Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Πουτάνα όλα"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 8 Δεκεμβρίου 2023.

  1. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Όσο μεγαλώνω όλο και μακραίνουν τα διαστήματα που μου προκύπτει αυτή η ανάγκη αλλά αρκετές φορές θέλησα να τα κάνω "πουτάνα όλα" just for the sake of it. Μπορεί να πηγαίνουν όλα ρόδινα, όλα ομαλα και ξαφνικά μια μέρα να θέλω να καταστρέψω, ξαφνικά αυτό το "όλα ρόδινα" μου ξύνει δυνατα τον εγκέφαλο, δεν μου ταιριάζει, δεν το αντέχω, δεν με εκφράζει. Θέλω να τα διαλύσω όλα και να τα ξαναφτιάξω την επόμενη μέρα, και περιέργως την επόμενη μέρα πράγματι ξεκινάω με πολύ φορτισμένες μπαταριες. Σαν το παιδάκι που κλωτσαει το κάστρο που έφτιαχνε με επιμέλεια επί ώρες.

    Σας έχει συμβεί; πιο συγκεκριμένα, σας έχει συμβεί σε Κ/υ κατάσταση;
    Πώς το διαχειρίστηκαν οι Κ σας;
    Πώς διαχειρίστηκατε οι Κ ένα τέτοιο ξέσπασμα;
     
  2. rea..

    rea.. Contributor

    Ένα από τα αγαπημένα μου για το νήμα σου..
     
     
  3. Keiko Mika

    Keiko Mika 愛する人たちに裏切られた Premium Member

    Η ουρά από που ξεκινάει?
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

       
     
  5. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Θα το αισθανθούμε όλοι αυτό, στην εξής φάση της ζωής μας. Όταν διαπιστώσουμε, ότι σπαταλήσαμε να καλύτερα χρόνια της ζωής μας, προσπαθώντας να αποκτήσουμε υλικά αγαθά και να ανεληχθούμε κοινωνικά. Όταν το συνειδητοποιούμε, θέλουμε να τα κάνουμε όλα πουτάνα. Όταν ακούω ανθρώπους να λένε, πως περιμένουν την σύνταξη για να ζήσουν τα όνειρά τους, με πιάνουν τα γέλια, γιατί θα θέλουν αλλά δεν θα μπορούν.
     
  6. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member


    Κατανόηση και αποδοχή της υπάρχουσας ανάγκης, η βέλτιστη προσέγγιση
     
  7. iolanda

    iolanda Contributor

    Είχα τέτοια ξεσπάσματα παλιάαα,
    όταν είχα βανίλα σχέσεις.
    Αφότου βρέθηκα σε Κ/υ δεν μου συνέβη, βρήκα τη θέση μου και ηρέμησα.
     
  8. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Θα περιοριστώ μόνο στο κ/υ γιατί αυτό πραγματεύεται το νήμα.
    Εντός πλαισίου λοιπόν, και δη σε στιγμές που όλα είναι θετικά αδυνατώ να σκεφτώ υ/s με ανάγκη να τα κάνει όλα πουτάνα. Μόνο τάση να μπει πιο βαθειά σε ότι βιώνει μπορώ να δω.
    Και εκ των πραγμάτων όμως πετυχημένο κ/υ και ανάγκη του υ να τα κάνει όλα πουτάνα είναι εντελώς ασύμβατα μεταξύ τους.

    Σε ότι με αφορά δεν μου έχει συμβεί ποτέ. Αλλά είμαι πολύ μακρυά από την φιλοσοφία του "πουτάνα όλα", γενικότερα σαν άνθρωπος.
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Με απλά λόγια... Πουτάνα όλα  
    Τι ήταν; Φόβος, φόβος ότι θα "εκμηδενιστώ" σε τέτοιο βαθμό που αν σταματούσε εκείνος να υπάρχει, θα σταματούσα κι εγώ.
    Γιατί αφού ήθελα όντως τόσο να "ενσωματωθώ" το φοβήθηκα τόσο που το έκανα τελικά σφαίρα και απασφάλισα; Εντροπία του συστήματος  
    Υπάρχουν και άλλοι λόγοι που μπορεί να μας συμβαίνει αυτό.
     
