Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Πουτάνα όλα"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 8 Δεκεμβρίου 2023.

  1. Keiko Mika

    Keiko Mika 愛する人たちに裏切られた Premium Member

    Πουτάνα όλα για μένα σημαίνει ότι έχω φτάσει στο threshold, το έχω ξεπεράσει, το έχω ζήσει, το έχω κάνει tattoo στην ψυχή μου και τώρα κάτι πρέπει να αλλάξει γιατί σε λίγο δεν θα είμαι εδώ και εαν είμαι δεν θα είμαι εγώ.
    Αν αυτό σημαίνει θα γκρεμιστεί ότι μέχρι τώρα έχτισα .. then let it burn.
    Το τελευταίο survival instinct, γιατί πλέον δεν έχει μείνει κάτι να δώσω.
    Δεν είναι ένα mode που θέλω να μπω, γιατί εάν μπω σημαίνει αυτόματα ότι πλέον το θεωρώ καμμένη γη, τίποτα δεν φυτρώνει εδω πια και σαν πληγωμένο ζώο έτσι και εγώ θα επιτεθώ σε ότι με πλησιάζει.
    Ακραίο; Ίσως.
    Υγείες; Σίγουρα όχι.
    Αλλά αυτή είμαι, όταν θεωρώ ότι εσύ είσαι για μένα θα σου δώσω τα πάντα και πολλές φορές πράγματα που δεν αξίζες.
     
  2. rea..

    rea.. Contributor

    Με αφορμή το σχόλιό σας αγαπητέ Σέρλοκ, να προσθέσω ότι υπάρχουν και τα "Πουτάνα όλα" με θετικό πρόσημο που έχουν την ένταση της χαράς και καύλας και συμβαίνουν κατευθυνόμενα και ελεγχόμενα από τον/την Κ, όπως επίσης και το "πουτάνα όλα" που μπορεί να συμβεί σε ένα σπάσιμο ίσως. Δηλαδή "πουτάνα όλα" εντός πλαισίου Κ/υ, στο οποίο ναι μεν το υ δεν έχει έλεγχο, αλλά Έλεγχος υπάρχει. (εκτός θέματος, αλλά νομίζω καλό είναι να αναφερθούν και αυτά)

    Οι συνειδητές επιλογές συμβαίνουν μετά το μπουρλώτο. Βλέπεις πια ξεκάθαρα μια αλήθεια που κατά πάσα πιθανότητα, αρνιόσουν μέχρι τώρα και δεν μπορείς να την κρύψεις σε κοπάνισε σαν αδιαπραγματευτο ντεφάκτο και σε κατευθύνει σε συνειδητές επιλογές.
    Μπορεί να μην είναι και στην φτιάξη κάποιων υ να μπορούμε να διαχειριζόμαστε το μπαμ.. σωστά?
     
    Last edited: 18 Δεκεμβρίου 2023
  3. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Εκτιμώ πως ναι...
    Δεν μπορώ να σου απαντήσω βιωματικά, δεν έχω κάνει ποτέ μπαμ  
     
  4. rea..

    rea.. Contributor

    ..Ανώμαλη!  
    (ευχαριστώ για την απάντηση  )
     
    Last edited: 18 Δεκεμβρίου 2023
  5. Keiko Mika

    Keiko Mika 愛する人たちに裏切られた Premium Member

    Μπορεί κάποιοι Κ να μην το έχουν αφήσει να φτάσει εκεί ή απλά να κάνουν διορθώσεις πριν έρθει.
    Θα συμφωνήσω με την rea..  
     
  6. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Θα ήθελα πολύ να μην την έχω τη συγκεκριμένη ανωμαλία, έχω φτύσει αίμα για αυτή... Παιδιόθεν...  
     
  7. rea..

    rea.. Contributor

    Είναι υπέροχο και αξιοζήλευτο προσόν .. μου φαίνεται αδιανόητη η ταλαιπωρία που βίωσες. 
     
  8. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Έχω λυθεί στο γέλιο. Το διαβάζω ξανά και ξανά, το κάνω εικόνα και δε μπορώ να σταματήσω να γελάω.
    Τέτοιο πουτάνα όλα δεν έχω ξαναματαδεί.    

    p.s απίστευτα όμορφο το ποστ σου. Φωτίζεις εξαιρετικές πτυχές παρόλο που βλέπω με διαφορετική οπτική το "πουτάνα όλα" , σαν μια έκρηξη, ένα μπαμ, ένα τουρλουμπούκι κυρίως λόγω εσωτερικής πίεσης και συγκρούσεων.
    Την απόφαση τέλους, σωστή ή λάθος, συνειδητή ή μη είναι κάτι που δε μπορώ να τη δω ως "πουτάνα όλα".
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Και η συνειδητοποίηση ότι κάναμε τη λάθος επιλογή, γνώση για τον εαυτό μας είναι τελικά... Οπότε και πάλι όφελος.
     
  10. rea..

    rea.. Contributor

    Ναι κονομήσαμε πάλι!  
    ( συμφωνώ   )
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Δεν νομίζω πάντως ότι το "πουτάνα όλα" είναι πάντα μονόδρομος που οδηγεί στο τέλος.

    Φτιάχνω ένα παράδειγμα στο μυαλό μου: αν ένας Κ έχει μια πολύ καλή σκλάβα ή εκπαιδευόμενη σκλάβα και είναι πολυ ικανοποιημένος μαζί της και βλέπει μέλλον στην συσχέτιση τους, και αν κάποια στιγμή η σ πιεστεί για πολύ καιρό με ένα θέμα και τα κάνει μια μέρα "πουτάνα όλα" και την επόμενη μετανιώσει την ώρα και τη στιγμη και επιστρέψει στην θέση της ίσως ο Κ να μην θεωρήσει το ένα ξέσπασμα αρκετό για να της δώσει τα παπούτσια στο χέρι.
     
  12. skia

    skia Contributor

    Θεωρώ ότι για να φτάσει κάποιος στο σημείο αυτό, έχει περάσει κι από όλα τα στάδια πριν από αυτό. Συζήτησης, διαπραγμάτευσης, απειλής, θυμού, κλαψουρίσματος κλπ (βάζει ο καθένας ότι θέλει κι ότι του βγει ανά περίπτωση) όταν κάποιος δεν είναι καλά με κάτι. Δεν έχει να κάνει με το εάν ο Κ δώσει τα παπούτσια στο χέρι αλλά ο λόγος που έχουν φτάσει τα πράγματα σε αυτής της μορφής το ξέσπασμα και κατά πόσο υπάρχει σωστή διαχείριση. Τα προηγούμενα στάδια είναι κουδουνάκια προς αμφότερους. Το σημείο 0 στην οποιαδήποτε σχέση είναι όταν θα χρειαστεί να μπουν υπότιτλοι.
     
    Last edited: 21 Δεκεμβρίου 2023