση θα βρουμε καποιον που θα ειναι ικανος να τα προσφερει. Βεβαια εδω μπορει να συμβει και το παραδοξο, ενω διακαης ποθος να ειναι η καλυψη συναισθηματικων αναγκων, να επιλεγουμε ασυνειδητα εκεινους που ειναι ανικανοι να μας το προσφερουν και να απορριπτουμε εκεινους που μας το δινουν απλοχερα.

    Θελει πολλη δουλεια η ευτυχια και δεν τυχαινει, πετυχαινει  
     
  6. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Ποσο ?

    Είναι δεδομένο πως υπάρχει. Από εκεί ξεκινούν όλα και εκεί καταλήγουν. Και είναι απόλυτα σχετικό με το τρόπο που ζούμε ή με το ότι κάνουμε.

    Η "τρυφερότητα" δεν έχει να κάνει με τα status αλλά με την ανθρωπιά.
     
  7. Elvira

    Elvira Regular Member

    Απάντηση: Ποσο ?

       
     
  8. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Ποσο ?

    MasterPerris βαζεις 3 ερωτηματα σε μια παραγραφο και απο οτι βλεπω αναπτυσσεις, αλλα και οι συνομιλητες απαντουν, μονο στο πρωτο
    Ας τα βαλλουμε στη σειρα οπως τα διαβαζω:
    1. Ποσο τρυφεροτητα χρειαζεται μια σκλαβα;
    2. Ποσο δικος της θελει να νιωθει οτι ειναι ο Κυριαρχος;
    και
    3. Ποσο θελει να νιωθει οτι δεν τον μοιραζεται με καποια αλλη;
    και ολα τα παραπανω συμπληρωνονται με τη φραση: για να μπορει να αποδωσει τα μεγιστα κλπ
    Οι συνομιλητες που στεκονται στο πρωτο θα σου δωσουν μια θετικη απαντηση, μια συμφωνια δλδ στην αρχικη τοποθετηση που θα καλυπτει και τα τρια ερωτηματα;
    Μαλλον τα δυο επομενα ερωτηματα θα περασουν στο ντουκου

    Λεω να ασχοληθω εγω λοιπον και με τα τρια
    Για το πρωτο ερωτημα θα ειμαι απολυτη
    Απεραντη τρυφεροτητα χρειαζεται μια σκλαβα. Η οποια μπορει να εκφραζεται ποικιλοτροπως. (Και το μαστιγωμα που ανεφερες παραπανω δειγμα ενναλακτικης εκφρασης τρυφεροτητας μπορει να ειναι ή ειναι)

    Απο το δευτερο ερωτημα ομως και μετα αρχιζουμε και τα μπλεκουμε
    Κατ αρχας χρειαζομαστε συμφωνια στον ορισμο της εννοιας "δικος της". "Δικο μου" ειναι το αυτοκινητο μου, αλλα και "δικο σου" ειναι το νημα που αναπτυσσουμε και "δικη μου" ειναι η πατριδα κλπ.
    Δεν ειναι ταυτοσημες οι εννοιες και αλλαζουν κατα την εμφαση που αποδιδουν στην κτηση. Νομιζω πως μια τετοια μη ταυτιση αντιστοιχει στο τυπικο: "Δικη μου" ειναι η σκλαβα, "δικος μου" ειναι ο αφεντης. Και ειναι κατ αρχας αποδεκτο.
    Τωρα ομως (και εδω αρχιζει και με ενδιαφερει) αν και στους δυο βαλουμε την εννοια "ειναι μεσα μου", στην ψυχη μου, στη καρδια μου, στο μυαλο μου τοτε και οι δυο ειναι ή θα επρεπε να ειναι κατα τον ιδιο τροπο "δικοι" ο ενας στον αλλον
    Και ναι με αυτον τον τροπο η σκλαβα θελει να νιωθει οτι ειναι "δικος της" ο Κυριαρχος. Οταν ειναι μεσα της ειναι δικος της και δε το ακυρωνει κανενας κανονας του τυπου "δε μου ανηκει τιποτα"   Και ειναι υπεροχο!
    Μονο που... αυτο που συνηθως η σκλαβα αποζητα ειναι και παλι να νιωθει "δικη του" (και με αυτη την εννοια) Οτι δλδ και εκεινη ειναι μεσα του, στη καρδια του, στο μυαλο του, στη ψυχη του. (Αυτο ειναι αγαπη, ζητα με αλλα λογια την αγαπη του.)
    Θεμιτο και αυτο για μενα και πολυ ομορφο αν συμβαινει και ικανο να προαγει ολα τα αλλα.

