Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Πουτάνα όλα"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Seras Victoria, στις 8 Δεκεμβρίου 2023.

  1. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Υπάρχουν άνθρωποι με τη δική μου ψυχολογία όπου μαζεύουμε, μαζεύουμε, τα κρατάμε μέσα μας και κάποια στιγμή έρχεται η έκρηξη. Μετά αποχωρούμε.
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Η ψυχολογία της καμήλας που λέω για τον εαυτό μου...
     
  3. rea..

    rea.. Contributor

    Το χειρότερο νομίζω είναι όταν δεν ξέρουμε καν ότι μαζεύουμε. Όταν συσσωρεύουμε συνειδητά κάπου το περιμένουμε κιόλας ότι κάποια στιγμή θα γίνει μαλακία.
    Τις περισσότερες φορές η ίδια η έκρηξή μας μας ξαφνιάζει.
     
  4. Keiko Mika

    Keiko Mika 愛する人たちに裏切られた Premium Member

    Δεν νομίζω ότι "δεν ξέρουμε" θεωρώ ότι απλά δεν του δίνουμε τόση βαρύτητα. Λέμε "εντάξει" εκείνη την στιγμή, γιατί είναι "εντάξει" για εκείνη την στιγμή υπο εκείνες τις συνθήκες ενώ με διαφορετικές συνθήκες δεν ειναι "εντάξει" και τότε ξεκινάμε να μαζεύουμε.

    Κάποιες φορές απλά δεν περίμενες την μαλάκια ή την συγκεκριμένη μαλάκια ή το μέγεθος της σε σχέση με αυτά που ήδη έχεις μαζέψει.
     
  5. rea..

    rea.. Contributor

    Συνήθως όταν μπερδεύουμε το εντάξει με το "εντάξει" υπάρχει μια μουλωχτή άρνηση εκεί γύρω που μας εμποδίζει να καταλάβουμε την βαρύτητα και την σημασία μιας πράξης.
    Όταν προσπάθησα να "διορθώσω" κάτι που ένιωσα γιατί ήταν εκτός θέσης και δεν ήθελα να είμαι εκτός θέσης, αρνήθηκα ότι υπάρχει και είπα "εντάξει". Χωρίς να το καταλάβω, πήρα έναν έλεγχο που δεν μου άνηκε πλέον και προσπάθησα να διαχειριστώ το πρόβλημα μόνη μου. Τα κίνητρα μου εξάλλου ήταν "καλά και άγια" .. μου φαινόταν "υποταγή" αυτό. Μετά κατάλαβα ότι κάθε μορφή άρνησης είναι αυτοέλεγχος και μάλιστα κακός αυτοέλεγχος, δημιούργησε μια σκιά αυτό και στην θέση υ οι σκιές είναι αυτοκαταστροφικές ποιότητες.
    Το έχω ξαναπεί πολλές φορές, η επικοινωνία είναι ο αγωγός που ξεπλένει τις σκιές. Επικοινωνάντας με τον/ την Κ σου ταυτόχρονα και αναγκαστικά μπαίνεις σε μια διαδικασία να ακούς τον εαυτό σου και να επικοινωνείς με τα ενταξει σου και με τις βαρύτητές τους.

    Γενικά έχουμε μάθει σε λανθάνουσες επικοινωνίες τόσο με τους άλλους όσο και με τον εαυτό μας, είναι ανάλογη σχέση αυτό. Γι αυτό είπα δεν ξέρουμε.. μπορεί όμως και να έχετε δίκιο, ήταν πρόχειρη και βιαστική επιλογή λέξης.

    Ισχύει ότι δεν γνωρίζουμε το μέγεθος της μαλακίας που θα γίνει, για μένα αυτό είναι αρκετό.
    Το να χώνουμε πράγματα κάτω από το χαλί σημαίνει πάντα μπελάδες, μικροί ή μεγάλοι, δεν τους θέλω και αποφεύγω όσο μπορώ να το ρισκάρω. Εντός και εκτός θέσης.
    Βεβαια δεν ζω σε έναν κόσμο καλά καμωμένο, είναι πολλά αυτά που μαζεύουμε καθημερινά έτσι και αλλιώς.. ω πολλά!
     
    Last edited: 22 Δεκεμβρίου 2023
  6. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Το ξέρω ότι μαζεύω, απλά δεν μιλάω. Παλιότερα δεν είχα υπομονή και έκανα συνεχώς φασαρίες όταν έψαχνα να βρω το δίκιο μου. Μετά ένιωθα τύψεις, ζητούσα συγνώμη και τα έβαζα με τον εαυτό μου.

    Δεν με ξαφνιάζει καθόλου. Το κάνω πολύ συνειδητά πλέον μετά από την τόση συσσώρευση. Και μου φεύγει το βάρος.... Και συνεχίζω τη ζωή μου.
     
  7. rea..

    rea.. Contributor

    Ο κάθε άνθρωπος διαφορετικός και η κάθε ψυχή αλλιώτικη και ίδια.

    Δεν την παλεύω στη μανιέρα μαζεύω – ξεσπάω. Ανθρώπινο να συμβεί αλλά όχι σαν σύστημα. Το χω ζήσει και με μένα αλλά και με ανθρώπους γύρω μου. Και στις 2 περιπτώσεις με έχει ταλαιπωρήσει πολύ. Είναι έτσι το σκαρί μου μάλλον περίεργο, αλλά όταν μου έρχονται κατηγόριες μαζεμένες παρακαταθήκη από πριν και μέχρι τότε όλα μέλι – γάλα και ξαφνικά είμαι "θύτης" ..είναι το χειρότερό μου.

    Πες μου κατευθείαν ότι έκανα μαλακία, δεν θα μου τσαλακωθεί το πέτο.

    Δεν έχω λύση για να σου πουλήσω δασκαλιλίκια και από την στιγμή που μου λες ότι αυτό δουλεύει σε εσένα δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω. Στην τελική εσύ μπορεί να ξέρεις να το χειρίζεσαι καλύτερα και να μην τους παίρνει όλους η "πύρινη" μπάλα.  

    Σε σένα, σε μένα και σε όλους μας εύχομαι ολόψυχα γαλήνιες γιορτές! 
     
    Last edited: 23 Δεκεμβρίου 2023
  8. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    I got it  

    Καλή χρονιά σε όλους με υγεία πάνω από όλα και σε όσους δουλεύουμε καλή υπομονή!
     
  9. MrKaltumformung

    MrKaltumformung ... for M/s discussion Premium Member

    Και ένα ευχαριστώ από όλους τους υπόλοιπους!!!
    Καλη χρόνια να έχουμε!!
     
  10. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Καλή δύναμη κορίτσι. Καλή δύναμη σε όλους όσοι δουλεύουν ΚΑΊ αυτές τίς μέρες.