  10. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    @Seras Victoria θαρρώ πως τίποτα δεν σου ξύνει τον εγκέφαλο όταν βρεις τη θέση σου και την γαλήνη της..
    Ακόμα και ο «φόβος» της απόλυτης παράδοσης, κρύβει μέσα του την δύναμη να παραδοθείς χωρίς δεύτερες σκέψεις.

    Το «πουτάνα όλα» είναι άκρως απελευθερωτικό ενίοτε, αλλά σημαίνει ότι τελικά μάλλον δεν ήταν «όλα ρόδινα».
    Δεν φεύγεις από κει που είσαι πραγματικά καλά: φεύγεις όταν εκείνες οι φωνές μέσα σου που σου λένε ότι δεν είσαι, κραυγάζουν πλέον.


     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Όπως το βλέπω εγώ, πουτάνα όλα σε τέτοιες περιπτώσεις συνήθως σημαίνει επανάσταση έναντι του ίδιου μας του εαυτού ή αυτοκαταστροφικότητα ή και συνδυασμός των δύο.

    Πουτάνα όλα σε μια Κ/υ σχέση σημαίνει, πάντα για μένα, ότι η σχέση έχει χαιρετήσει, ακόμα και αν κάποτε όντως ήταν Κ/υ ή είναι ακόμα στην αρχή της και το υ παλεύει με τον εαυτό του, το σβερκωμα δεν είναι πάντα εύκολο στην αποδοχή του ή, αλλιώς, "θεωρία και πράξη".

    Σε γενικές γραμμές το πουτάνα όλα μπορεί να είναι από απελευθερωτικό ως καταστροφικό και εδώ έρχεται το γνωστό "επιλογές και συνέπειες".

    Αν πραγματικά πνίγεσαι, ίσως το πουτάνα όλα να είναι μακροπρόθεσμα η καλύτερη επιλογή ακόμα και αν βραχυπρόθεσμα νιώσεις ότι θα σου έρθει ο ουρανός στο κεφάλι.

    Στο τέλος της ημέρας το till death do us part είναι εγγυημένο μόνο με την αφεντιά μας οπότε εκεί έχουμε τελικά και να λογοδοτήσουμε.

    Και ξέρετε τι;

    Όσοι το χάλκεον χέρι
    βαρύ του φόβου αισθάνονται,
    ζυγόν δουλείας, ας έχωσι·
    θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία.
     
  12. rea..

    rea.. Contributor

    Ένας συχνός λόγος είναι η συσσώρευση "εύφλεκτου" υλικού μέσα μας που οδηγεί σε έκρηξη.
    Όταν η επικοινωνία μπλοκάρει, το υ συσσωρεύει. Δεν ξέρω αν είναι γενικός κανόνας, πάντως το έχω δει και το έχω ζήσει. Δεν αναφέρομαι σε ευθύνες γιατί δεν έχουν σημασία. Μπορεί κάλιστα να μην υπάρχουν.

    Σπάνια ξέρουμε πραγματικά πότε συμβαίνει η πρώτη ρωγμή στην θέση μας, μέχρι το "ανεπανόρθωτο".

    Εντός θέσης, σαφώς και μου έχει γυρίσει το μάτι, ευτυχώς όμως Ρυθμίστηκε άμεσα σε ελεγχόμενη έκρηξη από την μεριά του Κ. Το πιο φλώρικο πουτάνα όλα που έχω κάνει ποτέ. Δεν επέστρεψα ποτέ ξανά στην θέση μου, αλλά τουλάχιστον δεν τα γάμησα όλα για όλα με έναν άνθρωπο που στην τελική έζησα και μοιράστηκα δυο πραγματικές στιγμές.

    Εντός και εκτός βδσμ, το "πουτάνα όλα" είναι μια "Ιερή" στιγμή, εκ των ανθρωπινότερων. Άσχετα από θέσεις, ως Άνθρωπος θα έλεγα, όταν συμβαίνει μπροστά σου, βάζεις πλάτη και δίνεις χώρο να συμβεί μια αληθινή - πηγαία έκφραση ψυχής.
    Μετά την έκρηξη, αποφασίζεις τι θα κάνεις με αυτό.