    Και παμε στο τριτο:
    Εφοσον εχουμε κατακτησει το δευτερο Ο αφεντης ειναι μεσα μου, ειναι δικος μου, Ειναι με καποιο τροπο εγω, και τοτε απλα Εγω δλδ Αυτος θελω να περναει καλα, να αναπτυσσεται, να εχει ενδιαφεροντα, να ειναι χαρουμενη-ος, να, να, να...
    Λοιπον αν ο αφεντης μεσα σ αυτη τη συνθηκη θελει να περασει καλα με μια αλλη σκλαβα τοτε ναι θα χαρω που περναει καλα. Αν θελει να δωσει (και οχι μονο να παρει, που ειναι πιο ευκολα αποδεκτο) αλλου εξω απο μενα τοτε και παλι θα χαρω. Δεν θα μοιραζομαι αλλα θα απλωνομαι
    Και για να απαντησω ολοκληρωμενα: Οχι η σκλαβα δε θελει να μοιραζεται αλλα μπορει καλλιστα να απλωνεται και μεσα απο τον αφεντη της
    Και για να πω και το αιρετικο μου: κατα τον ιδιο τροπο θα επρεπε να χαιρεται και ο αφεντης

    Γνωριζω αλλες στασεις και επιχειρηματα που καταληγουν αρνητικα στο τριτο ερωτημα: Ο αφεντης μπορει να ασχολειται και να μοιραζεται οπου εκεινος θελει χωρις να δινει λογο και χωρις να νοιαζεται για το πως καθεται αυτο στη σκλαβα του. Αυτες που εχω υποψιν μου δεν με αφορουν και δεν με ενδιαφερουν, κυριως για τις προεκτασεις τους (δλδ για το ποσο νοιαζει τον αφεντη η υποτακτικη του και η συνολικη της πορεια)
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ποσο ?

    Μου εδωσες μια ολοκληρωμενη απαντηση που εχει πιασει τελεια το νοημα και την ουσια μια τετοιας σχεσης, και γενικα του θεματος που εβαλα, fenkioy.
     
  10. soutzoukakia

    soutzoukakia His precious

    Απάντηση: Ποσο ?

    Παρακαλω MasterPerris  
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Ποσο ?


    υπαρχει αναλογια τρυφεροτητα / μαστιγωμα η ειναι κατα βουληση του Κυριαρχου?
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Ποσο ?

    Ένδιαφέρων προβληματισμός. Επί του θέματος: Όταν κάτι δεν μου ανήκει βάσει καθεστώτος ιδιοκτησίας, δεν είναι δικό μου. Σε μία BDSM βάση τώρα, παρότι επί του πρακτέου αποδέχομαι (συμμορφώνομαι με) το κατ έθιμον άτυπο καθεστώς ιδιοκτησίας κάθε M/s ζευγαριού, προσωπικά ποτέ δεν έκανα την αφελή, κατ εμέ, σκέψη πως ένας άνθρωπος είναι ιδιοκτησία μου. Ως εκ των παραπάνω, τόσο για έναν υποτακτικό, όσο και για έναν κυρίαρχο, η φράση "δικός μου/δική μου" όταν αναφέρεται σε άνθρωπο και όχι σε νομίμως και τυπικώς ιδιόκτητα αντικείμενα, έχει νόημα μόνο όταν θα ήθελε να πει: "αναγνωρίζω την αξία του να είμαι ιδιοκτήτης των αναμνήσεων των στιγμών που μοιράστηκα μαζί του και των σκέψεων/συναισθημάτων που μου προκάλεσε". Διότι όπως σωστά αναφέρεις, ό,τι είναι μέσα στο μυαλό μου είναι απολύτως δικό μου. Μόνο που στο μυαλό μου δεν δύναται να είναι ένας άνθρωπος σαν φυσική παρουσία, αλλά η σκέψη που αναφέρεται σε αυτόν, αυτή η σκέψη μονάχα είναι ιδιοκτησία μου.

    ΥΓ "Μέσα στην ψυχή σου" δεν υπάρχει απολύτως τίποτα. Η ψυχή επεξεργάζεται (βάσει ποιου αλγόριθμου , δεν αποθηκεύει.